Alman Çoban Köpeklerinin Özellikleri, Alman Kurdu Bakımı, Kullanım Alanları Nelerdir?

Alman çoban köpeklerinin özellikleri nelerdir? Hangi koşullarda daha uygundur? Alman kurtları hangi amaçlarda kullanılır? Alman kurtlarının bakımı nasıl olmalı? Eğitimi nasıl verilmeli?

Alman Çoban Köpeğinin köpek cinsleri arasında açık bir kişiliği vardır, hem davranışlarında hem de görünüşlerinde kendilerine güvenirler ve güçlüdürler. Bunlar korkusuz köpekler, son derece sadık ve ailelerine karşı koruyucu. Alman Çoban köpekleri, özellikle kendinizi onun sahibi olarak konumlandırmayı başardıysanız, istekleri yerine getirmeye çok isteklidir. Bir Alman Çoban köpeği, sahibinin hayatı için ölümüne savaşacak, aynı zamanda savaşı kazanacak kadr güçlü. Bu yüzden en iyi köpek cinslerinden biridir.

Alman çoban köpekleri, özellikle yabancılarla biraz mesafeli görünebilir ve yeni insanları tanımaları ve savunmalarını azaltmaları biraz zaman alır. Bu köpek çok uyanıktır, çevresinde olup biten hiçbir şeye duyarsız kalmaz ve bu onu mükemmel bir bekçi köpeği yapan sebeplerden biridir.

Köpek sahibi ile temasa geçtiğinde harika bir arkadaş olur, ancak birçok insan bu cinsi bekçi köpeği veya polis köpeği olarak düşünür, ancak kolayca bir aile evcil hayvanına dönüşebilirler. Alman Çobanlar sadık ve koruyucudur, aynı zamanda tatlı ve sevgi doludur. Alman kurtları çocuklarla çok iyi anlaşır ve evdeki diğer evcil hayvanlarla da geçinebilir. Bu köpekler uzun süre yalnız bırakılmayı sevmezler. Mizaçları çok sakin ve istikrarlıdır ve eğer uygun şekilde eğitilirlerse, onları nereye götürürseniz götürün çevrenizdeki insanlara iyi davranırlar.

Alman Çoban Köpeğinin vücut yapısı işe uygundur (yıllarca belli amaçlar doğrultusuna koruyucu köpek veya iz bulucu olarak kullanılmıştır). Polislerde bu yüzden onları kullanıyor ve aynı zamanda şirketleri, evleri bugüne kadar başarılı bir şekilde koruyor. Alman çoban köpekleri, görme engelli ve işitme güçlüğü çeken kişiler için hem çoban köpeği hem de hizmet köpeği olarak da kullanılıyor. Köpeğin yüksek zekası, koku alma duyusu, güçlü iş ahlakı ile birlikte, köpeği neredeyse her göreve uygun hale getirir.

Alman Çoban Köpeklerinin Yapısı ve Alman Kurdu Özellikleri

Bir Alman kurdunun uygun boyutu nedir? Bir Alman Çoban Köpeğinin Ortalama Ağırlığı Nedir? Bir Alman çoban köpeğinin yapısı, çalışan bir köpek olarak ona nasıl yardımcı olur. Alman çoban köpekleri iş ihtiyaçlarına en iyi şekilde uyacak şekilde geliştirilmiştir, bu nedenle bu cinste, boyutlarını çok büyük tutmak için cins standardında belirtilen boyutlarını (erkek 65 cm’ye kadar ve dişi 60 cm’ye kadar) korumaları tavsiye edilir. Özel çalışma alanlarında kullanılan bir köpek olarak çok etkili, eğitimlerle de zihni aktif tutulan bir köpğin özellikleri yıllar içinde çeviklik ve dayanıklılığın kaybolmamasını sağlar, eğitimlerini eksik bıraktığınızda yetişkinliğinde çok çabuk yorulmasına neden olur. Bu köpeklerin en büyük özelliği arka arkaya birkaç saat bile kolayca çalışabilmesidir. Tabii aktif yaşamayı seven bu köpeğin dinlenmesine de müsade edin.

Bir alman kurdunun özelliklerinden birisi özel iş alanlarında işlev görmesine yardımcı olan bir yapı, bir Alman Çoban köpeğinin uzunluğu olup, bu uzun köpek minimum adımlarla maksimum alanı kaplayabilme özelliğine sahiptir. Vücudun doğru orantısı, sırtın ve kasların sertliği, köpeğin çok uzun adımlarla kendini ileri itmesine izin verir. Alman çoban köpeklerinin kafa yapısı temiz, keskin ve sağlamdır. Köpeğin kafası sınırsız yeteneklerle özdeşleşir. Erkeklerde baş dişilere göre daha büyük olmasına rağmen vücutlarına göre orantılıdır.

Alman Kurdu, çok iri bir köpektir, sağlam, hafif uzun ve sağlam kemik yapısına sahiptir. Bir Alman Çoban köpeğinden alınan ilk izlenim, güç, çeviklik, çok fazla kasla yaşamak, caydırıcı ve hayat dolu olmasıdır. Köpek etrafındakilerin dikkatini çeker. Uzunluğu yüksekliğinden daha büyüktür ve bazı durumlarda sırtının alt kısmındaki bir açı ile karakterize edilir. Erkeklerin ortalama boyları kahverengiye kadar 60 cm – 65 cm, dişiler 55 cm – 60 cm’dir.

Bu ölçümler, köpeğin gerçek yüksekliğini yansıtmadığından, omuzların ucundan yere kadar kürkün yüksekliğini içermeyen dikey bir çizgiye dayanmaktadır. Yüksekliğin üstünde veya altında bir sapmanın kabul edilebilir olduğu ve her sapmanın kendi avantajı olduğu unutulmamalıdır. Örneğin: yüksek bir köpekten daha yüksek manevra kabiliyetine ve hıza sahip alçak bir köpek (ordu ve polis köpekleri dahil dünyadaki çoğu çalışan köpek, alçak ve hızlı köpeklerdir). Almn çoban köpeklerinin ortalama ağırlığı 25 kg ile 40 kg arasında değişmektedir, genellikle erkekler ve dişiler arasında 10 kg fark vardır. Bir Alman Kurdu, başı genişledikçe, vücudu büyüdükçe ve kas kütlesi arttıkça vücut ağırlığı bakımından en fazla 3 yaşına kadar gelişir.

Baş uzun ve güçlüdür. Ağzın yapısı, bir Alman kurt köpeğinin, bir şeyleri tutmak için mükemmel bir şekle ve çok güçlü bir kavrama gücüne sahip olması nedeniyle mükemmel bir av köpeği gibi davranmasını sağlar. Kulakların birkaç vurgusu vardır: açık bir ön kısım ve bir şey gözlemlerkeni dikkat ederken öne doğru dik durur. Köpek etraftaki şeyleri dinlemekle meşgul olduğu süre boyunca kulaklarını yanlara eğer ama yine de yukarı doğru kaldırır. Yavrular genellikle dört ila altı aylık daha ileri bir yaşa gelene kadar kulaklarını dikmezler (diş değiştirme döneminde birçok yavru, vücutlarındaki tüm kuvvet diş büyümesinde yoğunlaştığı için kulaklarını düşürür, ancak bu süreden sonra kulaklar yeniden dikleşir).

Gözler yuvarlaktır ve genellikle siyah, kahverengidir ve çok nadiren açık renkli gözleri vardır. 42 güçlü dişi vardır, 20 yukarı ve 22 aşağı. Üst ve alt dişlerin yapısı, ağzı kapatırken sadece ağzın önünde dokunma ve bütünleşme sağlayarak güçlü bir ısırık sağlar. Boyun kısa tüylü, güçlü, kaslı ve uzun bir yapıya sahiptir. Başın yapısıyla orantılıdır ve ciltte kırışıklıklara neden olmaz. Köpek tetikte olduğunda veya heyecanlandığında, başı kaldırılır ve boynu ileri geri gerilir. Kuyruk, baş ve boyundan daha uzun, diğer köpeklere kıyasla nispeten geniş ve ucunda oldukça sert bir kürkle karakterizedir ve bir Alman çobanına asil bir görünüş ve güzellik verir. Bacak kemikleri çok güçlüdur. Alman Çoban ırkında bacakların kuvvet avantajı, minimum efor ile uzun süreli koşma yeteneği sağlar.

Alman Çoban Köpeklerinin Bakımı

Alman Kurdu açık havada, soğuk veya ılıman iklimlerde yaşayabilir, ancak aynı zamanda iç mekanlarda da yaşamaktan hoşlanır.

Akılda tutulması gereken bir şey, eğitim seanslarının veya sık egzersizlerin zihnini ve vücudunu aktif tutmak için gerekli olduğudur.

Ayrıca, Alman kurdu saçları yıl boyunca döküldüğü için, saç uzama ve dökülme oranını dengelemek ve evde saç oluşumunu azaltmak için saçları haftada bir veya iki kez temizlenmelidir.

Alman Kurdu Tehlikeli Mi

Alman Kurdu Tehlikeli Mi? Alman Kurdu ve diğer türler tehlikeli değildir. İyi bir eğitim verildiği sürece hiçbir köpek tehlikeli değildir. Tehlike saçan, saldıran köpekler kötü bir eğitimden geçmiş demektir. Köpekler sahiplerinden gördüğü muameleyi yansıtır.

Alman Kurdu Sahibini Öldürür Mü

Alman Kurdu Sahibini Öldürür Mü? Alman Kurdu türü sahibini öldürmez. Sahibine veya çevresine saldırgan tavırlar içinde olan köpek kötü bir eğitim almış anlamına gelir. İyi bir eğitim ile bu saldırgan tavırlarından vazgeçirebilirisniz.

Alman Kurdu Fiyatları

Alman Kurdu Fiyatları Nedir? Alman Kurdu fiyatları 1560 TL ile 4600 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar belirlenirken köpeğin cinsiyetine, yaşına, bakımlı olup olmamasına göre belirlenmektedir. Alman Kurdu satın almak yerine barınaklardan ücretsiz alabilirsiniz. Önerimiz ücretsiz ilan sitelerinden sahiplenmeniz yönünde.

Alman Kurdu Çiftleştirme

Alman Kurdu Çiftleştirme: Alman Kurdu çiftleştirme için uygun yaşa gelmesini beklemeli ve çiftleştirme için uygun ortamları hazırlamalısınız. Alman Kurdu çiftleştirme için eş arayışındaysanız çiftleştirme ilanlarını ziyaret edebilirsiniz.

Alman Kurdu Sahiplendirme

Alman Kurdu Sahiplendirme İçin Nereye Başvurulur?Alman Kurdu sahiplendirme sitelerinden Alman Kurdu edinirken para talep edenlerden uzak durmalısınız. Satın almayın, sahiplenin! Barınaklardan da Alman Kurdu sahibi olabilirsiniz. Alman Kurdu sahiplendirme ilanlarından veya bölgenizdeki barınakları arayarak Alman Kurdu türüne ücretsiz sahiplenebilir veya ilanlar vererek köpeklerinize aile bulabilirsiniz.

Alman Kurdu Sahibinden

Alman Kurdu Sahibinden: Alman Kurdu sahibinden ilanlarından köpekler edinebilirsiniz. Köpekleri satın almayın, sahiplenin. Bunun için ücretsiz Alman Kurdu sahibinden ilanlarını tercih etmelisiniz. Sizden para isteyen kişilerden almak yerine barınaklardan veya ücretsiz ilanlardan almanızı öneririz. Köpekler bir ticaret aracı değildir.

Alman Kurdu Türleri

Alman Kurdu Türleri: Alman Kurdu türleri sahibine düşkün köpekler olsa da iyi bir eğitim ile çevresine de alıştırılmalıdır. Alman Kurdu türlerini yalnız bırakmamalı, ona gereken ilgiyi ve şefkati göstermelisiniz. Onunla oyunlar oynamalısınız.

Alman Kurdu Yavru

Alman Kurdu Yavru: Alman Kurdu yavru halindeyken çok iyi bakılmalı, yaşına uygun beslenme ve egzersizler yaptırılmalıdır. Alman Kurdu yavrusu için bir veterinere danışmanızı öneririz. Alman Kurdu yavru halindeyken bakımına ve beslenmesine dikkat etmeli, ideal kiloya ulaşmasına dikkat etmelisiniz. Alman Kurdu türünün eğitimine de önem vererek çevresine uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Alman Kurdu Kaç Yavru Doğurur

Alman Kurdu Kaç Yavru Doğurur? Alman Kurdu 5 ile 8 yavru doğurabilir. Doğumdan önce ve sonra Alman Kurdu türünü veteriner kontrollerine götürmeyi unutmamalısınız. Bir sorun olduğunda erken teşhis önemlidir.

Alman Kurdu Mizaç

Alman Kurdu Mizaç, Nasıl Bir Karaktere Sahiptir? Alman Kurdu türü Zeki, İnatçı, Atik, Sadık, İtaatkâr, Emin, Meraklı, Cesur, Uyanık bir karaktere sahiptir.

Alman Kurdu Renkler

Alman Kurdu Renkleri Nelerdir?Alman Kurdu türü Siyah, Siyah ve Bronz, Siyah ve Gümüş, Samur, Siyah – Kırmızı, Gri renklerine sahip olabilir.

Alman Kurdu Beslemek

Alman Kurdu Beslemek: Alman Kurdu beslemek için iklim koşullarına dikkat etmeli, onu alışık olmadığı iklimlerde sahiplenmemelisiniz. Köpeğin boyutuna dikkat ederek yaşama ortamını hazırlamalı, sağlığına dikkat etmeli ve sık sık veteriner kontrollerinden geçirmelisiniz. Alman Kurdu türünün yavru ve yetişkinken farklı bakımlara ihtiyaçları vardır.

Alman Kurdu Barınakta

Alman Kurdu Barınakta: Alman Kurdu barınakta olan, yalnız başına sizi bekleyen Alman Kurdu türünü sahiplenmek için bölgenizdeki barınakları aramalısınız. Ücretsiz bir şekilde Alman Kurdu sahiplenebilirsiniz.

Alman Kurdu Kaç Yıl Yaşar

Alman Kurdu Kaç Yıl Yaşar? Alman Kurdu ortalama 9 ile 13 yıl yaşar. Bu oran tabiki köpeğin bakımına, beslenmesine, veteriner kontrollerindeki sağlık müdahalelerine göre değişmektedir. Köpeğinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız veteriner kontrollerini eksiksiz gerçekleştirmelisiniz.

Alman Kurdu Hakkında

Alman Kurdu Hakkında: Alman Kurdu hakkında tatlı, akıllı, neşeli ve sahibine düşkün bir köpektir. İyi bir eğitim ile sosyalleşmesini sağlayabilir, çevresine ve ailesine uyum içinde hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Alman Kurdu cinsine iyi bir bakım ve beslenme uygulayarak köpeğinizin daha uzun yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Alman Kurdu 2022 Yılı

Alman Kurdu 2022 Yılı: Alman Kurdu 2022 yılında fiyatlar 1560 TL ile 4600 TL arasında değişebilmektedir. Satın almak yerine parayı ücretsiz sahiplendiğiniz Alman Kurdu türünün bakımına ve beslenmesine harcamanızı öneririz.

Alman Kurdu Yavrusu Ücretsiz

Alman Kurdu Yavrusu Ücretsiz: Alman Kurdu yavrusu ücretsiz olarak sahiplenebilmek için barınakları veya ücretsiz sahiplendirme ilanlarını ziyaret edebilirsiniz. Satın almayın, sahiplenin!

Alman Kurdu Cinsleri

Alman Kurdu Cinsleri: Alman Kurdu cinsleri belirli bir kesim tarafından sıkça tercih edilen bir köpektir. Alman Kurdu cinslerine uygun eğitimler, beslenme biçimi ve bakım uygulamalısınız. Bunun için bir veterinere danışmanızı öneririz.

Alman Kurdu Ücretsiz

Alman Kurdu Ücretsiz Nerelerden Bulabilirim? Alman Kurdu ücretsiz olarak köpek sahiplendirme ilanlarından veya barınaklardan Alman Kurdu türünü sahiplenebilirsiniz.

Alman Kurdu Orjinal

Alman Kurdu Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarım? Alman Kurdu orjinal olduğunu köpeğin boyutundan, renklerinden, davranışlarından anlayabilirsiniz. Tereddütleriniz varsa köpek bakım uzmanlarına gösterebilir, teyit alabilirsiniz.

Alman Kurdu Kaç Ayda Doğurur

Alman Kurdu Kaç Ayda Doğurur? Alman Kurdu ve diğer köpeklerin hamilelik süresi ortalama 56 ile 70 gün gündür. Hamilelik süresi boyunca herhangi bir durumdan şüphelenirseniz veterinere götürmelisiniz. Erken teşhis köpeğinizin hayatını kurtarır.

Alman Kurdu Kırması

Alman Kurdu Kırması: Alman Kurdu kırması farklı köpek türleri ile Alman Kurdu köpek türünün çiftleşmesiyle oluşan köpek türleridir. Köpek bakım uzmanlarından destek alarak Alman Kurdu kırmaların hangi genetik hastalıklara sahip olacağını, hangi boyutlarda olabileceğini önceden kestirebilir, öğrenebilirsiniz.

Alman Kurdu Evde Yalnız Kalabilir Mi

Alman Kurdu Evde Yalnız Kalabilir Mi? Alman Kurdu duygusal hayvanlardır. Evde yalnız bırakmamalısınız, köpeğiniz psikolojik bunalıma girebilir. Alman Kurdu türü sahibine düşkündür.

Alman Kurdu Köpek Cinsi

Alman Kurdu Köpek Cinsi: Alman Kurdu Köpek Cinsi yavruluktan itibaren iyi bir eğitim verilerek sosyalleşmesi ve aileye, çevresine olan tavırlarını daha olumlu hale getirebilir, iyi bir beslenme ve bakımla Alman Kurdu cinsinin ömrünün daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz.

Alman Kurdu Saldırganmıdır

Alman Kurdu Saldırganmıdır? İyi bir eğitim verildiği sürece hiçbir köpek saldırgan değildir. Saldırgan bir köpek, kötü bir sahibi olduğu anlamına gelir. Medyada köpek saldırılarını izlesekte aslında eğitimsiz, kötü muamele görmüş köpeklerin tavırlarını görüyoruz. Bunun önüne geçmek için köpeğinizin özelliklerini araştırmalı, uygun eğitim vermelisiniz.

Alman Kurdu Sahiplenme

Alman Kurdu Sahiplenme: Alman Kurdu sahiplenme gibi bir isteğiniz varsa sahiplenme ilanlarına bakmanızı öneririz. Bunun dışında bulunduğunuz bölgedeki barınaklardan da ücretsiz bir şekilde Alman Kurdu sahibi olabilirsiniz.

Alman Kurdu 2021 Yılı

Alman Kurdu 2021 Yılı: Alman Kurdu 2021 ilanlarından Alman Kurdu türünü ücretsiz edinebilir veya bir barınağa giderek sahiplenebilirsiniz. Unutmayın bu dostlarımızı parayla satın almak yerine ücretsiz sahiplenmek en doğru harekettir.

Alman Kurdu Yavru Fiyatları

Alman Kurdu Yavru Fiyatları Nedir? Alman Kurdu yavru fiyatları 1460 TL ile 3930 TL arasındadır. Fiyatlar her yıl değişmekte olup, köpeğin durumuna ve yaşına göre de belirlenmektedir. Alman Kurdu yavru satın almak yerine sahiplenmenizi öneririz. Fiyatlar köpeğin orjinalliğine, yaşına, cinsiyetine göre belirlenmektedir.

Alman Kurdu Satılık

Alman Kurdu Satılık: Alman Kurdu Satılık ilanlarından bir köpek edinmek yerine barınaklardan veya ücretsiz sahiplenme ilanlarından Alman Kurdu edinmenizi öneririz. Alman Kurdu satın almak için vereceğiniz parayı köpeğin bakımına, sağlığına harcamanız daha hoş olur.

Alman Çoban Köpeklerinin Eğitimi

Alman Çoban ırkı, en zeki ırklardan biri ve eğitilmesi en kolay ırklardan biri olarak kabul edilir. Eğitim genç yaşta başlamalı, sabır ve tutarlılıkla yapılmalıdır. Bunlar çok zeki köpekler olduğu için, onları erken yaşlardan itibaren katı bir şekilde evcilleştirmek önemlidir, ancak çok sert komutlar onları yalnızca daha inatçı ve isteksiz hale getirecektir, bu nedenle hoşgörülü olmanız ve özellikle Alman Çobanını olumlu davranış ve çabaları için övmeniz, ödüllendırmeniz daha iyidir. Bu cins zihinsel zorluklardan çok hoşlanır ve neredeyse her şeyi yapmak için eğitilebilir. Alman çoban köpekleri yabancılardan şüphelendikleri için arkadaşlık süreci onlarla genç yaşta başlamalıdır. Alman Çoban Köpeği, sahibinin davranışını benimser, böylece sahibinin arkadaşları da çabucak onun arkadaşı olur, ancak endişe kokusu alırsa endişelenir ve çok koruyucu olur. Bu köpek sürekli olarak sahibinin duygusunu anlıyor ve sahibine duyarlı hale geliyor, böylece zamanla ona tamamen güvenebilirsiniz.

Oyunlar ve faaliyetlere katılım, Alman Çoban Köpeği ile güçlü ve iyi bir ilişki kurmak için çok önemlidir, aktif hayat yaşamak isteyen bu tür sizinle birlikte her türlü ortak faaliyetten mutlu olacaktır. Alman Çoban Köpeğinin büyük koku alma duyusu nedeniyle “pazarlık” oyunları en sevdiği oyunlar, ama aynı zamanda Frizbi getirip oynamayı da seviyor. Alman Çoban Köpeğinin harika bir mizah anlayışı var ve etrafta olmak çok eğlenceli.

Chow Chow türünü hiç merak ettiniz mi? Tipi aslana benzeyen bu köpek hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Alman Çoban Köpeği Resimleri

Kaynakça

  1. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D1%86%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%BE%D0%B2%D1%87%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B0. ru.wikipedia.org. 03 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
  2. https://dogtime.com/dog-breeds/german-shepherd-dog#/slide/1. dogtime.com. 12 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
  3. https://www.akc.org/dog-breeds/german-shepherd-dog/. akc.org. 28 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
  4. https://en.wikipedia.org/wiki/German_Shepherd. en.wikipedia.org. 28 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
Yorum yapın