Beagle Köpek Türü Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Beagle özellikleri nelerdr? Hangi eğitimler verilmeli? Bakımı yapılırken nelere dikkat edilmeli? Kökeni nedir, hangi ırklardan türemiştir?Beagle sadece mükemmel bir av köpeği ve sadık bir arkadaş değil, aynı zamanda mutlu, eğlenceli ve şefkatlidir. Gruplar halinde avlanmak için yetiştirildiler, bu yüzden sadeliği paylaşıyorlar. Beagle köpekleri, dünyadaki en popüler ve tanınmış köpek ırklarından biridir. Beagle’lar aktif, neşeli, iyimser köpeklerdir, ancak aynı zamanda inatçı olma eğiliminde de olabilirler. Ancak aktif aileler için ideal bir cins olabilir. Bu cinsin komik davranışı, onu çocuklu aileler için harika bir seçim yapar, ancak tüm köpeklerin cinsi ne olursa olsun çocuklarla iyi geçinemeyeceğini unutmayın.

Beagle köpek türü, küçük ve sağlam olması nedeniyle bakımı kolay bir köpek olarak kabul edilir, köpek siyah ve kahverengi, turuncu ve beyaz olmak üzere çeşitli renklerde ve genellikle üç renkte olur. Bu köpeklerin kürkü orta uzunlukta sert ve pürüzsüzdür, nadiren saç kesimi gerektirir. Köpeğin kafatası geniş ve başı yuvarlak, kulakları uzun ve yüzüne yakın sarkık, hareketleriyle ve masum yüz ifadesi onu çok ünlü kılmıştır.

Günümüzde, gelişmiş bir çevrede ve neredeyse avlanmayan bir kültürde, av köpeği esas olarak bir evcil hayvan ve bir araştırma köpeği olarak kullanılmaktadır. Koku alma duyusu, bulması istenen maddelerin hızlı bir şekilde bulunmasına katkıda bulunur. Aranan kişileri arama, uyuşturucu arama ve daha fazlası işlevlerini yerine getirir ve limanlar, havaalanları ve sınır geçişleri gibi yerlerde konuşlandırılır. Diğer devriye köpeklerine göre avantajı, küçük boyutu, hoş dogası ve tehditkar olmayan görünümüdür.

Beagle Türü Hakkında Kısa Bilgi

 • Ortalama yaşam süresi: 12-15 yıl
 • Mizaç: Cana Yakın, Heyecanlı, Zeki, Kararlı, Sakin, Nazik
 • Renkler: Limon ve Beyaz, White & Tan, Üç Renk, Chocolate Tri, Kahverengi ve Beyaz, Turuncu ve Beyaz, Kırmızı ve Beyaz
 • Boy: Erkek: 36-41 cm, Dişi: 33-38 cm
 • Kilo: Erkek: 10-11 kg, Dişi: 9-10 kg

Beagle Türünün Özellikleri

Beagle’ın boyutu orta ve hatta bazen küçuktür, bu da çeşitli kullanımlarında kompakt olmasına izin veren bir gerçektir. Sabit bir renkte değildir ve her türlü karışık renkte görünebilir – kahverengi, beyaz, siyah ve daha fazlası. Genelde kahverengi-siyah-beyaz kombinasyonları veya iki rengin belirli kombinasyonlarında olur. Nadiren tamamen beyaz tazı köpekleri de vardır. Kürk nispeten serttir ve orta uzunluktadır. Bacaklar güçlü ve kulaklar uzun, eğimli ve eğimlidir. Tazı kuyruğunun ucu beyazdır ve gözleri iri ve görenleri büyüleyen bir görünüme sahiptir. Boyu 33 cm ile 40 cm arasında değişmekte olup, ağırlığı ortalama 9-11 kg civarındadır.

Beagle köpekleri çok zeki ve çok mutlu, nazik, yaşam sevinci dolu, meraklı ve tatlı, onlara ilgi ve sevgi veren herkesle bağlantı kurabilirler. Beagle cinsi köpek özellikleri bakımından küçük çocukları ve her yaştan yetişkinleri olan aileler için çok sosyal ve mükemmel bir köpek olduklarından da söz etmek gerekir. Genellikle diğer köpeklerle iyi geçinirler ancak diğer evcil hayvanlar için aynı şeyi söyleyemeyiz. Beagle köpek türü diğer hayvanlara karşı çok şüpheci ve anti-sosyaldir.

Beagle köpekleri çok sosyal oldukları için uzun süre yalnız bırakılmayı sevmezler ve bu nedenle yıkıcı ve nevrotik olabilirler. Bu gibi durumlarda, onları başka bir beagle köpeğiyle büyütmek en iyisidir. Köpeklerin yüksek ulumaları komşuları ve aile üyelerini rahatsız edebilir ve bu nedenle erken yaşlardan itibaren daha az havlaması için evcilleştirilmelidir. Bu köpeklerin sesleri izlemek için doğal bir içgüdüleri vardır ve tasmalarına bağlı değillerse uzun mesafelerde dolaşabilirler. Bunları düzenli olarak izlemek önemlidir.

Beagle Köpek Türünün Kökeni

Beagle, tazılar grubuna aittir ve av köpeklerinin ırklarndan gelir. Cinsin varlığının en eski kanıtı 1475 yılına aittir. Bugün bilindiği üzere beagle, 1830’da Britanya’da güneyden gelen av köpekleriyle bir tür kuzey av köpeği kombinasyonundan geliştirilmiştir. 1873’te beagle resmi bir cins olarak kabul edildi ve 1890’da türünün ilk beagle yetiştiricileri kulübü İngiltere’de açıldı. İngiltere’den yerleşimciler geldikten sonra Kuzey Amerika’da bir beagle türü geliştirildi.

Beagle Köpek Türünün Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler

Beagle ırkı, çabuk iyileşebilen sağlam bir cins olarak kabul edilir, dikkat etmeniz gereken bir takım sağlık sorunları vardır, örneğin: kalça displazisi, ön bacakları dejeneratif hastalık, sırt problemleri, epilepsi, kalp hastalığı ve göz problemleri. Beagle köpekleri, tüylerini güçlü bir fırçayla fırçalamalı, tırnaklarını temiz tutmalı ve enfeksiyon belirtisi olmadığından emin olmak için düzenli olarak veteriner muayenesinden geçmelidir, banyoları yumuşak bir sabunla yapılmalıdır.

Egzersiz: Beagle hakkında değilinilmesi gereken en büyük şey yüksek miktarda enerjiye sahip olmaları ve çok fazla egzersize ihtiyaç duymalarıdır. Küçük, çitle çevrili bir avlu onlar için çok uygun olacaktır, ayrıca sabahin erken saatlerinde veya akşam geç saatlerde günlük yürüyüşe ihtiyaçları vardır. Köpekle koşmak, onları aktif tutmanın harika bir yoludur. Beagle köpekleri parklarda yeni alanları keşfetmekten hoşlanırlar, her zaman uyaranlara ihtiyaç duyarlar çünkü doğaları gereği meraklıdırlar, davranışları gözetimsiz bırakılırsa ve uygun uyaranlar olmadan yıkıcı hale gelebilir.

Beagle Satılık

Beagle Satılık: Beagle Satılık ilanlarından bir köpek edinmek yerine barınaklardan veya ücretsiz sahiplenme ilanlarından Beagle edinmenizi öneririz. Beagle satın almak için vereceğiniz parayı köpeğin bakımına, sağlığına harcamanız daha hoş olur.

Beagle Mizaç

Beagle Mizaç, Nasıl Bir Karaktere Sahiptir? Beagle türü Cana Yakın, Zeki, Sakin, Kararlı, Heyecanlı, Nazik bir karaktere sahiptir.

Beagle Yavrusu Ücretsiz

Beagle Yavrusu Ücretsiz: Beagle yavrusu ücretsiz olarak sahiplenebilmek için barınakları veya ücretsiz sahiplendirme ilanlarını ziyaret edebilirsiniz. Satın almayın, sahiplenin!

Beagle 2021 Yılı

Beagle 2021 Yılı: Beagle 2021 ilanlarından Beagle türünü ücretsiz edinebilir veya bir barınağa giderek sahiplenebilirsiniz. Unutmayın bu dostlarımızı parayla satın almak yerine ücretsiz sahiplenmek en doğru harekettir.

Beagle Çiftleştirme

Beagle Çiftleştirme: Beagle çiftleştirme için uygun yaşa gelmesini beklemeli ve çiftleştirme için uygun ortamları hazırlamalısınız. Beagle çiftleştirme için eş arayışındaysanız çiftleştirme ilanlarını ziyaret edebilirsiniz.

Beagle Barınakta

Beagle Barınakta: Beagle barınakta olan, yalnız başına sizi bekleyen Beagle türünü sahiplenmek için bölgenizdeki barınakları aramalısınız. Ücretsiz bir şekilde Beagle sahiplenebilirsiniz.

Beagle Kaç Ayda Doğurur

Beagle Kaç Ayda Doğurur? Beagle ve diğer köpeklerin hamilelik süresi ortalama 56 ile 70 gün gündür. Hamilelik süresi boyunca herhangi bir durumdan şüphelenirseniz veterinere götürmelisiniz. Erken teşhis köpeğinizin hayatını kurtarır.

Beagle Türleri

Beagle Türleri: Beagle türleri sahibine düşkün köpekler olsa da iyi bir eğitim ile çevresine de alıştırılmalıdır. Beagle türlerini yalnız bırakmamalı, ona gereken ilgiyi ve şefkati göstermelisiniz. Onunla oyunlar oynamalısınız.

Beagle Saldırganmıdır

Beagle Saldırganmıdır? İyi bir eğitim verildiği sürece hiçbir köpek saldırgan değildir. Saldırgan bir köpek, kötü bir sahibi olduğu anlamına gelir. Medyada köpek saldırılarını izlesekte aslında eğitimsiz, kötü muamele görmüş köpeklerin tavırlarını görüyoruz. Bunun önüne geçmek için köpeğinizin özelliklerini araştırmalı, uygun eğitim vermelisiniz.

Beagle Kaç Yıl Yaşar

Beagle Kaç Yıl Yaşar? Beagle ortalama 12 ile 15 yıl yaşar. Bu oran tabiki köpeğin bakımına, beslenmesine, veteriner kontrollerindeki sağlık müdahalelerine göre değişmektedir. Köpeğinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız veteriner kontrollerini eksiksiz gerçekleştirmelisiniz.

Beagle Kırması

Beagle Kırması: Beagle kırması farklı köpek türleri ile Beagle köpek türünün çiftleşmesiyle oluşan köpek türleridir. Köpek bakım uzmanlarından destek alarak Beagle kırmaların hangi genetik hastalıklara sahip olacağını, hangi boyutlarda olabileceğini önceden kestirebilir, öğrenebilirsiniz.

Beagle Sahiplenme

Beagle Sahiplenme: Beagle sahiplenme gibi bir isteğiniz varsa sahiplenme ilanlarına bakmanızı öneririz. Bunun dışında bulunduğunuz bölgedeki barınaklardan da ücretsiz bir şekilde Beagle sahibi olabilirsiniz.

Beagle Sahiplendirme

Beagle Sahiplendirme İçin Nereye Başvurulur?Beagle sahiplendirme sitelerinden Beagle edinirken para talep edenlerden uzak durmalısınız. Satın almayın, sahiplenin! Barınaklardan da Beagle sahibi olabilirsiniz. Beagle sahiplendirme ilanlarından veya bölgenizdeki barınakları arayarak Beagle türüne ücretsiz sahiplenebilir veya ilanlar vererek köpeklerinize aile bulabilirsiniz.

Beagle Köpek Cinsi

Beagle Köpek Cinsi: Beagle Köpek Cinsi yavruluktan itibaren iyi bir eğitim verilerek sosyalleşmesi ve aileye, çevresine olan tavırlarını daha olumlu hale getirebilir, iyi bir beslenme ve bakımla Beagle cinsinin ömrünün daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz.

Beagle Fiyatları

Beagle Fiyatları Nedir? Beagle fiyatları 1700 TL ile 4100 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar belirlenirken köpeğin cinsiyetine, yaşına, bakımlı olup olmamasına göre belirlenmektedir. Beagle satın almak yerine barınaklardan ücretsiz alabilirsiniz. Önerimiz ücretsiz ilan sitelerinden sahiplenmeniz yönünde.

Beagle Sahibini Öldürür Mü

Beagle Sahibini Öldürür Mü? Beagle türü sahibini öldürmez. Sahibine veya çevresine saldırgan tavırlar içinde olan köpek kötü bir eğitim almış anlamına gelir. İyi bir eğitim ile bu saldırgan tavırlarından vazgeçirebilirisniz.

Beagle Sahibinden

Beagle Sahibinden: Beagle sahibinden ilanlarından köpekler edinebilirsiniz. Köpekleri satın almayın, sahiplenin. Bunun için ücretsiz Beagle sahibinden ilanlarını tercih etmelisiniz. Sizden para isteyen kişilerden almak yerine barınaklardan veya ücretsiz ilanlardan almanızı öneririz. Köpekler bir ticaret aracı değildir.

Beagle Yavru Fiyatları

Beagle Yavru Fiyatları Nedir? Beagle yavru fiyatları 1670 TL ile 4650 TL arasındadır. Fiyatlar her yıl değişmekte olup, köpeğin durumuna ve yaşına göre de belirlenmektedir. Beagle yavru satın almak yerine sahiplenmenizi öneririz. Fiyatlar köpeğin orjinalliğine, yaşına, cinsiyetine göre belirlenmektedir.

Beagle Orjinal

Beagle Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarım? Beagle orjinal olduğunu köpeğin boyutundan, renklerinden, davranışlarından anlayabilirsiniz. Tereddütleriniz varsa köpek bakım uzmanlarına gösterebilir, teyit alabilirsiniz.

Beagle Kaç Yavru Doğurur

Beagle Kaç Yavru Doğurur? Beagle 5 ile 8 yavru doğurabilir. Doğumdan önce ve sonra Beagle türünü veteriner kontrollerine götürmeyi unutmamalısınız. Bir sorun olduğunda erken teşhis önemlidir.

Beagle Yavru

Beagle Yavru: Beagle yavru halindeyken çok iyi bakılmalı, yaşına uygun beslenme ve egzersizler yaptırılmalıdır. Beagle yavrusu için bir veterinere danışmanızı öneririz. Beagle yavru halindeyken bakımına ve beslenmesine dikkat etmeli, ideal kiloya ulaşmasına dikkat etmelisiniz. Beagle türünün eğitimine de önem vererek çevresine uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Beagle Cinsleri

Beagle Cinsleri: Beagle cinsleri belirli bir kesim tarafından sıkça tercih edilen bir köpektir. Beagle cinslerine uygun eğitimler, beslenme biçimi ve bakım uygulamalısınız. Bunun için bir veterinere danışmanızı öneririz.

Beagle Hakkında

Beagle Hakkında: Beagle hakkında tatlı, akıllı, neşeli ve sahibine düşkün bir köpektir. İyi bir eğitim ile sosyalleşmesini sağlayabilir, çevresine ve ailesine uyum içinde hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Beagle cinsine iyi bir bakım ve beslenme uygulayarak köpeğinizin daha uzun yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Beagle Tehlikeli Mi

Beagle Tehlikeli Mi? Beagle ve diğer türler tehlikeli değildir. İyi bir eğitim verildiği sürece hiçbir köpek tehlikeli değildir. Tehlike saçan, saldıran köpekler kötü bir eğitimden geçmiş demektir. Köpekler sahiplerinden gördüğü muameleyi yansıtır.

Beagle Ücretsiz

Beagle Ücretsiz Nerelerden Bulabilirim? Beagle ücretsiz olarak köpek sahiplendirme ilanlarından veya barınaklardan Beagle türünü sahiplenebilirsiniz.

Beagle Beslemek

Beagle Beslemek: Beagle beslemek için iklim koşullarına dikkat etmeli, onu alışık olmadığı iklimlerde sahiplenmemelisiniz. Köpeğin boyutuna dikkat ederek yaşama ortamını hazırlamalı, sağlığına dikkat etmeli ve sık sık veteriner kontrollerinden geçirmelisiniz. Beagle türünün yavru ve yetişkinken farklı bakımlara ihtiyaçları vardır.

Beagle Renkler

Beagle Renkleri Nelerdir?Beagle türü Limon ve Beyaz, Üç Renk, White & Tan, Chocolate Tri, Kahverengi ve Beyaz, Turuncu ve Beyaz, Kırmızı ve Beyaz renklerine sahip olabilir.

Beagle Evde Yalnız Kalabilir Mi

Beagle Evde Yalnız Kalabilir Mi? Beagle duygusal hayvanlardır. Evde yalnız bırakmamalısınız, köpeğiniz psikolojik bunalıma girebilir. Beagle türü sahibine düşkündür.

Beagle 2022 Yılı

Beagle 2022 Yılı: Beagle 2022 yılında fiyatlar 1700 TL ile 4100 TL arasında değişebilmektedir. Satın almak yerine parayı ücretsiz sahiplendiğiniz Beagle türünün bakımına ve beslenmesine harcamanızı öneririz.

Beagle Köpeklerinin Eğitimi

Bu köpekler eğitimlere yatkın olması nedeniyle çok hızlı bir şekilde eğitilebilirler ve belirlenmiş hedeflerle yoğun eğitim onlar için iyi sonuç verecektir. Beagle yavruları 6-8 hafta kadar erken eğitilebilir ve bu yaşlarda farklı eğitim türlerine kolayca adapte olurlar. Dikkat süreleri kısa olduğu için eğitim yaklaşık 10-15 dakika sürmeli ve günde iki ila üç defadan fazla olmamalıdır. Beagle köpekleri düzenli olarak olumlu geri bildirimlere ve büyük bir sevgiye ihtiyaç duyar, Beagle cinslerini ortalama bir kişi tarafından eğitmek zor değildir, ancak bu sabır, azim ve sık sık eğitim gerektirir. Diğer köpeklerle sosyalleşme sürecinden geçmeleri önemlidir ve olumlu davranışları olabildiğince erken öğrenmeleri önemlidir, genellikle egzersiz, olumlu pekştirme ve bol şefkat içeren eğitime iyi yanıt verirler.

Beagle Köpek Türünün Bakımı Nasıl Yapılmalı

İlk olarak, büyük miktarda aktivite ve oyun saatlerine dikkat edilmelidir. Beagle doğası gereği enerjiktir ve enerji harcamak ve açık alanlarda koşmakla ilgilenir. Ayrıca terk edilme kaygısı hissetmemesi için düzenli olarak ilgilenilmesine özen gösterilmelidir. Beagle cinsi köpek tüylerinin bakımı nispeten kolaydır ve sık sık taranması gerekir. Tırnaklar, bir veteriner hekim tarafından rutin bir kontrolden geçmelidir. Ayrıca, kir ve bazen gelişip köpeğe zarar verebilecek çeşitli enfeksiyonlar içerebileceğinden kulakları düzenli kontrol ettiğinizden emin olun.

Hiperaktif bir köpek olan Border Collie türü hakkındaki yazımızı okumak ister misiniz? Yetenek Sizsiniz Türkiye birincisi olan bu köpek türünü yakından tanımaya ne dersiniz?

Beagle Türünün Resimleri

Kaynakça

 1. https://www.hillspet.ru/dog-care/dog-breeds/beagle. hillspet.ru. 02 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 21 Ekim 2020.
 2. https://dogtime.com/dog-breeds/beagle#/slide/1. dogtime.com. 13 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 21 Ekim 2020.
 3. https://en.wikipedia.org/wiki/Beagle. en.wikipedia.org. 14 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 21 Ekim 2020.
 4. https://www.akc.org/dog-breeds/beagle/. akc.org. 01 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 21 Ekim 2020.
 5. https://de.wikipedia.org/wiki/Beagle_(Hunderasse). de.wikipedia.org. 26 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 21 Ekim 2020.
 6. https://www.pedigree.ru/hochu-sobaku/porody/bigl. pedigree.ru. 18 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 21 Ekim 2020.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.