blog

Beagle Köpek Türü Nedir? Özellikleri Nelerdir?

blog image

Beagle özellikleri nelerdr? Hangi eğitimler verilmeli? Bakımı yapılırken nelere dikkat edilmeli? Kökeni nedir, hangi ırklardan türemiştir?Beagle sadece mükemmel bir av köpeği ve sadık bir arkadaş değil, aynı zamanda mutlu, eğlenceli ve şefkatlidir. Gruplar halinde avlanmak için yetiştirildiler, bu yüzden sadeliği paylaşıyorlar. Beagle köpekleri, dünyadaki en popüler ve tanınmış köpek ırklarından biridir. Beagle’lar aktif, neşeli, iyimser köpeklerdir, ancak aynı zamanda inatçı olma eğiliminde de olabilirler. Ancak aktif aileler için ideal bir cins olabilir. Bu cinsin komik davranışı, onu çocuklu aileler için harika bir seçim yapar, ancak tüm köpeklerin cinsi ne olursa olsun çocuklarla iyi geçinemeyeceğini unutmayın.

sahilde cool duran beagle kopek turu

Beagle köpek türü, küçük ve sağlam olması nedeniyle bakımı kolay bir köpek olarak kabul edilir, köpek siyah ve kahverengi, turuncu ve beyaz olmak üzere çeşitli renklerde ve genellikle üç renkte olur. Bu köpeklerin kürkü orta uzunlukta sert ve pürüzsüzdür, nadiren saç kesimi gerektirir. Köpeğin kafatası geniş ve başı yuvarlak, kulakları uzun ve yüzüne yakın sarkık, hareketleriyle ve masum yüz ifadesi onu çok ünlü kılmıştır.

Günümüzde, gelişmiş bir çevrede ve neredeyse avlanmayan bir kültürde, av köpeği esas olarak bir evcil hayvan ve bir araştırma köpeği olarak kullanılmaktadır. Koku alma duyusu, bulması istenen maddelerin hızlı bir şekilde bulunmasına katkıda bulunur. Aranan kişileri arama, uyuşturucu arama ve daha fazlası işlevlerini yerine getirir ve limanlar, havaalanları ve sınır geçişleri gibi yerlerde konuşlandırılır. Diğer devriye köpeklerine göre avantajı, küçük boyutu, hoş dogası ve tehditkar olmayan görünümüdür.

Beagle Türü Hakkında Kısa Bilgi

 • Ortalama yaşam süresi: 12-15 yıl
 • Mizaç: Cana Yakın, Heyecanlı, Zeki, Kararlı, Sakin, Nazik
 • Renkler: Limon ve Beyaz, White & Tan, Üç Renk, Chocolate Tri, Kahverengi ve Beyaz, Turuncu ve Beyaz, Kırmızı ve Beyaz
 • Boy: Erkek: 36-41 cm, Dişi: 33-38 cm
 • Kilo: Erkek: 10-11 kg, Dişi: 9-10 kg

Beagle Türünün Özellikleri

Beagle Türünün Özellikleri Beagle’ın boyutu orta ve hatta bazen küçuktür, bu da çeşitli kullanımlarında kompakt olmasına izin veren bir gerçektir. Sabit bir renkte değildir ve her türlü karışık renkte görünebilir – kahverengi, beyaz, siyah ve daha fazlası. Genelde kahverengi-siyah-beyaz kombinasyonları veya iki rengin belirli kombinasyonlarında olur. Nadiren tamamen beyaz tazı köpekleri de vardır. Kürk nispeten serttir ve orta uzunluktadır. Bacaklar güçlü ve kulaklar uzun, eğimli ve eğimlidir. Tazı kuyruğunun ucu beyazdır ve gözleri iri ve görenleri büyüleyen bir görünüme sahiptir. Boyu 33 cm ile 40 cm arasında değişmekte olup, ağırlığı ortalama 9-11 kg civarındadır.

cicekler icinde kosusturan beagle

Beagle köpekleri çok zeki ve çok mutlu, nazik, yaşam sevinci dolu, meraklı ve tatlı, onlara ilgi ve sevgi veren herkesle bağlantı kurabilirler. Beagle cinsi köpek özellikleri bakımından küçük çocukları ve her yaştan yetişkinleri olan aileler için çok sosyal ve mükemmel bir köpek olduklarından da söz etmek gerekir. Genellikle diğer köpeklerle iyi geçinirler ancak diğer evcil hayvanlar için aynı şeyi söyleyemeyiz. Beagle köpek türü diğer hayvanlara karşı çok şüpheci ve anti-sosyaldir.

beagle kopek turu

Beagle köpekleri çok sosyal oldukları için uzun süre yalnız bırakılmayı sevmezler ve bu nedenle yıkıcı ve nevrotik olabilirler. Bu gibi durumlarda, onları başka bir beagle köpeğiyle büyütmek en iyisidir. Köpeklerin yüksek ulumaları komşuları ve aile üyelerini rahatsız edebilir ve bu nedenle erken yaşlardan itibaren daha az havlaması için evcilleştirilmelidir. Bu köpeklerin sesleri izlemek için doğal bir içgüdüleri vardır ve tasmalarına bağlı değillerse uzun mesafelerde dolaşabilirler. Bunları düzenli olarak izlemek önemlidir.

Beagle Köpek Türünün Kökeni

Beagle Köpek Türünün Kökeni Beagle, tazılar grubuna aittir ve av köpeklerinin ırklarndan gelir. Cinsin varlığının en eski kanıtı 1475 yılına aittir. Bugün bilindiği üzere beagle, 1830’da Britanya’da güneyden gelen av köpekleriyle bir tür kuzey av köpeği kombinasyonundan geliştirilmiştir. 1873’te beagle resmi bir cins olarak kabul edildi ve 1890’da türünün ilk beagle yetiştiricileri kulübü İngiltere’de açıldı. İngiltere’den yerleşimciler geldikten sonra Kuzey Amerika’da bir beagle türü geliştirildi.

Beagle Köpek Türünün Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler

Beagle Köpek Türünün Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler Beagle ırkı, çabuk iyileşebilen sağlam bir cins olarak kabul edilir, dikkat etmeniz gereken bir takım sağlık sorunları vardır, örneğin: kalça displazisi, ön bacakları dejeneratif hastalık, sırt problemleri, epilepsi, kalp hastalığı ve göz problemleri. Beagle köpekleri, tüylerini güçlü bir fırçayla fırçalamalı, tırnaklarını temiz tutmalı ve enfeksiyon belirtisi olmadığından emin olmak için düzenli olarak veteriner muayenesinden geçmelidir, banyoları yumuşak bir sabunla yapılmalıdır.

tren raylarinda duran siyah tasmali yetiskin beagle

Egzersiz:Beagle hakkında değilinilmesi gereken en büyük şey yüksek miktarda enerjiye sahip olmaları ve çok fazla egzersize ihtiyaç duymalarıdır. Küçük, çitle çevrili bir avlu onlar için çok uygun olacaktır, ayrıca sabahin erken saatlerinde veya akşam geç saatlerde günlük yürüyüşe ihtiyaçları vardır. Köpekle koşmak, onları aktif tutmanın harika bir yoludur. Beagle köpekleri parklarda yeni alanları keşfetmekten hoşlanırlar, her zaman uyaranlara ihtiyaç duyarlar çünkü doğaları gereği meraklıdırlar, davranışları gözetimsiz bırakılırsa ve uygun uyaranlar olmadan yıkıcı hale gelebilir.

kirmizi tasmali yetiskin beagle

Beagle Köpeklerinin Eğitimi

Beagle Köpeklerinin Eğitimi Bu köpekler eğitimlere yatkın olması nedeniyle çok hızlı bir şekilde eğitilebilirler ve belirlenmiş hedeflerle yoğun eğitim onlar için iyi sonuç verecektir. Beagle yavruları 6-8 hafta kadar erken eğitilebilir ve bu yaşlarda farklı eğitim türlerine kolayca adapte olurlar. Dikkat süreleri kısa olduğu için eğitim yaklaşık 10-15 dakika sürmeli ve günde iki ila üç defadan fazla olmamalıdır. Beagle köpekleri düzenli olarak olumlu geri bildirimlere ve büyük bir sevgiye ihtiyaç duyar, Beagle cinslerini ortalama bir kişi tarafından eğitmek zor değildir, ancak bu sabır, azim ve sık sık eğitim gerektirir. Diğer köpeklerle sosyalleşme sürecinden geçmeleri önemlidir ve olumlu davranışları olabildiğince erken öğrenmeleri önemlidir, genellikle egzersiz, olumlu pekştirme ve bol şefkat içeren eğitime iyi yanıt verirler.

ormanda koku alan beagle kopek

Sağlık – Yaşam Beklentisi Ve Yaygın Hastalıklar

Sağlık – Yaşam Beklentisi Ve Yaygın Hastalıklar Sağlıklı bir Beagle 12 ile 15 yaşları arasında yaşar . Ancak zorla ve seçici üreme nedeniyle Beagle da birçok akrabası gibi kalıtsal hastalıklardan etkileniyor. Kompakt yapısı nedeniyle Beagle, fıtıklaşmış disklere ve menenjit-arterite karşı oldukça hassastır. İkincisi omuriliğin inflamatuar bir hastalığıdır ve “ Beagle Ağrı Sendromu ” olarak da bilinir. Bu hastalık, köpek için inanılmaz derecede acı verici olan kan damarlarında ve omuriliğin zarlarında cerahatli iltihaplanmaya neden olur. Tedavi, diğer şeylerin yanı sıra uzun süreli antibiyotik uygulamasını da içeren birkaç aylık bir tedavi boyunca gerçekleşir.

Bir diğer yaygın hastalık ise tazı ataksisidir. Bu, spastik felç ve hareket bozukluklarıyla kendini gösteren nörolojik bir hastalıktır. Bunun nedeni omuriliğin ve gri beyin sapının iltihaplanmasıdır, ancak çoğu durumda bu hastalıklar köpek için ağrısızdır.

Av köpeklerinin görme sistemi de sıklıkla hastalıklardan etkilenir. Beagle'lar giderek daha fazla glokomdan, retinal atrofiden veya kornea distrofisinden muzdariptir. Beagle ayrıca sık görülen kulak enfeksiyonlarından ve akarların ve diğer haşaratların istilasından da korunmaz . Bunun sorumlusu İngilizlerin uzun sarkık kulaklarıdır.

Beagle'la İlgili Diğer Şeyler

Beagle'la İlgili Diğer Şeyler Nazik doğaları nedeniyle Beagle'lar genellikle deney laboratuvarlarında tutulur. Birkaç yıl sonra bu köpeklere artık ihtiyaç duyulmaz ve çoğu zaman hayvan hakları aktivistleri tarafından kurtarılıp gerçek bir yuva verilir. Bununla birlikte, laboratuvar beagle'ları başlangıçta çok rahatsız olurlar ve ne evde yıkanırlar ne de başka bir şekilde eğitilirler. Yalnızca köpek deneyimi olan ve köpek eğitimiyle ilgilenecek çok fazla zamanı ve sabrı olan kişiler böyle bir köpek satın almalıdır .

Erkek Köpek Ağırlık Eğrisi: 2 İla 13 Ay Arası Beagle Gelişimi

Erkek Köpek Ağırlık Eğrisi: 2 İla 13 Ay Arası Beagle Gelişimi Beagle cinsinin erkek köpekleri hafif köpeklerdir. 3 ay sonra nispeten düşük bir ağırlık olan 4,4 kg'a ulaşırlar. Sonraki 3 ay içinde ortalama ağırlıkları 7,8 kg civarına çıkar. 7 aylık bir büyüme döneminden sonra bu erkek köpekler nihayet 10 - 11 kg arasında bir nihai ağırlığa ulaşır.

YAŞ AĞIRLIK
2 ay 2,95 kg
3 ay 4,50 kg
4 ay 5,95 kg
5 ay 7.20 kg
6 ay 8.15 kg
7 ay 8,95 kg
8 ay 9.60 kg
9 ay 10.00 kg
10 ay 10.35 kg
11 ay 10.55 kg
12 ay 10.75 kg
13 ay 11.00 kg

Dişi Köpek Ağırlık Eğrisi: Beagle'ın 2 İla 13 Ay Arası Gelişimi

Dişi Köpek Ağırlık Eğrisi: Beagle'ın 2 İla 13 Ay Arası Gelişimi Beagle köpek ırkının sürtükleri hafif köpekler kategorisine aittir. 3 ay sonra nispeten düşük bir ağırlık olan 4,0 kg'a ulaşırlar. Sonraki 3 ay içinde ortalama ağırlıkları yaklaşık 7,2 kg'a çıkar. Bu köpekler 7 ay daha büyüdükçe 9 ila 10 kg arasında değişen nihai ağırlığa ulaşırlar.

YAŞ AĞIRLIK
2 ay 2.80kg
3 ay 4.20 kg
4 ay 5.50kg
5 ay 6.60 kg
6 ay 7.50 kg
7 ay 8.20 kg
8 ay 8.80 kg
9 ay 9.10 kg
10 ay 9.40 kg
11 ay 9.60 kg
12 ay 9.80 kg
13 ay 10.00kg

Beagle Köpek Türünün Bakımı Nasıl Yapılmalı

Beagle Köpek Türünün Bakımı Nasıl Yapılmalı İlk olarak, büyük miktarda aktivite ve oyun saatlerine dikkat edilmelidir. Beagle doğası gereği enerjiktir ve enerji harcamak ve açık alanlarda koşmakla ilgilenir. Ayrıca terk edilme kaygısı hissetmemesi için düzenli olarak ilgilenilmesine özen gösterilmelidir. Beagle cinsi köpek tüylerinin bakımı nispeten kolaydır ve sık sık taranması gerekir. Tırnaklar, bir veteriner hekim tarafından rutin bir kontrolden geçmelidir. Ayrıca, kir ve bazen gelişip köpeğe zarar verebilecek çeşitli enfeksiyonlar içerebileceğinden kulakları düzenli kontrol ettiğinizden emin olun.

ormanda poz veren beagle kopek turu

Herkesin sevdiği ve sıklıkla karşılaştığı sevimli, güzel, herkese sevgi dağıtan Golden Retriever köpek türünü tanıtan yazımızı okudunuz mu? Golden Retriever hakkındaki tüm soruların cevabını almak için yazımızı okumalısınız.

Beagle Yavrusunun Fiyatı Ne Kadar / Beagle Kaç Tl / Ucuz Mu / Beagle Kaç Para

Beagle Yavrusunun Fiyatı Ne Kadar / Beagle Kaç Tl / Ucuz Mu / Beagle Kaç Para Beagle yavru köpeğinin maliyetinin ne kadar olduğu konusunda genel bir cevap yoktur. Beagle yetiştiricisine bağlı olarak 800 Euro'dan başlayan bir fiyat bekleyebilirsiniz, ancak aynı zamanda 1.000 Euro'nun çok üzerinde bir maliyete de sahip olabilir. Bir Beagle yavrusu satın almak istiyorsanız öncelikle fiyata dikkat etmeyin, bunun yerine saygın bir yetiştiriciyi seçin.

Safkan Beagle'ın yanı sıra ayrı bir cins olarak kabul edilen Beagle karışımları da vardır. Bunlar arasında Pug ve Beagle'ın karışımı olan Puggle ve Harrier ile Beagle'ın karışımı olan Beagle-Harrier yer alır.

Tabii ki Beagle'ın başka bir cinsle karışımı da bir alternatif olabilir. Eğer mutlaka bir Beagle yavru köpeğiniz olması gerekmiyorsa, yakınınızdaki bir hayvan barınağına da danışmanızda fayda var.

Beagle'lar Çocuklar İçin Uygun Mu, Yani Çocuk Dostu Mu

Beagle'lar Çocuklar İçin Uygun Mu, Yani Çocuk Dostu Mu Beagle'lar aile köpekleridir ve bu nedenle çocuklar için de uygundur. Prensipte beagle'lar av köpekleridir ve aynı zamanda iyi egzersiz yapılmalı ve zihinsel olarak çalıştırılmalıdır. Çocuklar küçük köpeği oyuncak olarak değil, ailenin bir üyesi ve saygısı olarak görmelidir.

Beagle'lar Tehlikeli Köpekler Midir

Beagle'lar Tehlikeli Köpekler Midir HAYIR. Beagle'lar çok barışçıl kabul edilir.

Beagle'ların Neden Beyaz Kuyruk Ucu Var

Beagle'ların Neden Beyaz Kuyruk Ucu Var Kuyruğun beyaz ucu Beagle'ların avlanırken daha görünür olmasını sağlar.

Beagle'lar Neden Laboratuvar Deneylerinde Kullanılıyor

Beagle'lar Neden Laboratuvar Deneylerinde Kullanılıyor Beagle'ların araştırma ve hayvan deneyleri için kullanılması, nispeten homojen genetik yapılarına, orta boylarına ve itaatkar davranışlarına bağlıdır.

Beagle'ların Ne Yemesine İzin Verilmez

Beagle'ların Ne Yemesine İzin Verilmez Tüm köpekler gibi Beagle'ların da diğer şeylerin yanı sıra çikolata, soğan, sarımsak, çiğ domuz eti, kahve, çekirdekli meyveler ve bazı kuruyemişleri yemesine izin verilmez.

Beagle Nedir

Beagle Nedir Beagle, özellikle av köpeği olarak uygun, orta büyüklükte bir köpektir. Ünlü film köpeği Snoopy ekranlarda boy gösterdiğinden beri, bu cins en popüler aile köpeklerinden biri oldu.

Bir Beagle Yavrusu Ne Kadar Ağırdır

Bir Beagle Yavrusu Ne Kadar Ağırdır Bir Beagle yavrusu 2 aylıkken yaklaşık 2,7 - 4,4 kg ağırlığa ulaşır ve sonraki 2 ayda 2,85 kg daha kazanır. Yaklaşık 18 haftalıkken, köpek yavrusu genç bir köpeğe dönüştüğünde, Beagle yavrusu yaklaşık 5,3 - 6,9 kg ağırlığa ulaşır.

Bir Beagle Genellikle Ne Kadar Büyür / Beagle Büyümüş Hali

Bir Beagle Genellikle Ne Kadar Büyür / Beagle Büyümüş Hali Beagle köpek ırkının büyüklüğü cinsiyete ve genetiğe bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak erkek Beagle köpeklerinin omuz yüksekliği yaklaşık 38,5 cm, dişilerin ise ortalama omuz yüksekliği 35,5 cm civarındadır.

Beagle Köpek Irkı Ne Zaman Tamamen Büyür

Beagle Köpek Irkı Ne Zaman Tamamen Büyür Beagle köpek ırkı genellikle 13 ila 13 ay civarında tam fiziksel olgunluğa ulaşır. Ancak her köpeğin kendine ait bir büyüme hızı olduğundan bu durum kişiden kişiye değişebilir.

Yetişkin Bir Beagle Ortalama Ne Kadar Ağırlığa Sahiptir

Yetişkin Bir Beagle Ortalama Ne Kadar Ağırlığa Sahiptir Yetişkin bir Beagle cinsi köpeğin ağırlığı, cinsiyet ve genetik gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Erkek köpekler için bu cinsin ortalama ağırlığı genellikle 10 – 11 kg arasındadır. Dişi köpeklerin ağırlığı genellikle 9 ila 10 kg arasındadır.

Beagle Köpek Irkı Genellikle Kaç Yaşında Yaşar / Beagle Ortalama Yaşam Süresi

Beagle Köpek Irkı Genellikle Kaç Yaşında Yaşar / Beagle Ortalama Yaşam Süresi Beagle'ların ortalama yaşam beklentisi genellikle 12 ila 15 yıl arasındadır. Doğru bakım, doğru beslenme ve düzenli veteriner bakımı ile mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürebilirler.

Beagle Tüy Döker Mi / Beagle Tüy Dökme

Beagle Tüy Döker Mi / Beagle Tüy Dökme Evet, beagle türünün kürkleri kısa olduğu için oldukça fazla tüy dökerler.

Beagle Soğuğa Dayanıklı Mı

Beagle Soğuğa Dayanıklı Mı Soğukta kısa bir süre kalmak Beagle'ı çok fazla etkilemezken, çok uzun süre kalmak ona zarar verebilir. Bunun bir nedeni, soğukta havanın çok daha kuru olmasıdır ve eğer bir beagle uzun süre kuru havaya maruz kalırsa, bu onun patilerini, burnunu ve cildini olumsuz etkileyebilir. Soğuğun Beagle'lar üzerindeki fiziksel etkilerine ek olarak aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey daha var.

Köpeğinizin oluklar veya su birikintileri gibi dış kaynaklardan su içmesine izin vermemeye çalışın. Bunlar, Beagle'a zararlı antifriz ve yağ gibi kimyasallar içerebilir.

Soğuğun Beagle'lar üzerindeki fiziksel etkilerine ek olarak aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey daha var.

Köpeğinizin oluklar veya su birikintileri gibi dış kaynaklardan su içmesine izin vermemeye çalışın. Bunlar, Beagle'a zararlı antifriz ve yağ gibi kimyasallar içerebilir.

Beagle Av Köpeği Mi

Beagle Av Köpeği Mi Evet av köpeğidir. Beagle kompakt, küçük ila orta boy bir av köpeğidir. Bir beagle ne istediğini bilir. İyi koku ve hız duyusunu av köpeği olarak mirasına borçludur. Bu nedenle türün güçlü bir avlanma içgüdüsü vardır

Beagle Bahçede Yaşar Mı / Beagle Bahçede Beslenir Mi

Beagle Bahçede Yaşar Mı / Beagle Bahçede Beslenir Mi Hava şartlarına göre Beagle türünü bahçede tutabilirsiniz. Köpeğinizi bahçenin dışında tutuyorsanız, beagle'lar tünel kazma konusunda oldukça yetenekli olduğundan, aynı zamanda kazılmış yüksek bir çit kurmalısınız. Köpeğinizle yürüyüşe çıktığınızda onu daima tasmalı tuttuğunuzdan emin olun.

Beagle Evde Bakılır Mı / Beagle Evde Beslenir MiBeagle Evde Bakılır Mı / Beagle Evde Beslenir Mi

Beagle Evde Bakılır Mı / Beagle Evde Beslenir Mi Beagle'lar bir apartman dairesinde beslemek için idealdir çünkü boyutları, iç mekanlarda iyi yaşayabilecekleri ve bahçelerinin olmamasının bir sakıncası olmadığı anlamına gelir

Beagle Havlama Sorunu / Beagle Havlaması

Beagle Havlama Sorunu / Beagle Havlaması Beagle'lar alışılmadık sesler karşısında yüksek sesle havlayan ve sürüyü tehlikeye karşı uyaran çok uyanık köpeklerdir . Ancak bekçi köpeği değiller çünkü bunun için fazla arkadaş canlısılar.

Beagle Evde Yalnız Kalır Mı

Beagle Evde Yalnız Kalır Mı Beagle yalnız bırakılmaktan hoşlanmaz. Temel kural şudur: Yetişkin köpekler mümkünse 6 saatten fazla yalnız bırakılmamalıdır . Kural olarak çoğu köpek için dört saat kritik olmayan bir süre olarak tanımlanabilir. Ancak 4 aya kadar olan yavru köpeklerin çok uzun süre yalnız bırakılmaması gerekir.

Beagle Eğitimi Zor Mudur

Beagle Eğitimi Zor Mudur Beagle'ın yanında, eğitim söz konusu olduğunda gerekli dayanıklılığı ve her şeyden önce tutarlılığı gösteren birine açıkça ihtiyacı var. Özellikle yol kenarında bulunan her şeyi yeme isteği bazen antrenmanı zorlaştırmaktadır. Güçlü avlanma içgüdüsüyle birlikte , beagle'ı uygun şekilde eğitmek için gerekli bilgi birikimi gerekir. →kısa ceketiyle → bakımı da aynı şekilde basittir.

Beagle Kedilerle Anlaşır Mı

Beagle Kedilerle Anlaşır Mı Beagle'lar av köpekleri olabilir ama aslında kedilerle iyi anlaşırlar. Elbette tüm Beagle'lar aynı değildir ve bazıları avlanma içgüdüleriyle diğerlerinden daha fazla temas halindedir. Düzgün eğitilirse çoğu Beagle, kedilerle yaşamayı öğrenebilir.

Beagle Çok Havlar Mı

Beagle Çok Havlar Mı Mutlu, sevecen bir köpek olan Beagle arkadaşlığı tercih eder. Bu cins çok yıkıcı olabilir ve yalnız bırakıldığında aşırı derecede havlayabilir

Beagle Tuvalet Eğitimi

Beagle Tuvalet Eğitimi Beagle türüne küçük yaştan itibaren tuvalet eğitimi verilmelidir. Rutin bir yürüyüşe çıkartarak tuvaletinin yürüyüşlerde yapmasını anlayacaktır. Köpeğiniz tuvaletini doğru yaptığında ona ödüller verebilirsiniz.

Beagle Evde Bakımı

Beagle Evde Bakımı Beagle türüne evde kolayca bakabilirsiniz. Beagle bakımı için temel unsular;

-Düzenli bakım
-Banyo – yalnızca kesinlikle gerekliyse
-Kulakların temizlenmesi
-Gözlerin temizlenmesi
-Diş bakımı
-Pençeler – pençe bakımı

Beagle Av Yaparmı

Beagle Av Yaparmı Evet, Beagle türü bir av köpeğidir. Genellikle tavşan avlarında kullanılır.

Beagle Tavşan Avı

Beagle Tavşan Avı Tavşan izi çok kısa olduğundan ve koku bulutu da kısa süreliğine patikada kaldığından, köpeklerin patikada kalabilmeleri için çok hassas bir buruna sahip olmaları gerekiyor. Beagle türü tavşan izi sürmek için gerekli tüm donanımlara sahip bir türdür.

Günümüz şartlarında Beagle küçük, çok yönlü bir av köpeği olarak kullanılmaktadır. Dış görünüşü, küçük ve kompakt yapısı, sosyal, sakin ve dengeli yapısı onu avcılar ve aileler için ideal kılmaktadır.

Beagle Renkleri

Beagle Renkleri Beagle türü Limon ve Beyaz, Üç Renk, White & Tan, Kahverengi ve Beyaz, Chocolate Tri, Turuncu ve Beyaz, Kırmızı ve Beyaz renklerinde olabilir.

Beagle Siyah

Beagle Siyah Düz renkli bir beagle nadirdir. Bununla birlikte, Beagle'lar tamamen siyah olarak doğabilirler veya başka herhangi bir renkten o kadar az miktarda doğabilirler ki pratikte tamamen siyah olurlar. Siyah renkte bir Beagle köpek türü çok nadir görülmektedir.

Beagle Ne Demek

Beagle Ne Demek Beagle kelimesi Keltçe bir sözcüktür ve "küçük" anlamına gelmektedir.

Beagle Türünün Resimleri

cool duran yavru beagle
sepetin icinde dort tane yavru beagle
masum gozlerle bakan yetiskin beagle
sepetin icinde oturan beagle

Kaynakça

 1. https://www.hillspet.ru/dog-care/dog-breeds/beagle. hillspet.ru. 02 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 21 Ekim 2020.
 2. https://dogtime.com/dog-breeds/beagle#/slide/1. dogtime.com. 13 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 21 Ekim 2020.
 3. https://en.wikipedia.org/wiki/Beagle. en.wikipedia.org. 14 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 21 Ekim 2020.
 4. https://www.akc.org/dog-breeds/beagle/. akc.org. 01 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 21 Ekim 2020.
 5. https://de.wikipedia.org/wiki/Beagle_(Hunderasse). de.wikipedia.org. 26 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 21 Ekim 2020.
 6. https://www.pedigree.ru/hochu-sobaku/porody/bigl. pedigree.ru. 18 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 21 Ekim 2020.

Son Yazılar