blog

Golden Retriever Özellikleri Nelerdir? Golden Yavrusu Nasıl Bakılmalı?

blog image
Golden Retriever özellikleri nelerdir? Golden yavrusuna nasıl bakılmalı? Ücretsiz sahiplendirme yapan siteler nelerdir? Golden’lar hangi fiyat aralığında satışa sunulmaktadır? Daha birçok soruyu yazımızda bulabilirsiniz. Golden Retriever köpekleri genellikle güven doludur, bu da yürüme şekillerine yansır, vücutları simetriktir ve çok atletiktirler. Tutumları barısçıl ve şefkatlidir. Goldn Retriever’ların çift kürkü vardır, dış kürkü tüy kadar yumuşaktır ve düz veya dalgalı olabilir, alt kürk suya dayanıklıdır ve vücut ısısını korur. Golden Retriever köpek türü tüy dökümüne eğilimlidir ve bu sayede her mevsime uyum sağlayabilirler. nehir kiyisinda tasmali golden Golden Retriever köpekleri iki gruba ayrılır, bölüm esas olarak görünüşlerine dayanır. Birinci grup İngiliz grubudur, bu köpekler daha alçaktır, kemikleri ağırdır ve kürkleri uzun ve hafiftir. İkinci grup ise Amerikan grubu, özellikleri bakımından birinci gruba benzmesinin yanı sira, uzun uzuvları olan uzun ve ince köpeklerdir. Golden Retriever köpeklerinin etkileyici gözleri ve siyah bir burnu vardır. Yaşlandıkça göğüsleri genişler ve vücutları kaslı bir yapıya kavuşur. Bu köpekler arkadaş canlısı olduklarından sürekli kuyruk sallarlar.

Golden Retriever Türü Hakkında Kısa Bilgi

 • Ortalama yaşam süresi: 10–12 yıl
 • Mizaç: Nazik, Zeki, Güvenilir, Emin, Dost Canlısı
 • Renkler: Koyu Sarı, Krem Rengi, Açık Dore, Altın Sarısı
 • Boy: Dişi: 51–56 cm, Erkek: 56–61 cm
 • Kilo: Dişi: 25–32 kg, Erkek: 30–34 kg

Golden Retriever Özellikleri

Golden Retriever Özellikleri Popüler ve çocuk dostu olan Golden Retriever köpeklerinin eğitimi çok kolaydır. Bir apartman dairesinde büyümeye uygun Golden Retriever köpekleri çok sadık oldukları için birçok kişi tarafından tercih edilir. Rahat doğaları, onları çocuklara karşı tatlı ve hassas ve diger hayvanlara karşı hoşgörülü kılar. Çocuklarla oynarken yavru köpekler gibi heyecanlanma eğiliminde olduklarını ve yanlışlıkla onlara zarar verebileceklerini hatırlamak önemlidir. Golden köpek özelliklerinden biri de saldırgan olmamalarıdır. Saldırganlık Golden türü arasında yaygın bir durum değildir, ancak uygun olmayan çevre koşulları, yanlış eğitimler, kötü köpek sahipleri buna neden olabilir. beyaz tuylu golden retriver Bu köpekler insanları severler ve istedikleri zaman sevilip kucaklanmayı severler, uzun süre yalnız kalırlarsa başları belaya girebilir, böyle bir durumda terk edilme kaygısı geliştirebilir, endişelenip depresyona girebilirler. Golden köpekler bekçi köpekleri kadar iyi değildir çünkü yabancılara havlamaktansa yabancılarla tanışmak ve arkadaşlık kurmakla daha çok ilgilenirler. Sevecen ve sadıktırlar ve her zaman sahiplerini ve çevresini memnun etmeye çalışırlar. Golden Retriever’ların enerji seviyesi yüksektir, oyuncaklar getirerek oynamayı gerçekten severler, ayrıca suyla oynamayı ve su içmeyi gerçekten severler. plajda patisini yalayan golden retriever Golden Retriever köpeklerinin yüksek zekasıı, onları itaat eğitiminde mükemmel kılar. Bu cins genellikle engelliler için hizmet köpekleri olarak kullanılır. İdeal, sevecen kişilikleri, onları huzurevlerine mükemmel ziyaretçiler yapar ve harika terapi köpekleri olarak kullanılırlar. Sevecen hareketleriyle ve tatlılığıyla her insan mutlu olur!

Golden Retriever Sağlık ve Bakımı

Golden Retriever Sağlık ve Bakımı Golden Retriever’lerin ortak sağlık sorunları şunlardır: Aşırı rahatsızlığa, şişmeye, artrite ve hatta yaralanmaya neden olabilen eklem displazisi. Katarakt, epilepsi, cilt alerjileri ve kalıtsal kalp hastalığı. Son araştırmalar kanserin Golden köpek ölümlerin en yaygın nedeni haline geldiğini gösteriyor, kanser vakalarındaki artışın nedeni hem genetik hem de çevresel. poz veren golden retriver kopek turu Bakım: Her gün Golden türünün çift kürklerini iyice fırçalamak önemlidir. Pek çok Golden köpek sahibi, özellikle ilkbaharda tüylerinin yoğun şekilde dökülmesinden şikayetçidir, bunun için fırçalamak en iyi çözümdür. Tırnaklarını düzenli olarak kesmek önemlidir ve ayrıca mantar veya başka enfeksiyonlar içermediğinden emin olmak için köpeklerin kulaklarını kontrol etmeniz önerilir. Golden köpeklerini özel bir şampuanla yıkamak, köpek kokusunu azaltmaya yardımcı olacaktır. kosan yavru golden retriver Egzersiz: Golden Retriever köpekleri çok aktiftir ve egzersiz, günlük bakımlarının önemli bir parçasıdır. Topları, sopaları veya frizbi tabaklarını yakalamayı ve getirmeyi gerçekten severler. Onlara diğer köpeklerle sosyalleşme ve onlarla uzun yürüyüşlere çıkma fırsatları da vermelisiniz. Köpekler ayrıca yüzme ve koşu aktivitelerinden de keyif alırlar. Zihinsel egzersizler bu köpekler için çok önemlidir, onları meşgul eden ve aynı zamanda sahiplerinden olumlu onay alan bir işi olduğunda onları memnun etmeye ve eğlenmeye isteklidirler. plajda uzanmis golden

Yetişkin Golden Retriever Köpek Fiyatları

Yetişkin Golden Retriever Köpek Fiyatları Golden köpek fiyatları 1000 TL’den başlamaktadır. Safkanlığına göre fiyatlar değişmektedir.

Golden Yavrusu Fiyatları

Golden Yavrusu Fiyatları Safkan Golden Retriever yavru fiyatları 1000 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir.

Golden Retriever yavru 500 TL veya 250 TL’ye Var Mı

Golden Retriever yavru 500 TL veya 250 TL’ye Var Mı Günümüzün ekonomi koşullarından dolayı köpek satısı yapan insanlar Golden’ı minimum 1000 TL ve üstüne satmaktadırlar. Bizim tavsiyemiz para verip bu işin ticaretini gerçekleştirmektense ücretsiz Golden sahibi olabileceğiniz barınaklara gitmeniiz veya ücretsiz sahiplendirme yapan site ilanlarını takip etmeniz olacaktır. Hiçbir köpeği satışını desteklemiyoruz.

Golden Retriever Sahiplenme

Golden Retriever Sahiplenme Golden Retriever türünü ücretsiz barınaklarda bulabilir veya petcim.com gibi sitelerden golden sahiplenme ücretsiz yapan ilanlardan Golden edinebilirsiniz. Hem yetişkin hemde golden yavrusunu ücretsiz bulabilirsiniz. “Satın alma sahiplen.”

Golden Rottweiler Mı Retriever Mı

Golden Rottweiler Mı Retriever Mı Golden Retriever diye yazılmaktadır. “Rottweiler” farklı bir türün ismidir. Genelde “Retriever” ile “Rottweiler” yakın kelimeler olduğundan sıkça karıştırılır.

Beyaz Golden Var Mı

Beyaz Golden Var Mı Evet beyaz Golden Retriever var. Golden’lar isminden de belli olacağı gibi sarıdan kahverengiye kadar değişen renklere sahiptir ancak çok nadir de olsa beyaz renkte golden yavru da olmaktadır.

Siyah Golden Var Mı

Siyah Golden Var Mı Hayır, siyah Golden olmaz. Ne siyah Golden Retriever ne de siyah Golden yavru olur. Golden Retriever adı üstünde sarıdır ve rengi kahverengiye kadar gider. Nadir rastlansa da beyaz renktede olur. Flat Coated Retriever veya Labrador türüyle karıştırıyor olabilirsiniz.

Golden Cinsi Köpekler Kaç Yıl Yaşar

Golden Cinsi Köpekler Kaç Yıl Yaşar Golden ortalama 10-12 yıl kadar yaşayabilmektedirler. Bu yaşam süresi köpeğin bakımına göre değişmektedir.

Golden Retriever Renkleri

Golden Retriever Renkleri Golden Retriver koyu sarı, krem rengi, açık dore veya altın sarısı renklerinde olur.

Golden Retriever Köpek Maması

Golden Retriever Köpek Maması Bonocibo, Royal Canin veya Hills marka köpek mamalarını tercih edebilirsiniz.

Evde Golden Beslemek

Evde Golden Beslemek Evde beslemeye çalışırsanız çok zorlanırsınız. Hem sizin için hem de köpek için eziyet olur. Av hayvanı kategorisine girdiği için bahçede olması daha iyi olur. Evdeyken tüy dökmesi, çiş sorunu, koşturması, ev ortamına alışık olmaması vs. birçok sorun oluşmaktadır. Golden için en iyi yer bahçedir.

Golden Retriever Ne Yemek Yer

Golden Retriever Ne Yemek Yer Hills kuzulu mama verebilirsiniz. Bunun dışında Bonocibo, Royal Canin’de Golden Retriver’lar için mamaları mevcut. Mama dışında kuzu etiyle de besleyebilirsiniz. Et verirken kemik olmadığından emin olun. Kemiklerde sorun yaşayan bir köpektir.

Golden Retriever Alt Türleri

Golden Retriever Alt Türleri Golden köpeklerinin; Kanada Golden Retriver, İngiliz Golden Retriever ve Amerikan Golden Retriver olmak üzere 3 farklı tipi vardır.

Macar Golden Var Mı

Macar Golden Var Mı Hayır, macar Golden diye bir cins yok.

İngiliz Golden Retriever

İngiliz Golden Retriever İngiliz Golden Retriver cinsinin uzun tüyleri vardr ve Kanada cinsinden biraz daha küçük yapıdadırlar. Daha yuvarlak gözlere, güçlü ön kısma ve daha geniş bir kafatasına sahiptirler.

Amerikan Golden Retriever

Amerikan Golden Retriever Tüyleri daha koyu olmasıyla İngiliz kuzenlerine benzemektedir. Amerika Golden’ların gözleri daha açık renkli ve İngiliz Golden’in aksine yuvarlak yerine üçgenimsi veya çekik gözlere sahiptirler.

Kanada Golden Retriever

Kanada Golden Retriever Kanada Golden cinsi Amerikan ve İngiliz Golden cinsine göre daha kısa ve ince tüylere sahiptirler. Diğer iki çeşit kadar tüylü değildir. Kanada Golden Retriever çeşitinin boyu ise Amerikan ve İngiliz çeşitine göre 5 cm daha uzundur.

Golden Kırması Ne Demek

Golden Kırması Ne Demek Golden Retriever ile farklı bir köpek türünün çiftleştirilmesiyle oluşan melez yavruya denilir. Örneğin Golden ile Terrier köpek türünü çiftleştirirseniz oluşan yavru iki türün karışımı olacaktır. Golden Retriver kırma listesi;
 • golden pitbull kırması
 • golden terrier kırması
 • golden kangal kırması
 • golden cocker kırması
 • golden labrador kırması

Golden Kırması Özellikleri

Golden Kırması Özellikleri Bu özellikler çiftleştirildiği hayvana göre değişiklik gösterir. Örneğin Golden ile Maltese Terrier Kırması bir yavru Maltese Terrier gibi uzun saçaklı tüylere sahip olabilir. Kırma Golden özellikleri gen aktarımına, çiftleştiği türün yapısına, genine göre değişiklik gösterecektir.

Golden Tuvalet Eğitimi

Golden Tuvalet Eğitimi Bir alan belirleyin ve köpeğinizi sürekli gözlemleyin. Tuvaletii geldiğinde hemen onu belirlediğiniz alana götürün. Sık sık belirlediğiniz alana ziyaret yaptırın ki oraya tuvaletini yaptığından kokuyu alıp hep oraya yapmak isteyecektir. Yanlış yere tuvaletini yaptıgında orayı temizleyin ve koku giderici spreyler sıkın ki oraya tekrar tekrar yapmasın. Yanlış yere yaptığında kesin bir dil ile “hayır” diyin ve hala tuvaletini tam yapmamışsa onu hemen tuvalet alanına götürmeye çalışın. Bunları tekrar ettiğinizde bir süre sonra alışacak ve kendisi belirlediğiniz alana gidecektir. Golden, belirlediğiniz alana tuvaletini yaptığında onu ödüllendirin (mama verin) ve sevin. Yavru Golden’lar için de çişlerini tutamadıklarını, olduğu yere yaptıklarını bilmelisiniz. Bu yüzden sık sık tuvalet alanına götürmelisiniz. Unutmayın köpeğinize ceza verirseniz köpeği depresyona sürükleyebilirsiniz. En iyi yöntem ödüllendirmedir. Mama verdiğinizde ve onu sevdiğinizde bu takdiri almak için aynı şeyi yapmaya özen gösterecektir. Her köpek zekidir ve onların bu davranışı kazanması için zaman vermelisiniz. 1 günde öğrenilecek bir davranış değildir.

Golden Retriever Çiftlikleri

Golden Retriever Çiftlikleri Golden’ları çiftleştirildiği yerlerdir. Yavrularını satarak para kazanan insanların kurduğu oluşumdur. Bu oluşuma tepki olarak şunu diyebiliriz; “satın alma sahiplen”.

2 Aylık Golden

2 Aylık Golden Süt dişleri olduğundan muhtemelen 2 aylık golden yavrusu ısırmaya yelteniyordur. Dişleri kaşıntı yaptığında bir süre daha böyle devam edecektir. Canınız yandığında “ahh” diye tepki verirseniz canınızın yandığını anlayacaktır. Pire bakımına, yediğine vs. dikkat etmelisiniz. Kuru mama veriyorsanız ve beklenenin altında yiyorsa mamayı biraz ıslatıp verebilirsiniz. Köpeğinizde hastalık veya farklı sıkıntılar görüyorsanız bir veterinere danışmalısınız. Bu yaşlarda yavaştan tuvalet eğitimine başlamayı unutmayın.

4 Aylık Golden

4 Aylık Golden 4 aylıkken de ısırmaya devam edebilir. Yine dişleri kaşındığı için bunu yapıyor. Köpekler için uygun oyuncaklar satılmakta. Onun tepkisini oyuncaklara çekebilirsiniz.

5 aylık golden

5 aylık golden 5 aylık bir golden 24 kilo civarında olur. İyi besleyemediğiniz zaman bir veterinere danışın, uygun besleme standartlarını ve izlenecek yöntemler hakkında bilgi alabilirsiniz.

6 aylık golden

6 aylık golden Artık diş kaşıntısından ısırma alışkanlığı bitmiş olur. Golden dişiyse adet dönemlerine dikkat etmeye başlayın. Bu dönemlerde önceki yaşlarına göre daha uysal olur.

Küt Burun Golden Nedir

Küt Burun Golden Nedir Küt burun Golden suratı diğer Golden’lara göre daha topludur ve kısadır. Kafası daha geniştir. Genelde “küt burunlu golden” reklam stratejisi olarak kullanılmaktadır.

Golden Retriever Eğitimi

Golden Retriever Eğitimi Golden Retriever‘lar kolay eğitimleriyle tanınrlar, öğrenmeye ve memnun etmeye heveslidirler. Yüksek zekaları, yeni egzersizleri kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmlerini sağlar. Golden köpekler işlerin nasıl yapılacağını öğrenmede iyidir, bu nedenle uyuşturucu ve benzerlerini bulmak için polisle birlikte çalışırlar. Hızlı zihinleri, onları yardımcı köpekler ve yavru olduklarından beri aldıkları iş eğitimi için popüler adaylar haline getiriyor. Onlara öncelikle ve en önemlisi şu temel komutları öğretmek önemlidir: otur, gel, kal, takip et. Bu komutlar köpeğe ne kadar iyi yerleştirilirse, büyüdükçe onlarla başa çıkmak ve daha karmaşık eğitimle ilerlemek sizin için o kadar kolay olacaktır. tasmali dilini cikarmis golden Profesyonel eğitimde Golden Retriever köpeklerle çok yüksek seviyelere ulaşmak mümkündür, bu onların gelişmiş oyun içgüdüsü ile ilgi-sevgilerinin birleşimidir. Golden ile başlamak, tüm köpeklerin ortak özelliği olan cinsin inatçılığı nedeniyle biraz zor görünüyor. Ancak uygun eğitimle bu ilk aşamadan geçebilir ve bu harika ırkla eğlenceli eğitim almaya devam edebilirsiniz. Golden köpekler dünyada görme engelliler için rehber köpek olarak kullanılır, ancak çok daha önce büyük bir enerji ve azimle av köpekleri olarak kullanıldılar. Bu nedenle sıkı disiplin eğitimini vurgulamak önemlidir. beyaz ve kahverengi iki golden retriever yan yana Golden türünün bir rehber köpek olarak kullanılmasının ana nedeni, insanlarla olan yüksek iletişimleri ve sahibine bolca duygusallık, sevgi verme yeteneğidir . Bu nedenle Golden Retriver, bu amaç için en iyi ırklardan biri olarak kabul edilir. Bu nedenle görme engelliler için bir köpek olarak kullanılmak üzere seçilmiştir. Görme engellilerin yürümesi açısından daha sakin ve daha iyi ırklar vardır, ancak sıcaklık ve sevgi açısından Golden Retriever ve Labrador Retriever, sahanın önde gelen köpekleri olarak kabul edilir. gun batiminda kayalarda duran golden retriever Golden Retriever, doğası gereği yemek yerken çevresine agresif olan bir köpek olarak kabul edilir, köpeğin yiyecek üzerinde ne kadar stresli olursa, yetişkınlikte yemeğine yaklaşan herkesi tehdit etme olasılığı o kadar yüksektir. Profesyonel köpek eğitiminde, doğru beslenmeye ve köpek mamasının hiyerarşisinin oluşturulmasına önem verilir. Bir eğitmenle profesyonel, uygun bir eğitim aldıktan sonra, köpek ailedeki konumunu anlayacak ve asla ev halkından birini veya çevreden birini tehdit etmeye çalışmayacaktır.

Golden Retriever Oyun İçgüdüsünün Geliştirilmesi

Golden Retriever Oyun İçgüdüsünün Geliştirilmesi Golden köpekleri ile mümkün olan maksimum seviyeye ulaşmak için doğrudan eğitimleri oyunlarla birleştirilmelidir. Örneğin: Gel komutundan hemen sonra kendisine bir oyun verilmelidir, bu eğitim şeklinde köpeği eğitim konusunda heyecanlandırır ve komutu maksimum hızda yerine getirir. Eğitim verirken köpeğin yorulmamasına, aşırıya kaçmamaya dikkat ediniz. yavru dilini cikarmis bakan golden Oynamasına izin verildğinde ve sakin olması gerektiğinde Golden’a net sınırlar vermek önemlidir. Golden’a evin içinde bir top veya benzeri oyunlar denemeyınız. Evin içinde vahşice koşabileceğinden dolayı ev ortamında öğretilmesi tavsiye edilmez. Köpek, sahibinin onunla evin dışında günde en az iki kez ve çeyrek saat aralıklarla oynayacağını ve köpeğin çok dinç olmayabileceğini anlamalıdır. Golden yavrusu ise günde iki kez yarım saatlik oyunlar verilmelidir. Eğitimler ile oyunların birleştirilmesinden dolayı hızlı öğreneceklerdir. Golden Retriever’lara parkta oyun vermek önemlidir, böylece evde sakin olması gerektiğini anlayacak ve oyun alanının park gibi yerler olduğunu kavrayacaktır. Evde sadece sıkıştırılmış köpek kemikleri verilebilir. Evdeki diğer oyunlar, en başta enerjik doğası nedeniyle Golden’ı daha vahşi hale getirebilir. karda yere bakan tasmali yetiskin golden retriever Golden Retriever köpekleriyle disiplin eğitimi, dengesine büyük katkı sağlar ve sahibi ile iletişimi güçlendirir. Profesyonel eğitimde Golden Retriever köpeklerle çok yüksek seviyelere ulaşmak mümkündür, bu onların gelişmiş oyun içgüdüsü ile ilgi sevgilerinin birleşimidir. Maltese Terrier türünü keşfetmek ister misiniz? O halde yazımızı okumaya ne dersiniz?

Golden Retriever Resimleri

yumurta isiran beyaz golden retriever kutu icinde duran uc yavru golden gulumseyen yetiskin kahverengi golden retriever

Kaynakça

 1. https://www.hillspet.com/dog-care/dog-breeds/golden-retriever. hillspet.com. 26 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 09 Kasım 2020.
 2. https://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Retriever. en.wikipedia.org. 06 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 09 Kasım 2020.
 3. https://dogtime.com/dog-breeds/golden-retriever#/slide/1. dogtime.com. 12 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 09 Kasım 2020.
 4. https://petstory.ru/knowledge/dogs/dog-breeds/golden-retriever/. petstory.ru. 08 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 09 Kasım 2020.
 5. https://fr.wikipedia.org/wiki/Golden_retriever. fr.wikipedia.org. 11 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 09 Kasım 2020.
 6. https://jardinage.lemonde.fr/dossier-1242-golden-retriever.html. jardinage.lemonde.fr. 22 Haziran 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 09 Kasım 2020.
 7. https://www.woopets.fr/chien/race/golden-retriever/. woopets.fr. 15 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 09 Kasım 2020.

Son Yazılar