Golden Retriever Özellikleri Nelerdir? Golden Yavrusu Nasıl Bakılmalı?

Golden Retriever özellikleri nelerdir? Golden yavrusuna nasıl bakılmalı? Ücretsiz sahiplendirme yapan siteler nelerdir? Golden’lar hangi fiyat aralığında satışa sunulmaktadır? Daha birçok soruyu yazımızda bulabilirsiniz.

Golden Retriever köpekleri genellikle güven doludur, bu da yürüme şekillerine yansır, vücutları simetriktir ve çok atletiktirler. Tutumları barısçıl ve şefkatlidir. Goldn Retriever’ların çift kürkü vardır, dış kürkü tüy kadar yumuşaktır ve düz veya dalgalı olabilir, alt kürk suya dayanıklıdır ve vücut ısısını korur. Golden Retriever köpek türü tüy dökümüne eğilimlidir ve bu sayede her mevsime uyum sağlayabilirler.

Golden Retriever köpekleri iki gruba ayrılır, bölüm esas olarak görünüşlerine dayanır. Birinci grup İngiliz grubudur, bu köpekler daha alçaktır, kemikleri ağırdır ve kürkleri uzun ve hafiftir. İkinci grup ise Amerikan grubu, özellikleri bakımından birinci gruba benzmesinin yanı sira, uzun uzuvları olan uzun ve ince köpeklerdir. Golden Retriever köpeklerinin etkileyici gözleri ve siyah bir burnu vardır. Yaşlandıkça göğüsleri genişler ve vücutları kaslı bir yapıya kavuşur. Bu köpekler arkadaş canlısı olduklarından sürekli kuyruk sallarlar.

İçindekiler

Golden Retriever Türü Hakkında Kısa Bilgi

 • Ortalama yaşam süresi: 10–12 yıl
 • Mizaç: Nazik, Zeki, Güvenilir, Emin, Dost Canlısı
 • Renkler: Koyu Sarı, Krem Rengi, Açık Dore, Altın Sarısı
 • Boy: Dişi: 51–56 cm, Erkek: 56–61 cm
 • Kilo: Dişi: 25–32 kg, Erkek: 30–34 kg

Golden Retriever Özellikleri

Popüler ve çocuk dostu olan Golden Retriever köpeklerinin eğitimi çok kolaydır. Bir apartman dairesinde büyümeye uygun Golden Retriever köpekleri çok sadık oldukları için birçok kişi tarafından tercih edilir. Rahat doğaları, onları çocuklara karşı tatlı ve hassas ve diger hayvanlara karşı hoşgörülü kılar. Çocuklarla oynarken yavru köpekler gibi heyecanlanma eğiliminde olduklarını ve yanlışlıkla onlara zarar verebileceklerini hatırlamak önemlidir. Golden köpek özelliklerinden biri de saldırgan olmamalarıdır. Saldırganlık Golden türü arasında yaygın bir durum değildir, ancak uygun olmayan çevre koşulları, yanlış eğitimler, kötü köpek sahipleri buna neden olabilir.

Bu köpekler insanları severler ve istedikleri zaman sevilip kucaklanmayı severler, uzun süre yalnız kalırlarsa başları belaya girebilir, böyle bir durumda terk edilme kaygısı geliştirebilir, endişelenip depresyona girebilirler. Golden köpekler bekçi köpekleri kadar iyi değildir çünkü yabancılara havlamaktansa yabancılarla tanışmak ve arkadaşlık kurmakla daha çok ilgilenirler. Sevecen ve sadıktırlar ve her zaman sahiplerini ve çevresini memnun etmeye çalışırlar. Golden Retriever’ların enerji seviyesi yüksektir, oyuncaklar getirerek oynamayı gerçekten severler, ayrıca suyla oynamayı ve su içmeyi gerçekten severler.

Golden Retriever köpeklerinin yüksek zekasıı, onları itaat eğitiminde mükemmel kılar. Bu cins genellikle engelliler için hizmet köpekleri olarak kullanılır. İdeal, sevecen kişilikleri, onları huzurevlerine mükemmel ziyaretçiler yapar ve harika terapi köpekleri olarak kullanılırlar. Sevecen hareketleriyle ve tatlılığıyla her insan mutlu olur!

Golden Retriever Sağlık ve Bakımı

Golden Retriever’lerin ortak sağlık sorunları şunlardır: Aşırı rahatsızlığa, şişmeye, artrite ve hatta yaralanmaya neden olabilen eklem displazisi. Katarakt, epilepsi, cilt alerjileri ve kalıtsal kalp hastalığı. Son araştırmalar kanserin Golden köpek ölümlerin en yaygın nedeni haline geldiğini gösteriyor, kanser vakalarındaki artışın nedeni hem genetik hem de çevresel.

Bakım: Her gün Golden türünün çift kürklerini iyice fırçalamak önemlidir. Pek çok Golden köpek sahibi, özellikle ilkbaharda tüylerinin yoğun şekilde dökülmesinden şikayetçidir, bunun için fırçalamak en iyi çözümdür. Tırnaklarını düzenli olarak kesmek önemlidir ve ayrıca mantar veya başka enfeksiyonlar içermediğinden emin olmak için köpeklerin kulaklarını kontrol etmeniz önerilir. Golden köpeklerini özel bir şampuanla yıkamak, köpek kokusunu azaltmaya yardımcı olacaktır.

Egzersiz: Golden Retriever köpekleri çok aktiftir ve egzersiz, günlük bakımlarının önemli bir parçasıdır. Topları, sopaları veya frizbi tabaklarını yakalamayı ve getirmeyi gerçekten severler. Onlara diğer köpeklerle sosyalleşme ve onlarla uzun yürüyüşlere çıkma fırsatları da vermelisiniz. Köpekler ayrıca yüzme ve koşu aktivitelerinden de keyif alırlar. Zihinsel egzersizler bu köpekler için çok önemlidir, onları meşgul eden ve aynı zamanda sahiplerinden olumlu onay alan bir işi olduğunda onları memnun etmeye ve eğlenmeye isteklidirler.

Yetişkin Golden Retriever Köpek Fiyatları

Golden köpek fiyatları 1000 TL’den başlamaktadır. Safkanlığına göre fiyatlar değişmektedir.

Golden Yavrusu Fiyatları

Safkan Golden Retriever yavru fiyatları 1000 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir.

Golden Retriever yavru 500 TL veya 250 TL’ye Var Mı

Günümüzün ekonomi koşullarından dolayı köpek satısı yapan insanlar Golden’ı minimum 1000 TL ve üstüne satmaktadırlar. Bizim tavsiyemiz para verip bu işin ticaretini gerçekleştirmektense ücretsiz Golden sahibi olabileceğiniz barınaklara gitmeniiz veya ücretsiz sahiplendirme yapan site ilanlarını takip etmeniz olacaktır. Hiçbir köpeği satışını desteklemiyoruz.

Golden Retriever Sahiplenme

Golden Retriever türünü ücretsiz barınaklarda bulabilir veya petcim.com gibi sitelerden golden sahiplenme ücretsiz yapan ilanlardan Golden edinebilirsiniz. Hem yetişkin hemde golden yavrusunu ücretsiz bulabilirsiniz. “Satın alma sahiplen.”

Golden Rottweiler Mı Retriever Mı

Golden Retriever diye yazılmaktadır. “Rottweiler” farklı bir türün ismidir. Genelde “Retriever” ile “Rottweiler” yakın kelimeler olduğundan sıkça karıştırılır.

Beyaz Golden Var Mı

Evet beyaz Golden Retriever var. Golden’lar isminden de belli olacağı gibi sarıdan kahverengiye kadar değişen renklere sahiptir ancak çok nadir de olsa beyaz renkte golden yavru da olmaktadır.

Siyah Golden Var Mı

Hayır, siyah Golden olmaz. Ne siyah Golden Retriever ne de siyah Golden yavru olur. Golden Retriever adı üstünde sarıdır ve rengi kahverengiye kadar gider. Nadir rastlansa da beyaz renktede olur. Flat Coated Retriever veya Labrador türüyle karıştırıyor olabilirsiniz.

Golden Cinsi Köpekler Kaç Yıl Yaşar

Golden ortalama 10-12 yıl kadar yaşayabilmektedirler. Bu yaşam süresi köpeğin bakımına göre değişmektedir.

Golden Retriever Renkleri

Golden Retriver koyu sarı, krem rengi, açık dore veya altın sarısı renklerinde olur.

Golden Retriever Köpek Maması

Bonocibo, Royal Canin veya Hills marka köpek mamalarını tercih edebilirsiniz.

Evde Golden Beslemek

Evde beslemeye çalışırsanız çok zorlanırsınız. Hem sizin için hem de köpek için eziyet olur. Av hayvanı kategorisine girdiği için bahçede olması daha iyi olur. Evdeyken tüy dökmesi, çiş sorunu, koşturması, ev ortamına alışık olmaması vs. birçok sorun oluşmaktadır. Golden için en iyi yer bahçedir.

Golden Retriever Ne Yemek Yer

Hills kuzulu mama verebilirsiniz. Bunun dışında Bonocibo, Royal Canin’de Golden Retriver’lar için mamaları mevcut. Mama dışında kuzu etiyle de besleyebilirsiniz. Et verirken kemik olmadığından emin olun. Kemiklerde sorun yaşayan bir köpektir.

Golden Retriever Alt Türleri

Golden köpeklerinin; Kanada Golden Retriver, İngiliz Golden Retriever ve Amerikan Golden Retriver olmak üzere 3 farklı tipi vardır.

Macar Golden Var Mı

Hayır, macar Golden diye bir cins yok.

İngiliz Golden Retriever

İngiliz Golden Retriver cinsinin uzun tüyleri vardr ve Kanada cinsinden biraz daha küçük yapıdadırlar. Daha yuvarlak gözlere, güçlü ön kısma ve daha geniş bir kafatasına sahiptirler.

Amerikan Golden Retriever

Tüyleri daha koyu olmasıyla İngiliz kuzenlerine benzemektedir. Amerika Golden’ların gözleri daha açık renkli ve İngiliz Golden’in aksine yuvarlak yerine üçgenimsi veya çekik gözlere sahiptirler.

Kanada Golden Retriever

Kanada Golden cinsi Amerikan ve İngiliz Golden cinsine göre daha kısa ve ince tüylere sahiptirler. Diğer iki çeşit kadar tüylü değildir. Kanada Golden Retriever çeşitinin boyu ise Amerikan ve İngiliz çeşitine göre 5 cm daha uzundur.

Golden Kırması Ne Demek

Golden Retriever ile farklı bir köpek türünün çiftleştirilmesiyle oluşan melez yavruya denilir. Örneğin Golden ile Terrier köpek türünü çiftleştirirseniz oluşan yavru iki türün karışımı olacaktır. Golden Retriver kırma listesi;

 • golden pitbull kırması
 • golden terrier kırması
 • golden kangal kırması
 • golden cocker kırması
 • golden labrador kırması

Golden Kırması Özellikleri

Bu özellikler çiftleştirildiği hayvana göre değişiklik gösterir. Örneğin Golden ile Maltese Terrier Kırması bir yavru Maltese Terrier gibi uzun saçaklı tüylere sahip olabilir. Kırma Golden özellikleri gen aktarımına, çiftleştiği türün yapısına, genine göre değişiklik gösterecektir.

Golden Tuvalet Eğitimi

Bir alan belirleyin ve köpeğinizi sürekli gözlemleyin. Tuvaletii geldiğinde hemen onu belirlediğiniz alana götürün. Sık sık belirlediğiniz alana ziyaret yaptırın ki oraya tuvaletini yaptığından kokuyu alıp hep oraya yapmak isteyecektir. Yanlış yere tuvaletini yaptıgında orayı temizleyin ve koku giderici spreyler sıkın ki oraya tekrar tekrar yapmasın. Yanlış yere yaptığında kesin bir dil ile “hayır” diyin ve hala tuvaletini tam yapmamışsa onu hemen tuvalet alanına götürmeye çalışın. Bunları tekrar ettiğinizde bir süre sonra alışacak ve kendisi belirlediğiniz alana gidecektir.

Golden, belirlediğiniz alana tuvaletini yaptığında onu ödüllendirin (mama verin) ve sevin. Yavru Golden’lar için de çişlerini tutamadıklarını, olduğu yere yaptıklarını bilmelisiniz. Bu yüzden sık sık tuvalet alanına götürmelisiniz. Unutmayın köpeğinize ceza verirseniz köpeği depresyona sürükleyebilirsiniz. En iyi yöntem ödüllendirmedir. Mama verdiğinizde ve onu sevdiğinizde bu takdiri almak için aynı şeyi yapmaya özen gösterecektir. Her köpek zekidir ve onların bu davranışı kazanması için zaman vermelisiniz. 1 günde öğrenilecek bir davranış değildir.

Golden Retriever Çiftlikleri

Golden’ları çiftleştirildiği yerlerdir. Yavrularını satarak para kazanan insanların kurduğu oluşumdur. Bu oluşuma tepki olarak şunu diyebiliriz; “satın alma sahiplen”.

2 Aylık Golden

Süt dişleri olduğundan muhtemelen 2 aylık golden yavrusu ısırmaya yelteniyordur. Dişleri kaşıntı yaptığında bir süre daha böyle devam edecektir. Canınız yandığında “ahh” diye tepki verirseniz canınızın yandığını anlayacaktır. Pire bakımına, yediğine vs. dikkat etmelisiniz. Kuru mama veriyorsanız ve beklenenin altında yiyorsa mamayı biraz ıslatıp verebilirsiniz. Köpeğinizde hastalık veya farklı sıkıntılar görüyorsanız bir veterinere danışmalısınız. Bu yaşlarda yavaştan tuvalet eğitimine başlamayı unutmayın.

4 Aylık Golden

4 aylıkken de ısırmaya devam edebilir. Yine dişleri kaşındığı için bunu yapıyor. Köpekler için uygun oyuncaklar satılmakta. Onun tepkisini oyuncaklara çekebilirsiniz.

5 aylık golden

5 aylık bir golden 24 kilo civarında olur. İyi besleyemediğiniz zaman bir veterinere danışın, uygun besleme standartlarını ve izlenecek yöntemler hakkında bilgi alabilirsiniz.

6 aylık golden

Artık diş kaşıntısından ısırma alışkanlığı bitmiş olur. Golden dişiyse adet dönemlerine dikkat etmeye başlayın. Bu dönemlerde önceki yaşlarına göre daha uysal olur.

Küt Burun Golden Nedir

Küt burun Golden suratı diğer Golden’lara göre daha topludur ve kısadır. Kafası daha geniştir. Genelde “küt burunlu golden” reklam stratejisi olarak kullanılmaktadır.

Golden Retriever Fiyatları

Golden Retriever Fiyatları Nedir? Golden Retriever fiyatları 1520 TL ile 4400 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar belirlenirken köpeğin cinsiyetine, yaşına, bakımlı olup olmamasına göre belirlenmektedir. Golden Retriever satın almak yerine barınaklardan ücretsiz alabilirsiniz. Önerimiz ücretsiz ilan sitelerinden sahiplenmeniz yönünde.

Golden Retriever Türleri

Golden Retriever Türleri: Golden Retriever türleri sahibine düşkün köpekler olsa da iyi bir eğitim ile çevresine de alıştırılmalıdır. Golden Retriever türlerini yalnız bırakmamalı, ona gereken ilgiyi ve şefkati göstermelisiniz. Onunla oyunlar oynamalısınız.

Golden Retriever Satılık

Golden Retriever Satılık: Golden Retriever Satılık ilanlarından bir köpek edinmek yerine barınaklardan veya ücretsiz sahiplenme ilanlarından Golden Retriever edinmenizi öneririz. Golden Retriever satın almak için vereceğiniz parayı köpeğin bakımına, sağlığına harcamanız daha hoş olur.

Golden Retriever Renkler

Golden Retriever Renkleri Nelerdir?Golden Retriever türü Koyu Sarı, Krem Rengi, Açık Dore, Altın Sarısı renklerine sahip olabilir.

Golden Retriever Yavrusu Ücretsiz

Golden Retriever Yavrusu Ücretsiz: Golden Retriever yavrusu ücretsiz olarak sahiplenebilmek için barınakları veya ücretsiz sahiplendirme ilanlarını ziyaret edebilirsiniz. Satın almayın, sahiplenin!

Golden Retriever Kaç Yıl Yaşar

Golden Retriever Kaç Yıl Yaşar? Golden Retriever ortalama 10 ile 12 yıl yaşar. Bu oran tabiki köpeğin bakımına, beslenmesine, veteriner kontrollerindeki sağlık müdahalelerine göre değişmektedir. Köpeğinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız veteriner kontrollerini eksiksiz gerçekleştirmelisiniz.

Golden Retriever Kırması

Golden Retriever Kırması: Golden Retriever kırması farklı köpek türleri ile Golden Retriever köpek türünün çiftleşmesiyle oluşan köpek türleridir. Köpek bakım uzmanlarından destek alarak Golden Retriever kırmaların hangi genetik hastalıklara sahip olacağını, hangi boyutlarda olabileceğini önceden kestirebilir, öğrenebilirsiniz.

Golden Retriever Kaç Ayda Doğurur

Golden Retriever Kaç Ayda Doğurur? Golden Retriever ve diğer köpeklerin hamilelik süresi ortalama 56 ile 70 gün gündür. Hamilelik süresi boyunca herhangi bir durumdan şüphelenirseniz veterinere götürmelisiniz. Erken teşhis köpeğinizin hayatını kurtarır.

Golden Retriever Saldırganmıdır

Golden Retriever Saldırganmıdır? İyi bir eğitim verildiği sürece hiçbir köpek saldırgan değildir. Saldırgan bir köpek, kötü bir sahibi olduğu anlamına gelir. Medyada köpek saldırılarını izlesekte aslında eğitimsiz, kötü muamele görmüş köpeklerin tavırlarını görüyoruz. Bunun önüne geçmek için köpeğinizin özelliklerini araştırmalı, uygun eğitim vermelisiniz.

Golden Retriever Beslemek

Golden Retriever Beslemek: Golden Retriever beslemek için iklim koşullarına dikkat etmeli, onu alışık olmadığı iklimlerde sahiplenmemelisiniz. Köpeğin boyutuna dikkat ederek yaşama ortamını hazırlamalı, sağlığına dikkat etmeli ve sık sık veteriner kontrollerinden geçirmelisiniz. Golden Retriever türünün yavru ve yetişkinken farklı bakımlara ihtiyaçları vardır.

Golden Retriever 2021 Yılı

Golden Retriever 2021 Yılı: Golden Retriever 2021 ilanlarından Golden Retriever türünü ücretsiz edinebilir veya bir barınağa giderek sahiplenebilirsiniz. Unutmayın bu dostlarımızı parayla satın almak yerine ücretsiz sahiplenmek en doğru harekettir.

Golden Retriever Tehlikeli Mi

Golden Retriever Tehlikeli Mi? Golden Retriever ve diğer türler tehlikeli değildir. İyi bir eğitim verildiği sürece hiçbir köpek tehlikeli değildir. Tehlike saçan, saldıran köpekler kötü bir eğitimden geçmiş demektir. Köpekler sahiplerinden gördüğü muameleyi yansıtır.

Golden Retriever Evde Yalnız Kalabilir Mi

Golden Retriever Evde Yalnız Kalabilir Mi? Golden Retriever duygusal hayvanlardır. Evde yalnız bırakmamalısınız, köpeğiniz psikolojik bunalıma girebilir. Golden Retriever türü sahibine düşkündür.

Golden Retriever Ücretsiz

Golden Retriever Ücretsiz Nerelerden Bulabilirim? Golden Retriever ücretsiz olarak köpek sahiplendirme ilanlarından veya barınaklardan Golden Retriever türünü sahiplenebilirsiniz.

Golden Retriever Sahibini Öldürür Mü

Golden Retriever Sahibini Öldürür Mü? Golden Retriever türü sahibini öldürmez. Sahibine veya çevresine saldırgan tavırlar içinde olan köpek kötü bir eğitim almış anlamına gelir. İyi bir eğitim ile bu saldırgan tavırlarından vazgeçirebilirisniz.

Golden Retriever Hakkında

Golden Retriever Hakkında: Golden Retriever hakkında tatlı, akıllı, neşeli ve sahibine düşkün bir köpektir. İyi bir eğitim ile sosyalleşmesini sağlayabilir, çevresine ve ailesine uyum içinde hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Golden Retriever cinsine iyi bir bakım ve beslenme uygulayarak köpeğinizin daha uzun yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Golden Retriever Sahiplenme

Golden Retriever Sahiplenme: Golden Retriever sahiplenme gibi bir isteğiniz varsa sahiplenme ilanlarına bakmanızı öneririz. Bunun dışında bulunduğunuz bölgedeki barınaklardan da ücretsiz bir şekilde Golden Retriever sahibi olabilirsiniz.

Golden Retriever Çiftleştirme

Golden Retriever Çiftleştirme: Golden Retriever çiftleştirme için uygun yaşa gelmesini beklemeli ve çiftleştirme için uygun ortamları hazırlamalısınız. Golden Retriever çiftleştirme için eş arayışındaysanız çiftleştirme ilanlarını ziyaret edebilirsiniz.

Golden Retriever Mizaç

Golden Retriever Mizaç, Nasıl Bir Karaktere Sahiptir? Golden Retriever türü Güvenilir, Zeki, Dost Canlısı, Nazik, Emin bir karaktere sahiptir.

Golden Retriever Cinsleri

Golden Retriever Cinsleri: Golden Retriever cinsleri belirli bir kesim tarafından sıkça tercih edilen bir köpektir. Golden Retriever cinslerine uygun eğitimler, beslenme biçimi ve bakım uygulamalısınız. Bunun için bir veterinere danışmanızı öneririz.

Golden Retriever Kaç Yavru Doğurur

Golden Retriever Kaç Yavru Doğurur? Golden Retriever 5 ile 8 yavru doğurabilir. Doğumdan önce ve sonra Golden Retriever türünü veteriner kontrollerine götürmeyi unutmamalısınız. Bir sorun olduğunda erken teşhis önemlidir.

Golden Retriever Yavru

Golden Retriever Yavru: Golden Retriever yavru halindeyken çok iyi bakılmalı, yaşına uygun beslenme ve egzersizler yaptırılmalıdır. Golden Retriever yavrusu için bir veterinere danışmanızı öneririz. Golden Retriever yavru halindeyken bakımına ve beslenmesine dikkat etmeli, ideal kiloya ulaşmasına dikkat etmelisiniz. Golden Retriever türünün eğitimine de önem vererek çevresine uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Golden Retriever Sahibinden

Golden Retriever Sahibinden: Golden Retriever sahibinden ilanlarından köpekler edinebilirsiniz. Köpekleri satın almayın, sahiplenin. Bunun için ücretsiz Golden Retriever sahibinden ilanlarını tercih etmelisiniz. Sizden para isteyen kişilerden almak yerine barınaklardan veya ücretsiz ilanlardan almanızı öneririz. Köpekler bir ticaret aracı değildir.

Golden Retriever 2022 Yılı

Golden Retriever 2022 Yılı: Golden Retriever 2022 yılında fiyatlar 1520 TL ile 4400 TL arasında değişebilmektedir. Satın almak yerine parayı ücretsiz sahiplendiğiniz Golden Retriever türünün bakımına ve beslenmesine harcamanızı öneririz.

Golden Retriever Yavru Fiyatları

Golden Retriever Yavru Fiyatları Nedir? Golden Retriever yavru fiyatları 1470 TL ile 5700 TL arasındadır. Fiyatlar her yıl değişmekte olup, köpeğin durumuna ve yaşına göre de belirlenmektedir. Golden Retriever yavru satın almak yerine sahiplenmenizi öneririz. Fiyatlar köpeğin orjinalliğine, yaşına, cinsiyetine göre belirlenmektedir.

Golden Retriever Köpek Cinsi

Golden Retriever Köpek Cinsi: Golden Retriever Köpek Cinsi yavruluktan itibaren iyi bir eğitim verilerek sosyalleşmesi ve aileye, çevresine olan tavırlarını daha olumlu hale getirebilir, iyi bir beslenme ve bakımla Golden Retriever cinsinin ömrünün daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz.

Golden Retriever Sahiplendirme

Golden Retriever Sahiplendirme İçin Nereye Başvurulur?Golden Retriever sahiplendirme sitelerinden Golden Retriever edinirken para talep edenlerden uzak durmalısınız. Satın almayın, sahiplenin! Barınaklardan da Golden Retriever sahibi olabilirsiniz. Golden Retriever sahiplendirme ilanlarından veya bölgenizdeki barınakları arayarak Golden Retriever türüne ücretsiz sahiplenebilir veya ilanlar vererek köpeklerinize aile bulabilirsiniz.

Golden Retriever Barınakta

Golden Retriever Barınakta: Golden Retriever barınakta olan, yalnız başına sizi bekleyen Golden Retriever türünü sahiplenmek için bölgenizdeki barınakları aramalısınız. Ücretsiz bir şekilde Golden Retriever sahiplenebilirsiniz.

Golden Retriever Orjinal

Golden Retriever Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarım? Golden Retriever orjinal olduğunu köpeğin boyutundan, renklerinden, davranışlarından anlayabilirsiniz. Tereddütleriniz varsa köpek bakım uzmanlarına gösterebilir, teyit alabilirsiniz.

Golden Retriever Eğitimi

Golden Retriever‘lar kolay eğitimleriyle tanınrlar, öğrenmeye ve memnun etmeye heveslidirler. Yüksek zekaları, yeni egzersizleri kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmlerini sağlar. Golden köpekler işlerin nasıl yapılacağını öğrenmede iyidir, bu nedenle uyuşturucu ve benzerlerini bulmak için polisle birlikte çalışırlar. Hızlı zihinleri, onları yardımcı köpekler ve yavru olduklarından beri aldıkları iş eğitimi için popüler adaylar haline getiriyor. Onlara öncelikle ve en önemlisi şu temel komutları öğretmek önemlidir: otur, gel, kal, takip et. Bu komutlar köpeğe ne kadar iyi yerleştirilirse, büyüdükçe onlarla başa çıkmak ve daha karmaşık eğitimle ilerlemek sizin için o kadar kolay olacaktır.

Profesyonel eğitimde Golden Retriever köpeklerle çok yüksek seviyelere ulaşmak mümkündür, bu onların gelişmiş oyun içgüdüsü ile ilgi-sevgilerinin birleşimidir.

Golden ile başlamak, tüm köpeklerin ortak özelliği olan cinsin inatçılığı nedeniyle biraz zor görünüyor. Ancak uygun eğitimle bu ilk aşamadan geçebilir ve bu harika ırkla eğlenceli eğitim almaya devam edebilirsiniz. Golden köpekler dünyada görme engelliler için rehber köpek olarak kullanılır, ancak çok daha önce büyük bir enerji ve azimle av köpekleri olarak kullanıldılar. Bu nedenle sıkı disiplin eğitimini vurgulamak önemlidir.

Golden türünün bir rehber köpek olarak kullanılmasının ana nedeni, insanlarla olan yüksek iletişimleri ve sahibine bolca duygusallık, sevgi verme yeteneğidir . Bu nedenle Golden Retriver, bu amaç için en iyi ırklardan biri olarak kabul edilir. Bu nedenle görme engelliler için bir köpek olarak kullanılmak üzere seçilmiştir. Görme engellilerin yürümesi açısından daha sakin ve daha iyi ırklar vardır, ancak sıcaklık ve sevgi açısından Golden Retriever ve Labrador Retriever, sahanın önde gelen köpekleri olarak kabul edilir.

Golden Retriever, doğası gereği yemek yerken çevresine agresif olan bir köpek olarak kabul edilir, köpeğin yiyecek üzerinde ne kadar stresli olursa, yetişkınlikte yemeğine yaklaşan herkesi tehdit etme olasılığı o kadar yüksektir. Profesyonel köpek eğitiminde, doğru beslenmeye ve köpek mamasının hiyerarşisinin oluşturulmasına önem verilir. Bir eğitmenle profesyonel, uygun bir eğitim aldıktan sonra, köpek ailedeki konumunu anlayacak ve asla ev halkından birini veya çevreden birini tehdit etmeye çalışmayacaktır.

Golden Retriever Oyun İçgüdüsünün Geliştirilmesi

Golden köpekleri ile mümkün olan maksimum seviyeye ulaşmak için doğrudan eğitimleri oyunlarla birleştirilmelidir. Örneğin: Gel komutundan hemen sonra kendisine bir oyun verilmelidir, bu eğitim şeklinde köpeği eğitim konusunda heyecanlandırır ve komutu maksimum hızda yerine getirir. Eğitim verirken köpeğin yorulmamasına, aşırıya kaçmamaya dikkat ediniz.

Oynamasına izin verildğinde ve sakin olması gerektiğinde Golden’a net sınırlar vermek önemlidir. Golden’a evin içinde bir top veya benzeri oyunlar denemeyınız. Evin içinde vahşice koşabileceğinden dolayı ev ortamında öğretilmesi tavsiye edilmez. Köpek, sahibinin onunla evin dışında günde en az iki kez ve çeyrek saat aralıklarla oynayacağını ve köpeğin çok dinç olmayabileceğini anlamalıdır. Golden yavrusu ise günde iki kez yarım saatlik oyunlar verilmelidir. Eğitimler ile oyunların birleştirilmesinden dolayı hızlı öğreneceklerdir. Golden Retriever’lara parkta oyun vermek önemlidir, böylece evde sakin olması gerektiğini anlayacak ve oyun alanının park gibi yerler olduğunu kavrayacaktır. Evde sadece sıkıştırılmış köpek kemikleri verilebilir. Evdeki diğer oyunlar, en başta enerjik doğası nedeniyle Golden’ı daha vahşi hale getirebilir.

Golden Retriever köpekleriyle disiplin eğitimi, dengesine büyük katkı sağlar ve sahibi ile iletişimi güçlendirir.

Profesyonel eğitimde Golden Retriever köpeklerle çok yüksek seviyelere ulaşmak mümkündür, bu onların gelişmiş oyun içgüdüsü ile ilgi sevgilerinin birleşimidir.

Maltese Terrier türünü keşfetmek ister misiniz? O halde yazımızı okumaya ne dersiniz?

Golden Retriever Resimleri

Kaynakça

 1. https://www.hillspet.com/dog-care/dog-breeds/golden-retriever. hillspet.com. 26 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 09 Kasım 2020.
 2. https://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Retriever. en.wikipedia.org. 06 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 09 Kasım 2020.
 3. https://dogtime.com/dog-breeds/golden-retriever#/slide/1. dogtime.com. 12 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 09 Kasım 2020.
 4. https://petstory.ru/knowledge/dogs/dog-breeds/golden-retriever/. petstory.ru. 08 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 09 Kasım 2020.
 5. https://fr.wikipedia.org/wiki/Golden_retriever. fr.wikipedia.org. 11 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 09 Kasım 2020.
 6. https://jardinage.lemonde.fr/dossier-1242-golden-retriever.html. jardinage.lemonde.fr. 22 Haziran 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 09 Kasım 2020.
 7. https://www.woopets.fr/chien/race/golden-retriever/. woopets.fr. 15 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 09 Kasım 2020.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.