İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Türü Özellikleri, Bakımı, Kökeni, Karakteri

Kare bir vücuda sahip olan İngiliz Çoban Köpeği kabarık ve dağınık kürk yapısıyla özdeşleşmiştir. Genel olarak çoban köpeği olarak bilinmektedir. Koruma iç güdüleri son derece yüksek olan bu köpeklerin vücudundaki kaslar gövdesinde yoğunlaşmıştır. Genel olarak dengeli bir vücut yapısına sahiplerdir. Yüzündeki tüyler görme açısını kısıtlayıcı etki yaratmaktadır. Tüylerin fazlalığı yanlardan düşmekte olup, bu durum yüzünün tamamen tüyleri ile kaplanmasına neden olmaktadır. Ayakları küçüktür ve bacakları düzdür, en önemli özelliği ise kuyruğunun olmamasıdır. Havladığı zaman çınlayan bir biçimde sesler çıkaran İngiliz Çoban Köpeği’nin havlama gücü çoğu zaman kulakları rahatsız etmektedir.

İçindekiler

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Kökeni

Orjinal adı Old English Sheepdog, türkçe söylenişi İngiliz Çoban Köpeği olan bu uzun tüylü köpek ırkının kökeni hakkında çeşitli söylentiler bulunmaktadır. Bir çok kişiye göre ırk, İngiltere’ye farklı farklı lokasyonlardan getirilmiştir. Günümüzde en çok kabul gören teorilerden biri İngiliz Çoban Köpeği‘nin Rusya, Fransa veya Baltıklar civarlarından İngiltere’ye gelen ırklar ile Bearded Collie arasında yapılan çiftleştirme ve çaprazlamalarla ortaya çıkmış olabileceğidir. Kökeni nereden gelmiş olursa olsun İngiliz Çoban Köpeği, 19. yüzyılda İngiltere’de yaygın olarak bilinen köpeklerdendir. Geçmişte bahar aylarında yapılan koyun kırpma işlemleri esnasında bu köpeklerin de traş edildiği, elde edilen tüylerin ise kıyafet veya battaniye imalatında kullanıldığı bilinmektedir. Amerikan Köpek Kulübü tarafından ilk kez 1948 yılında kendine has bir ırk olarak kabul edilmiştir.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Kökeni

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Karakter

Nesiller öncesinde İngiliz Çoban Köpeği cinsi için oldukça yaramaz yapıda oldukları söylense de zaman geçtikçe bu yaramazlıkları geçmiş, daha uysal köpekler haline gelmişlerdir. Hatta asabi hallerinin yerini sevecenlik ve arkadaş dostluğu almıştır. Çok güçlü bir şekilde hayvan gütme iç güdüsüne sahip olan İngiliz Çoban Köpeği, yakınlarında olan her hangi bir canlıyı gütme eğilimi göstermektedir. Gütme iç güdüsü bu hayvanın genlerinden gelmektedir. Eski zamanlarda çoban köpekliği yapan bu ırk zaman içerisinde koyunları güde güde bunu karakter özelliği haline getirmiştir.

Çoban köpeği olmasından da anlaşılacağı üzere koruma iç güdüsü fazla olup, sorumluluk almaktan kaçmayacaktır. Ailesine son derece bağlı olan İngiliz Çoban Köpekleri, oyun oynamayı çok sever. Bu köpek cinsinin genlerinden gelen asabiyet zamanla tam törpülenmediği için biraz da inatçılık yok değildir. Bu yüzden İngiliz Çoban Köpeği cinsi sahiplenecek kişiler mutlaka baskın karakterli, sözü dinlenen insanlar olmalıdır. Aksi takdirde köpek sizin üzerinizde baskınlık kurarsa maalesef sizi mutlu edemeyecektir. Öyle ki kendi düşündüklerini yapmada, özgür bir biçimde davranmada onların üstlerine yoktur, bu yüzden ipleri sağlam tutmak gerekmektedir.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Karakter

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Yaşam Ortamı

Yeterli egzersiz imkanı sağlandığında apartman dairesi içerisinde yaşayabilen İngiliz Çoban Köpeği, yine de bahçeli bir evde daha rahat edecektir. Yabancılara karşı zaman zaman huysuzluk çıkaran bu köpekler, düzenli egzersizler ile uyumlu hale gelecektir. Orta boy bir bahçeye gereksinim duysa da bahçe olmadan sadece yürüyüş ile de idare edilebilir. Koşmayı çok seven İngiliz Çoban Köpeği’nin, enerji seviyesi oldukça yüksektir.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Yaşam Ortamı

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Kaç Yıl Yaşar

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Kaç Yıl Yaşar? İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) ortalama 10 ile 12 yıl yaşar. Bu yıllar tabiki köpek türünün gelişimine, yediklerine, veteriner kontrollerine göre değişmektedir. Köpeğinizin uzun seneler yaşamasını istiyorsanız veteriner kontrollerini eksiksiz gerçekleştirmelisiniz.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Kaç Yıl Yaşar

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Yavrusu Ücretsiz

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Yavrusu Ücretsiz: İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) yavrusu parasız sahiplenebilmek için mevkinizdeki barınakları veya karşılıksız edinme ilanlarını ziyaret edebilirsiniz. Satın almayın, sahiplenin!

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Yavrusu Ücretsiz

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Renkler

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Renkleri Nelerdir?İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) cinsi Blue Merle, Mavi, Gri, Grizzle renklerine sahip olabilir.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Renkler

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Satılık

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Satılık: İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) cinsini Satılık ilanlarından köpek satın almak yerine bulunduğunuz mevkideki barınaklardan veya ücretsiz köpek edinme ilanlarından İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) sahiplenmenizi öneririz. İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) satın almak için vereceğiniz parayı köpeğin iyi bir hayat yaşamasına, sağlığına yatırım yapmanız daha hoş olur.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Satılık

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Köpek Cinsi

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Köpek Cinsi: İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Köpek Cinsi küçük yaşlardan itibaren çok iyi bir eğitim verilerek sosyalleşmesi sağlanabilir. aile ferletinize, çevresine olan tavırlarını daha iyi hale getirebilir, sağlığına önem vererek ve bakımla İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) cinsinin daha çok yaşamasını sağlayabilirsiniz.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Köpek Cinsi

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Tehlikeli Mi

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Tehlikeli Mi? İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) ve diğer köpekler tehlikeli değildir. İyi bir eğitim verildiği sürece hiçbir köpek türü tehlikeli değildir. Tehlike saçan, saldıran köpek cinsleri kötü bir eğitimden geçmiş demektir. ÇünküKöpekler sahiplerinden gördüğü muameleyi yansıtır.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Tehlikeli Mi

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Sahibini Öldürür Mü

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Sahibini Öldürür Mü? İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) cinsi sahibini öldürmez. Sahibine veya çevresine saldırgan davranışlar sergileyen köpek kötü bir eğitim almış anlamına gelir. Güzel bir eğitim ile bu hırçın tavırlarından vazgeçirebilirisniz.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Sahibini Öldürür Mü

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Fiyatları

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Fiyatları Nedir? Yaşam ortamı arayan tatlı bir köpek olan İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) fiyatları 1430 Türk Lirası ile 4220 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar belirlenirken İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) cinsiyetine, yaşına, sağlıklı olup olmamasına göre belirlenmektedir. Neşeli İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) cinsini satın almamanızı öneririz. Tatlı bir köpek olan İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) cinsi al-sat haline gelmemeli. Önerimiz barınaklardan sahiplenmeniz yönünde.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Fiyatları

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Kaç Ayda Doğurur

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Kaç Ayda Doğurur? İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) cinsi ve diğer köpeklerin hamilelik süresi ortalama 56 ile 70 gündür. Hamilelik sürerken herhangi bir durumdan şüphelenirseniz veterinere götürmelisiniz. Problemleri erken teşhis evcil hayvanınızın yaşamını kurtarır.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Kaç Ayda Doğurur

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Sahibinden

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Sahibinden: İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) sahibinden ilanlarından Sevimli köpek türleri edinebilirsiniz. Köpekleri satın almayın, sahiplenin. Bunun için parasız bir şekilde İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) sahibinden ilanlarını ziyaret etmelisiniz. Sizden ücret isteyen kişilerden almak yerine barınaklardan veya ücretsiz ilanlardan sahiplenmenizi öneririz. Köpekler bir ticaret aracı değildir.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Sahibinden

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Yavru

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Yavru: İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) yavru halindeyken dikkatli bakılmalı, yaşına uygun beslenme ve sporlar yaptırılmalıdır. İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) yavrusu için bir veterinere danışmanızı öneririz. İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) yavru halindeyken bakımına ve beslenmesine dikkat edilmeli, ideal kiloya ulaşmasına dikkat etmelisiniz. İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) cinsinin eğitimine de gereken özeni göstererek çevresine adapte olmasını sağlayabilirsiniz.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Yavru

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Kaç Yavru Doğurur

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Kaç Yavru Doğurur? İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) türü 5 ile 8 yavru doğurabilir. Doğum yapmadan önce ve sonra İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) cinsini veteriner kontrollerinden geçirmeyi unutmamalısınız. Bir sorun olduğunda erken müdahale hayat kurtarabilir.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Kaç Yavru Doğurur

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Kırması

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Kırması: İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) kırması farklı köpek cinsleri ile İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) köpek türünün çiftleşmesiyle oluşan cinslerdir. Köpek bakım uzmanlarından bilgi alarak İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) kırmaların hangi genetik hastalıklara sahip olabileceğini, hangi boyutlarda olabileceğini önceden kestirebilir, öğrenebilirsiniz.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Kırması

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Evde Yalnız Kalabilir Mi

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Evde Yalnız Kalabilir Mi? İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) sahipsiz kalamayan türlerdir. Evde yalnız bırakmamalısınız, köpeğiniz duygusal bunalıma girebilir. İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) cinsi sahibine bağlıdır.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Evde Yalnız Kalabilir Mi

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Yavru Fiyatları

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Yavru Fiyatları Nedir? İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) yavru fiyatları 1540 ile 5820 TL arasındadır. Fiyatlar her sene sabit olmamakla beraber, köpeğin durumuna ve gelişimine göre de belirlenmektedir. Neşeli İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) türünün yavrusunuu para verip tüccarlardan almak yerine ücretsiz sahiplenmenizi öneririz. Fiyatlar köpeğin safkanlık derecesine, yetişkin olup olmamasına, dişi olup olmamasına,erkek olup olmamasına göre belirlenmektedir.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Yavru Fiyatları

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Beslemek

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Beslemek: İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) beslemek için bölgenizin iklim durumuna dikkat etmeli, onu alışık olmadığı iklim şartlarında sahiplenmemelisiniz. Köpeğinizin boyutuna dikkat ederek yaşama ortamını hazırlamalı, beslenmesine dikkat etmeli ve sık sık veteriner kontrollerini ihmal etmemelisiniz. İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) türünün yavru ve yetişkinken farklı bakımlara ihtiyaçları vardır.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Beslemek

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Saldırganmıdır

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Saldırganmıdır? İyi bir eğitim verildiği sürece hiçbir köpek saldırgan tavırlar sergilemez. Saldırgan bir köpek türü, çok kötü bir sahibi olduğu anlamına gelir. Haberlerde köpek saldırılarını izlesekte aslında eğitim verilmeyen, kötü muamele görmüş köpek türlerinin tavırlarını görüyoruz. Bunun önüne geçmek için köpeğinizin özelliklerini keşfetmeli, uygun eğitim vermelisiniz.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Saldırganmıdır

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Türleri

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Türleri: İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) türleri sahibine düşkün köpekler olsa da çok iyi bir davranış eğitimi ile çevresine uyum sağlamalıdır. İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) köpek cinslerini yalnız bırakmamalı, ona gereken ilgiyi ve sevgiyi göstermelisiniz. Köpeğinizle köpek eğitim oyunları oynamalısınız.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Türleri

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Orjinal

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarım? İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) safkan olduğunu evcil hayvanınızın boyutundan, renklerinden, hareketlerinden anlayabilirsiniz. Tereddütleriniz varsa köpeğinizi köpek eğitmenlerine gösterebilir, köpeğinizin cinsini öğrenebilirsiniz.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Orjinal

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Çiftleştirme

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Çiftleştirme: İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) çiftleştirmek için çiftleşme yaşını beklemeli ve bunun için uygun ortamları hazırlamalısınız. İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) çiftleştirme için eş arayışındaysanız çiftleştirme ilanlarını ziyaret edebilirsiniz.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Çiftleştirme

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Barınakta

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Barınakta: İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) barınakta terkedilmiş sahip bekleyen İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) türünü sahibi olmak için bölgenizdeki barınakları aramalısınız. parasız İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) sahiplenebilirsiniz.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Barınakta

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Sahiplenme

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Sahiplenme: İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) sahiplenme gibi bir isteğiniz varsa ücretsiz sahiplendirme ilanlarına gözatmanızı tavsiye ederiz. Diğer bir seçenek ise barınaklardan da parasız bir şekilde İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) edinebilirsiniz .

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Sahiplenme

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) 2022 Yılı

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) 2022 Yılı: İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) 2022 yılında fiyatlar 1430 TL ile 4220 TL ‘dir. parayla edinmek yerine parayı ücretsiz sahiplendiğiniz İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) cinsinin gelişimine ve yemesi gereken besinlere harcamanızı tavsiye ederiz.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) 2022 Yılı

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Hakkında

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Hakkında: İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) hakkında Oyuncu, Zeki, Sosyal, Loving, Bubbly, Uyumlu ve sahibinden ayrılmayan bir köpektir. İyi bir eğitim ile sosyalleşmesini sağlayabilir, yabancı insanlara ve ailenize uyum içinde hareket etmesini sağlayabilirsiniz. İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) türüne iyi bir sağlığına ve beslenme uygulayarak köpeğinizin daha uzun hayat sürmesini sağlayabilirsiniz.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Hakkında

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Ücretsiz

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Ücretsiz Nerelerden Bulabilirim? İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) cinsini parasız köpek sahiplendirme ilanlarından veya en yakın barınaklardan İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) cinsini sahiplenebilirsiniz.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Ücretsiz

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) 2021 Yılı

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) 2021 Yılı: İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) 2021 ilanlarından İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) cinsini parasız bir şekilde edinebilir ya da mevkinzdeki bir barınağa giderek sahiplenebilirsiniz. Unutmayın bu dostlarımızı para verip tüccarlardan almak yerine yerine ücretsiz sahiplenmek doğru bir harekettir.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) 2021 Yılı

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Sahiplendirme

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Sahiplendirme İçin Nereye Başvurulur?İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) köpek sahiplendirme sitelerinden İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) türünü edinirken belirli bir ücret talep edenlerden uzak durmalısınız. Satın almayın, sahiplenin! Barınaklardan da İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) sahibi olabilirsiniz. İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) sahiplendirme ilanlarından veya mevkinizdeki barınakları arayarak İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) cinsine bir karşılık ödemeden sahiplenebilir ya da ilanlar vererek neşe dolu köpeklerinize yeni ortamlar bulabilirsiniz.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Sahiplendirme

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Mizaç

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Mizaç, Nasıl Bir Karaktere Sahiptir? İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) türü Oyuncu, Zeki, Sosyal, Loving, Bubbly, Uyumlu bir karaktere sahiptir.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Mizaç

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Cinsleri

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Cinsleri: İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) köpek türü belirli bir kesim tarafından sıkça tercih edilen bir köpek cinsidir. İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) köpek türlerine uygun eğitim, beslenme biçimi ve bakım uygulamalısınız. Bunun için bir veterinerden bilgi almanızı öneririz.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Bakımı

İngiliz Çoban Köpeği’nin uzun ve çok kaba bir kürkü olduğu için devamlı olarak bakım yapmak zorunlu hale gelmektedir. Tüyleri haftada en az iki defa derinlemesine taranmazsa diplerde ip düğüm oluşumları başlayabilir. Bu durum başladığı zaman hem çözmek çok zor, hem de köpeğe acı verici bir süreç yaşanmaktadır. Bu yüzden dipleri tarağa gelecek şekilde taramak daha sağlıklı olacaktır. Her iki ayda bir tüylerinin kısaltılması sağlığı ve sıcaklamaması için gereklidir. Köpek üzerindeki hakimiyetin kaybedilmemesi gerekir, bazı huyları tıpkı İngilizler gibidir, asaletleri ile bilinirler.

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Özellikleri

BOY/UZUNLUK/AĞIRLIK
Erkeklerde Boy 56 cm. – 61 cm
Dişilerde Boy 51 cm. – 53 cm
Erkeklerde Ağırlık 32 kg – 41 kg.
Dişilerde Ağırlık 27 kg – 36 kg.
KARAKTER
Başka Köpekler × × × ×
Çocuklarla Geçinme × × × ×
Yabancılara Davranış × × × ×
İtaat × × ×
Sadakat × × × ×
Eğitim Algılama × ×
Koruma Duygusu × × ×
Antreman İhtiyacı × × × × ×
Oyunculuk × × × × ×
Yakınlık Derecesi × × ×
IRK ÖZELLİKLERİ
Diğer İsimleri Old English Sheepdog
Tüy Uzun
Karakter Uysal, Kibar, Sevecen, Dikbaşlı, Zeki
İklim Tüm İklimler
Ortam Bahçeli Ev
Yaşam Süresi 10 – 12 Yıl
Köken İngiltere
Familya Çoban Köpeği

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) Resimleri – Wallpaper

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) resimleri - wallpaper

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) resimleri - wallpaper

İngiliz Çoban Köpeği (Old English Sheepdog) resimleri - wallpaper

Yorum yapın