blog

Kaniş Köpek Türünün Özellikleri, Yetiştirilmesi, Bakımı, Kökeni

blog image
Kaniş köpek türünün özellikleri nelerdir? Apartman veya ev koşullarına uygun mudr? Bakımı nasıl yapılır, neler gereklidir? Kanişlerin tarihi geçmişi nerelere dayanmaktadır? Poodle Köpek veya kaniş olarak adlandırılır. Kaniş, mükemmel mizaç ile çok zeki, enerjik bir köpektir. Onları sizin için gazete alıp getirmeleri, ayakkabılarınızı getirmeleri ve boş şişeleri çöpe taşımaları için eğitebilirsiniz. Kaniş, dünyadaki en popüler köpek ırkları arasındadır. Çoğu kaniş besleyen sahiplere göre dünyanın en iyi köpek cinslerinden biridir. Poodle köpeklerin; standart kaniş, küçük kaniş ve av kanişi olmak uzere 3 boyutu vardır. Tüm boyutlar aynı cins kaniş köpekleri olarak kabul edilir. Hiçbir köpek türünün kaniş kadar mizah anlayışı ve eğlencesi yoktur. Dünyadaki en popüler köpek ırklarından biridir, çünkü bu türün hayranları onu her zaman büyük bir zeka, öğrenme ve eğitim kolaylığı ve tüm aile üyelerine olan sevgisiyle tanımlamaktadır. Kaniş, siz ve aileniz için harika bir arkadaş olabilecek  nazik bir köpektir. Kaniş, her tür eve iyi uyum sağlama eğiliminde olan köpeklerden biridir. Kanişler ayrıca büyümeyen köpek cinsleri olarak da bilinir veya diğer bir bakış açısı onların bakımlarından dolayı süs köpeği olarak görülmesidir. dilini cikarmis poz veren kanis

Kaniş Türünün Özellikleri

Kaniş Türünün Özellikleri Kaniş, en zeki ikinci köpek olarak kabul edilir. Evde sessiz ve sakindir, ancak dışarıda aktif ve enerjiktir. Kaniş sosyaldr ve hem insanlarla hem de diğer köpeklerle iyi geçinir. Yabancılardan şüphelenmesine rağmen, tanıdığı insanlara karşı özellikle sıcak ve naziktir. Aslında, aile üyelerinden oluşan bu birliğe o kadar ihtiyacı var ki, onu uzun süre yalnız bırakmak kaygılanmasına neden olabilir. Kaniş, bölgesel doğası ve nesneleri kovalayıp sahibine iade etme dürtüsü ile bilinir. Çok uyanıktır ve bu nedenle yabancıların gelişine karşı bir uyarı olarak da kullanılabilir. Çocuklar ona yaklaştığında korkudan ısırabilir, bu nedenle etrafta küçük çocuklar varken yetişkin gözetiminde olmalıdır. Çocukların biraz daha büyük olduğu evlerde yetiştirilmesi tavsiye edilir. cimenlerde kosan kanis

Ev Ortamında Kaniş Yetiştirmek

Ev Ortamında Kaniş Yetiştirmek Bir evde kaniş yetiştirmek, gerekli ilgiyi gördüğü sürece köpeğin ilgisini çekecektir. Bunun için güçlü bir köpek kulübesi ve sorunsuz hareket etmesi sağlanmalıdır . Bağlı kaniş, sahiplerinden uzakta olacağı için kesinlikle mutlu olmayacaktır. Bahçede yetiştirilen bu cinsin temsilcileri kesinlikle bir Alman çoban köpeği gibi davranmayacak , ancak kesinlikle evinizi gözetimsiz bırakmayacaklar. Bize sorarsanız bahçe yerine evde daha mutlu olacaktır. Sahibine yakın olmayı seven bir türdür. uzanan poodle

Apartman Ortamında Kaniş Yetiştirmek

Apartman Ortamında Kaniş Yetiştirmek Olağanüstü yelesine rağmen, kaniş bir apartman dairesinde yetiştirilmesi kolaydır ve uygun saç bakımıyla çok fazla tüy dökmez. İyi doğası ve kolayca eğitilme eğilimi, onu, nadiren haylazlık yapacak örnek bir evin sakini yapar. Daha önce de söylediğimiz gibi, bu türün temsilcileri sahiplerine son derece bağlılar ve her zaman bağlılıklarını göstermeyi seviyorlar. Bununla birlikte, evde terk edilirlerse, her şeyi alt üst edecek diğer evcil köpekler kadar uygun olmayacaklardır. Yalnızlıktan hiç hoşlanmazlar. tasmali siyah renkli kanis İzole, yalnız kalmış kaniş iç dünyasına kapanacak ve depresyona girecektir. Bundan kaçınmak için, köpek günlük dozunu almalı, sevilmeli ve uzun yürüyüşlere çıkmalıdır. Cinsin dışarıdaki davranışına gelince, nispeten sakin ve hatta aristokrattır. Sahibinden uzaklaşan ve çirkin bir kaniş görmek nadirdir. Bu köpekler sahibinin yanından zarif bir şekilde yürürler ve tasmaya ihtiyaç duymaz çünkü onu bir gölge gibi takip ederler. yatan papyonlu kanis

Kanişlerin Bakımı

Kanişlerin Bakımı Kanişin güzel ve eşsiz bir kürkü vardır. Kaba, kıvırcık saçları sürekli uzadığından, bir kaniş, saç kesimi ve saç fırçalama da dahil olmak üzere, normal bakım işlemine göre çok dikkat edilmelidir. Kürkü tek katmandır. Kaniş köpekleri her 4 ila 6 haftada bir saç şekillendirme ve tarama gerektrir ve bu türlerin bazı yetiştiricileri, evde tıraş bıçağı kullanmayı öğrenir ve bunu kendileri yapar, ancak çoğunluğu bunu yapmak için profesyonellere başvurur. Her iki durumda da dış görünümlerine dikkat etmek gerekir çünkü düzenli saç kesimi yapılmazsa dağınık hale gelir ve ciltte ağrılı iltihaplanmaya neden olan birçok yumru ve düğümlere yol açabilir. Kaniş köpek kılı beyaz, siyah, krem, gri, kahverengi, mavi, gümüş, bej ve kayısı rengi gibi birçok renkte olabilir. Kanişin tırnaklarının da iki haftada bir kesilmesi gerekiyor. araba camindan bakan beyaz kanis Ayrıca köpeğinizin dişlerini haftada en az iki ila üç kez fırçalamak da iyi bir hijyendir ve köpeğin kulaklarını kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Tüm köpekler gibi, bir kaniş de mutlu ve iyi uyum sağlamak için uygun eğitim ve sosyalleşme gerektirir. Kanişler çok zeki köpekler olduğundan, çeşitli komutlar gerçekleştirmek için kolayca eğitilebilirler. Eğitim sürecinde dengeli olmazlarsa kötü alışkanlıkları da öğreneceklerdir. Kanişinizin sizi bir alfa, yol gösteren olarak anladığından emin olun ve köpeğinizi çok fazla şımartmayın, böylece evinizde bir sürekli koşturan bir köpek görmezsiniz. Köpeğin orta ila yüksek enerji seviyesi vardır ve günlük egzersiz gerektirir. Ayrıca, bir kanişi zihinsel ve fiziksel olarak uyarmak için oyunlar gibi yürüyüş ve eğlenceli aktiviteler içeren bir rutin oluşturun. Bir kaniş sıkıldığında hoş olmayan alışkanlıklar sergileyebilir. Bu yüzden yürümek, farklı insanlarla kaynaşmak için bir kaniş eğittiğinizden emin olun ve bir kaniş köpek parkında hoş bir köpek olur. yilbasi sapkali standart kanis Doğru bir şekilde yetiştirildiğinde, Kaniş köpeği çocuklu ailelerde harikadır. Standart boy bir kaniş, çocuklu bir aile için iyi bir seçimdir, minyatür ve oyuncak bir kaniş ise köpeklere nezaketle davranmayan küçük bir çocuk tarafından yaralanmaya maruz kalabilir. Bu küçük köpekler, şiddetle ele alınırsa savunmacı olabilir. Köpeklere saygı duyan ve onlara karşı nazik davranan daha büyük çocuklar, onlar için mükemmel ve eğlenceli bir arkadaş olmak için idealdir. Bir kaniş, özellikle diğer evcil hayvanlarla birlikte büyütülürse, çok evcil hayvanlı ailelerde de başarılı olabilir.

Kaniş Türünün Kökeni

Kaniş Türünün Kökeni Kanişin, uzun yıllardır Fransız Teriyerleri olarak bilinmesine rağmen, Almanya’da ortaya çıktığına inanılıyor. İsmi, “suya sıçrama” anlamına gelen Almanca pudel kelimesinden türemiştir . Standart Kaniş, bu cinsin en eski şeklidir. Retriever ve su köpeklerini kullanma geçmişleri, iyi bilinen kaniş saç kesimlerine yol açtı. farkli kesimlerde olan kanisler Kanişler avcılar için ördekleri ve diğer kuşları avlamada yardım etti. Kanişler iyi yüzücü ve avcılardı. Sonunda, küçük kaniş köpek olarak da bilinmelerine rağmen, Fransız aristokratları tarafından bir hayli popülerdi. Kaniş, 1874’te İngiltere Kennel Kulübü ve 1886’da Amerikan Kennel Kulübü tarafından tanındı. İkinci Dünya Savaşı sonrasına kadar Amerika Birleşik Devletleri’nde popüler değildi. Ancak onlarca yıldır en popüler 10 ırk arasında yer alıyorlar. Alman Çoban Köpeği / Alman Kurdu yazımızın ilgi çekeceğini düşünüyoruz. Birçok alanda kullanılan bu tür hakkında bilgi edinmek ister misiniz?

Kaynakça

  1. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%8C. ru.wikipedia.org. 25 Nisan 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
  2. https://tr.wikipedia.org/wiki/Kani%C5%9F. tr.wikipedia.org. 06 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
  3. https://en.wikipedia.org/wiki/POODLE. en.wikipedia.org. 12 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
  4. https://www.akc.org/dog-breeds/poodle-miniature/. akc.org. 26 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.

Son Yazılar