blog

Maltese Terrier Özellikleri ve Malta Köpek Bakımı

blog image
Malta köpek türü nedir? Maltese Terrier özellikleri nelerdir? Apartman koşullarına uygun mudur? Terrier köpek cinsi olan Malta Köpekleri hangi bakıma ihtiyaç duyar? Eğitimi nasıl olmalı? Fiyatları nedir? Malta Teriyeri hangi renklerde olur? Malta köpekleri diğer adıyla Maltese Terrier çok nazik ve korkusz bir cinstir. Göz alıcı beyaz kürkü, hayvana özel bir asil görünüm verir, ancak görünümün aldatıcı olabileceğini unutmayın. Bu cins çok güçlü ve enerjiktir. Malta köpekleri mükemmel arkadaşlardır, çeviklik ve itaatte ve aramada başarılıdırlar. En önemlisi, bu evcil hayvanlar ailelerine yakın olmayı sever. kameraya yaklasan maltese terrier

Maltese Terrier Şöhreti

Maltese Terrier Şöhreti Bu zarif oyuncak benzeri köpekler, tüm vücudunu kaplayan ipeksi tüyleriyle ünlüdür. Yıllar önce, Malta köpeği farklı bir renge sahipti, ancak şimdi sadece beyaz olanlar mevcut. Hareket sırasında, köpek beyaz bir bulut gibi yerin üzerinde gidiyor gibi görünüyor. Tabii ki, evcil hayvanınızın güzelliğinin tadını çıkarmak için, tüylerini fırçalamaya yeterince zaman ayırmanız gerekir. Bu cinsin tüyleri, bol miktarda dökülmeye eğilimli değildir. Bu beyaz köpeğin popülaritesinin bir başka nedeni, ipeksi tüylerin genel arka planına karşı siyah bir burun ve gözleri göze çarpıyor. Bu sevimli ve akıllı köpek, sahibine delicesine bağlıdır. Dekoratif ırklardan biri olarak küçük apartman dairelerine bile uygundur. yataginda gulumseyen maltese terrier Malta köpeği/Maltese Terrier çok duyarlıdır, ayrıca bekçi köpeklerine verilen görevlerle de iyi başa çıkmaktadır . Malta köpekleri sofistike bir görünme sahip olmalarına rağmen, çok aktifler. Bu köpeklere, özellikle doğru şekılde yürütülen komutlar için ödüller kullanırsanız, çabucak öğrenirler. Bu cins, insanlarla arkadaş olması çok uzun bir tarihe dayanmaktadır. Bu nedenle Malta köpekleri sahiplerinin, evcil hayvanlarına çok dikkat etmeleri gerekir. Tek başına, köpek depresyona girebilir ve bu, karakterin en kötü niteliklerinin ortaya çıkmasına yol açar. tasmali maltese terrier Bazen Malta köpeği küçük çocuklara ve diğer hayvanlara karşı hoşgörüsüzdür. Çoğu zaman, bu davranış şımarık köpeklerde görülür. Sadece hırlamakla yetinmezler, aynı zamanda bir şeyden veya birinden hoşlanmazlarsa veya evcil hayvan bir şeyin sahibini tehdit ettiğini hissederse ısırırlar. İyi huylu Malta köpekleri bile küçük çocuklu aileler için en iyi seçim değildir.

Maltese Terrier Özellikleri

  • Boyut: 20 cm – 25 cm
  • Ağırlık: 3 kg ila 4 kg
  • Kürk: Uzun
  • Renk: Beyaz renk
  • Yaşam beklentisi: 12 yıl – 15 yıl
  • Gebelik dönemi: 63 gün
Malta Köpeği, çok beyaz, ipeksi ve parlak tüylerden oluşan küçük bir sevgi yumağı gibi görünüyor. Vücudu dar ve uzundur. Tüyleri uzundur ve neredeyse boyuna kadar (20 santimetreye) bile ulaşabilir. Malta köpeklerinin yüzü, genellikle uzun bir saçağın arkasına gizlenmiş iki büyük koyu ve yuvarlak gözüyle tanınır. Sarkık kulakları da ayrı bir tatlılık vermekte. cicekler icinde kosan malta kopegi

Malta Köpeği Bakımı

Malta Köpeği Bakımı Malta köpeğinin alt kürk tabakası yoktur ve tüy dökmez. Poodles (kaniş) ve Bison Priza’ya benzer şekilde , Maltaa köpeği hipoalerjenik olarak kabul edilir ve köpeklere alerjisi olan birçok kişi Malta köpeğine alerjisi olmayabilir. Köpek sahipleri birincil bakım olarak, kürk lekelenmesi olgusunu önlemek için göz yuvasının etrafındaki gözyaşlarını temizlemeye odaklanmalıdır. Göz çevresindeki “gözyaşı lekeleri” adı verilen koyu lekeler, bu cinste köpekten köpeğe şiddeti değişen, bilinen bir sorundur. Gözyaşı lekeleri, bölgeyi ılık suyla ıslattıktan sonra yumuşak bir fırça ıle temizlenebilir. Birkaç günde bir tekrarlanması gereken bir eylem. Bu lekelerin birçok köpekden köpeğe değışen birçok türü vardır, ancak Malta’da renkleri beyaz olduğu için dikkat çekicidir. tuylerini savuran malta kopegi Havadar şeklini korumak ve düğüm ve komplikasyonları önlemek için köpeğin kürkü her gün temizlenmeli ve fırçalanmalıdır. Birçok Malta Köpeği sahibi 2-5 cm’lik kısa bir saç kesimi ile bakım yapar, bu da köpeğe bir köpek yavrusu görünümü verir. Köpekleri şov için yetiştiren insanlar, köpeğin kürküne çok dikkat eder. Birçok Malta Köpeği; aşırı heyecan, alerji veya uyanmadan kaynaklanan horlama, siren veya boğucu sesler gibi gelen ” ters hapşırmaya ” duyarlıdır . Bu yaşamı tehdit eden bir durum değildir, ancak bu reaksiyon sırasında köpeği sakinleştirmeye çalışmalısınız. ormanda poz veren malta kopek turu Cins, ilk olarak 1979’da Yair Tsabari tarafından İsrail’e getirildi, yavru köpekler Güney Afrika’daki yetiştirme çiftliklerinden getirildi ve 80’lerden günümüze kadar çok popüler oldu.

Saç Bakımı

Saç Bakımı Saçlar sabah ve akşam birer birer 5’er dakika taranmalıdır. Tarama sırasına dikkat edin: boyundan başlayarak, önden arkaya ve sırayla yukarıdan aşağıya, yani boyundan omuzlara, sonra sırt, göğüs, bel, karın, arka kısım, sonra başını tarayın ve son olarak uzuvlar ve kuyruk bölümü taranmalıdır. Tarama işlemi sırasında bir tarafı taramalı sonra diğer tarafı taramalısınız. Penye yöntemi: Penye edilen saçlar taranmalı ve saç yönünde hızlı bir şekilde çekilmelidir. Uzun tüylü köpekleri tararken, birçok kişi yalnızca uzun tüyleri yüzeyde tarar ve aşağıdaki ince tüyleri görmezden gelir. Bu köpeğin kürkü yumuşak ve yoğundur. Uzun süre taranmazsa dolaşma oluşturacak ve hatta egzama, tinea veya diğer cilt hastalıklarına neden olacaktır . Bu nedenle, uzun tüylü bir köpeği tararken, katman katman taramalı, uzun tüyleri yukarı doğru çevirmeli ve ardından alt kürkünü taramalısınız. mor papyon takilmis yavru maltese kopek Tarak çeşitleri: saç fırçası, elastik tel fırça ve uzun ve seyrek metal tarak. Fırça sadece uzun tüylerin uçlarını kabarık yapabilir, ince tüyleri yapamaz. Uzun tüylü köpkleri tararken kullanılması gereken fırçalar, elastik tel fırçalar ve uzun, seyrek metal taraklar birlikte kullanılmalıdır.

Maltes Terrier Ücretsiz Sahiplendirme

Maltes Terrier Ücretsiz Sahiplendirme Petcim.com sitesinden Maltes Terrier sahiplenme ilanlarına bakarak size uygun boyutta köpeği ücretsiz bir şekilde sahiplenebilirsiniz.

Maltes Fiyatları – Maltese Terrier Kaç Tl

Maltes Fiyatları – Maltese Terrier Kaç Tl Malta köpeklerinin fiyatı 1500 TL ile 4000 TL arasında değişmektedir. Terrier Maltese fiyatlarında köpeğin fiziki durumu, yaşı ve kilosu fiyatlarda önemli bir etkendir.

Maltese Terrier Tuvalet Eğitimi

Maltese Terrier Tuvalet Eğitimi Malta köpeklerinin tuvaletini yapması için bir alan belirleyin. Köpek tuvaletini yanlış yere yaptığında el çırpıp “hayır” deyin. Hemen tuvalet alanına götürün ve orada yapmasını bekleyin. Tuvalet eğitimi için bazı kelimeleri seçip öğretmeniz gerekir. Örneğin “hadi tuvalete, çiş gelmiş” gibi. Bu komutları duya duya alışacaktır. Tuvaletini yanlış yere yaptığında o bölgeyi temizleyin, koku giderici spreyler sıkın ki aynı yere tekrar yapmasın. Tuvaletini doğru yere yaptığında onu ödullendirin (mama verin) ve onu okşayın sevin. Bunları sürekli yaptığınızda bir süre sonra kendi başına tuvalet bölgesine gidecektir.

Maltese Terrier Evde Yalnız Kalabilir Mi

Maltese Terrier Evde Yalnız Kalabilir Mi Her köpek sahibiyle beraber olmak ister, ondan ayrı kalmak istmez. Mümkün olduğunca yalnız bırakılmamalı. Bu köpeğin depresyona girmemesini sağlar. Maltese Terrier türü yalnız kalmayı çok sevmez.

Maltese Terrier Tüy Döker Mi

Maltese Terrier Tüy Döker Mi Hayır, tüy dökmezler. Bu tüy bakımıyla da ilgilidir. Maltese Terrier türü uzun tüylere sahip olsada bilinenin aksine çok az tüy döker. Bakımı doğru yapılmalı ve uzun tüylü Malta seviyorsanız tüyleri düzenli olarak fırçalanmalıdır.

Maltese Terrier Ne Yer

Maltese Terrier Ne Yer Hindi, tavuk, balık, bizon, kuzu eti tercih edilebilir. Tabiki Maltese Terrier’in yiyebileceği boyutlara indirgemelisiniz. Mama kullanmak istiyorsanız uskumru, balık yağı ve somon olan mamaları da kullanabilirsiniz. Mama alırken sıfır katkı maddesi olanlardan almalısınız.

Maltese Terrier Yavru Fiyatları

Maltese Terrier Yavru Fiyatları Yavru fiyatları 1500 TL’den başlamaktadır. Önceden maltese terrier 200 tl, 400 tl, 500 tl ve 600 tl bandındayken günümüzde popüler olmasıyla fiyatları da arttı. Önerimiz köpek satın almayıp, sahiplenmeniz yönündedir.

Maltese Terrier Kaç Yavru Doğurur

Maltese Terrier Kaç Yavru Doğurur Malta gibi süs köpekleri boyutları gereği en fazla 4 yavruya kadar doğurabilir.

Maltese Terrier Mama Önerisi

Maltese Terrier Mama Önerisi Royal Canin, Hills, Nd, Proplan. Özellikle Royal Canin’in Maltese Terrier’e özel mamaları bulunmaktadır. Mama alırken etli mama almalısınız.

Orjinal Maltese Terrier Nasıl Anlaşılır

Orjinal Maltese Terrier Nasıl Anlaşılır Yavruyken anlaşılması gerçekten zordur. Anne ve babasına bakarak anlayabilirsiniz. Babasının görünüşü daha baskın olur. Bunun dışında yavru Maltese fotoğraflarına bakarak karşılaştırma yapabilirsiniz.

Maltese Terrier Siyah Renkte Olur Mu

Maltese Terrier Siyah Renkte Olur Mu Malta köpek türü siyah renkte olmaz. Amerikan Kulübesi Kulübü’ne göre siyah Malta türüne rastlanılmamıştır.

0 Numara Maltese Terrier Özellikleri

0 Numara Maltese Terrier Özellikleri 0 numara bir Maltese ortalama 2 ile 2.5 kilo aralarında olur.

Maltese Terrier 1 numara

Maltese Terrier 1 numara 1 numara olanları 30-35 cm’ye kadar büyümektedir. Ağırlığı ise 4 ile 6 kg arasındadır.

Maltese Terrier 3 Numara ve 4 Numara

Maltese Terrier 3 Numara ve 4 Numara 3 ve 4 numaralı gruba giren Maltese türü 7-8 kiloya kadar ulaşabilmektedir.

Maltese Kaç Yıl Yaşar

Maltese Kaç Yıl Yaşar Bu köpek türü 12-15 yıl yaşamaktadır. Bu süre iyi bir beslenme ve bakıma göre değişmektedir.

Malta Köpeklerinin Eğitimi

Malta Köpeklerinin Eğitimi Malta’nın doğal cazibesine kapılmayın ve köpeğin eğitimini ihmal etmeyin. Kaprisleri sürekli hoşgörülen Malta köpeği, açıkçası şimarmaya başlar. Kar beyazı evcil hayvanlara yaşamın ilk aylarından itibaren görgü kurallarının temellerini öğretmek daha iyıdir ve bu cinsin temsilcilerinden büyük bir itaat beklememelisiniz. Evet, Maltalılar yeterince zeki köpeklerdir, ancak disiplin açıkça onların güçlü noktaları değildir. dilini cikarmis mutlu malta kopek turu Olumlu teşvik yöntemiyle Malta köpeklerini yetiştirmek gerekir: evcil hayvan, eğitim sürecinin sonunda kesinlikle bir muamele göreceğini anlamalıdır. Bu durumda köpeğin vicdanına baskı yapmanın faydası yoktur. Dersin sonunda lezzetli bir ikramiyenin olmaması hayvanlar tarafından bir aldatma olarak kabul edilir, bu nedenle Maltalılar bir dahaki sefere pratik yapma çağrınızı görmezden gelecektir. Yavru köpeğin “Bana gel!” Komutuna doğru tepki vermesi çok önemlidir. Bunun nedeni, Malta köpeklerinin tasmasız yürüyüşler sırasında “keşif modunu” açmasıdır. Hayvanın dikkati sürekli olarak dış etkenler tarafından dağıtılır: alışılmadık bir koku kaynağı bulmak için çalıların arasında kaybolur, terk edilmiş binalara bakar vb. Bu tür durumlarda, evcil hayvanınızı size dönmesinin tek yolu, katı ve karşı konulmamış bir tonda telaffuz edilen “Bana gelin!” çağrısı olacaktır. tasmali yetiskin maltese terrier Önemli: Üç aylıktan küçük Malta köpeği yavrularını büyütürken dikkat etmelisiniz. Herhangi bir komuta karşılık vermeyecektir. İstisna, yasaklara cevap vermeyen, meydan okurcasına ve sistematik olarak ihlal eden son derece inatçı kişilerdir. papyon ve kravatli iki malta kopek turu Maltese Terrier için ciddi bir eğitim almanın anlamı yok. Bu, rutin hizmetten çok iç dekorasyon ve ev konforu için tasarlanmış dekoratif bir türdür. Üzerinde çalışmaya değer tek şey, Malta köpeklerii için gerçekten komik olan dans ve akrobatik hareketlerdir. Ancak, basit bir dansı öğrenmenin haftalar, hatta aylar sürebileceğini unutmayın, bu nedenle sabırlı olun ve dört ayaklı sanatçıyı harekete geçirmek için önceden bir çanta dolusu güzellik (ödül) bulundurmayı unutmayın. Çoğu insanın çekindiği Doberman türü bildiğinizin aksine çok uysal bir köpek olduğunu biliyor muydunuz? Doberman türü hakkında bildiklerinizi unutturacak yazımızı okumaya hazır mısınız?

Kaynakça

  1. https://en.wikipedia.org/wiki/Maltese_(dog). en.wikipedia.org. 27 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
  2. https://fr.wikipedia.org/wiki/Bichon_maltais. fr.wikipedia.org. 05 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
  3. https://dogtime.com/dog-breeds/maltese#/slide/1. dogtime.com. 07 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
  4. https://www.akc.org/dog-breeds/maltese/. akc.org. 27 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.

Son Yazılar