Maltese Terrier Özellikleri ve Malta Köpek Bakımı

Malta köpek türü nedir? Maltese Terrier özellikleri nelerdir? Apartman koşullarına uygun mudur? Terrier köpek cinsi olan Malta Köpekleri hangi bakıma ihtiyaç duyar? Eğitimi nasıl olmalı? Fiyatları nedir? Malta Teriyeri hangi renklerde olur?

Malta köpekleri diğer adıyla Maltese Terrier çok nazik ve korkusz bir cinstir. Göz alıcı beyaz kürkü, hayvana özel bir asil görünüm verir, ancak görünümün aldatıcı olabileceğini unutmayın. Bu cins çok güçlü ve enerjiktir. Malta köpekleri mükemmel arkadaşlardır, çeviklik ve itaatte ve aramada başarılıdırlar. En önemlisi, bu evcil hayvanlar ailelerine yakın olmayı sever.

Maltese Terrier Şöhreti

Bu zarif oyuncak benzeri köpekler, tüm vücudunu kaplayan ipeksi tüyleriyle ünlüdür. Yıllar önce, Malta köpeği farklı bir renge sahipti, ancak şimdi sadece beyaz olanlar mevcut. Hareket sırasında, köpek beyaz bir bulut gibi yerin üzerinde gidiyor gibi görünüyor. Tabii ki, evcil hayvanınızın güzelliğinin tadını çıkarmak için, tüylerini fırçalamaya yeterince zaman ayırmanız gerekir.

Bu cinsin tüyleri, bol miktarda dökülmeye eğilimli değildir. Bu beyaz köpeğin popülaritesinin bir başka nedeni, ipeksi tüylerin genel arka planına karşı siyah bir burun ve gözleri göze çarpıyor. Bu sevimli ve akıllı köpek, sahibine delicesine bağlıdır. Dekoratif ırklardan biri olarak küçük apartman dairelerine bile uygundur.

Malta köpeği/Maltese Terrier çok duyarlıdır, ayrıca bekçi köpeklerine verilen görevlerle de iyi başa çıkmaktadır . Malta köpekleri sofistike bir görünme sahip olmalarına rağmen, çok aktifler. Bu köpeklere, özellikle doğru şekılde yürütülen komutlar için ödüller kullanırsanız, çabucak öğrenirler.

Bu cins, insanlarla arkadaş olması çok uzun bir tarihe dayanmaktadır. Bu nedenle Malta köpekleri sahiplerinin, evcil hayvanlarına çok dikkat etmeleri gerekir. Tek başına, köpek depresyona girebilir ve bu, karakterin en kötü niteliklerinin ortaya çıkmasına yol açar.

Bazen Malta köpeği küçük çocuklara ve diğer hayvanlara karşı hoşgörüsüzdür. Çoğu zaman, bu davranış şımarık köpeklerde görülür. Sadece hırlamakla yetinmezler, aynı zamanda bir şeyden veya birinden hoşlanmazlarsa veya evcil hayvan bir şeyin sahibini tehdit ettiğini hissederse ısırırlar. İyi huylu Malta köpekleri bile küçük çocuklu aileler için en iyi seçim değildir.

Maltese Terrier Özellikleri

  • Boyut: 20 cm – 25 cm
  • Ağırlık: 3 kg ila 4 kg
  • Kürk: Uzun
  • Renk: Beyaz renk
  • Yaşam beklentisi: 12 yıl – 15 yıl
  • Gebelik dönemi: 63 gün

Malta Köpeği, çok beyaz, ipeksi ve parlak tüylerden oluşan küçük bir sevgi yumağı gibi görünüyor. Vücudu dar ve uzundur. Tüyleri uzundur ve neredeyse boyuna kadar (20 santimetreye) bile ulaşabilir. Malta köpeklerinin yüzü, genellikle uzun bir saçağın arkasına gizlenmiş iki büyük koyu ve yuvarlak gözüyle tanınır. Sarkık kulakları da ayrı bir tatlılık vermekte.

Malta Köpeği Bakımı

Malta köpeğinin alt kürk tabakası yoktur ve tüy dökmez. Poodles (kaniş) ve Bison Priza’ya benzer şekilde , Maltaa köpeği hipoalerjenik olarak kabul edilir ve köpeklere alerjisi olan birçok kişi Malta köpeğine alerjisi olmayabilir. Köpek sahipleri birincil bakım olarak, kürk lekelenmesi olgusunu önlemek için göz yuvasının etrafındaki gözyaşlarını temizlemeye odaklanmalıdır. Göz çevresindeki “gözyaşı lekeleri” adı verilen koyu lekeler, bu cinste köpekten köpeğe şiddeti değişen, bilinen bir sorundur. Gözyaşı lekeleri, bölgeyi ılık suyla ıslattıktan sonra yumuşak bir fırça ıle temizlenebilir. Birkaç günde bir tekrarlanması gereken bir eylem. Bu lekelerin birçok köpekden köpeğe değışen birçok türü vardır, ancak Malta’da renkleri beyaz olduğu için dikkat çekicidir.

Havadar şeklini korumak ve düğüm ve komplikasyonları önlemek için köpeğin kürkü her gün temizlenmeli ve fırçalanmalıdır. Birçok Malta Köpeği sahibi 2-5 cm’lik kısa bir saç kesimi ile bakım yapar, bu da köpeğe bir köpek yavrusu görünümü verir. Köpekleri şov için yetiştiren insanlar, köpeğin kürküne çok dikkat eder.

Birçok Malta Köpeği; aşırı heyecan, alerji veya uyanmadan kaynaklanan horlama, siren veya boğucu sesler gibi gelen ” ters hapşırmaya ” duyarlıdır . Bu yaşamı tehdit eden bir durum değildir, ancak bu reaksiyon sırasında köpeği sakinleştirmeye çalışmalısınız.

Cins, ilk olarak 1979’da Yair Tsabari tarafından İsrail’e getirildi, yavru köpekler Güney Afrika’daki yetiştirme çiftliklerinden getirildi ve 80’lerden günümüze kadar çok popüler oldu.

Saç Bakımı

Saçlar sabah ve akşam birer birer 5’er dakika taranmalıdır.

Tarama sırasına dikkat edin: boyundan başlayarak, önden arkaya ve sırayla yukarıdan aşağıya, yani boyundan omuzlara, sonra sırt, göğüs, bel, karın, arka kısım, sonra başını tarayın ve son olarak uzuvlar ve kuyruk bölümü taranmalıdır. Tarama işlemi sırasında bir tarafı taramalı sonra diğer tarafı taramalısınız.

Penye yöntemi: Penye edilen saçlar taranmalı ve saç yönünde hızlı bir şekilde çekilmelidir. Uzun tüylü köpekleri tararken, birçok kişi yalnızca uzun tüyleri yüzeyde tarar ve aşağıdaki ince tüyleri görmezden gelir. Bu köpeğin kürkü yumuşak ve yoğundur. Uzun süre taranmazsa dolaşma oluşturacak ve hatta egzama, tinea veya diğer cilt hastalıklarına neden olacaktır . Bu nedenle, uzun tüylü bir köpeği tararken, katman katman taramalı, uzun tüyleri yukarı doğru çevirmeli ve ardından alt kürkünü taramalısınız.

Tarak çeşitleri: saç fırçası, elastik tel fırça ve uzun ve seyrek metal tarak. Fırça sadece uzun tüylerin uçlarını kabarık yapabilir, ince tüyleri yapamaz. Uzun tüylü köpkleri tararken kullanılması gereken fırçalar, elastik tel fırçalar ve uzun, seyrek metal taraklar birlikte kullanılmalıdır.

Maltes Terrier Ücretsiz Sahiplendirme

Petcim.com sitesinden Maltes Terrier sahiplenme ilanlarına bakarak size uygun boyutta köpeği ücretsiz bir şekilde sahiplenebilirsiniz.

Maltes Fiyatları – Maltese Terrier Kaç Tl

Malta köpeklerinin fiyatı 1500 TL ile 4000 TL arasında değişmektedir. Terrier Maltese fiyatlarında köpeğin fiziki durumu, yaşı ve kilosu fiyatlarda önemli bir etkendir.

Maltese Terrier Tuvalet Eğitimi

Malta köpeklerinin tuvaletini yapması için bir alan belirleyin. Köpek tuvaletini yanlış yere yaptığında el çırpıp “hayır” deyin. Hemen tuvalet alanına götürün ve orada yapmasını bekleyin. Tuvalet eğitimi için bazı kelimeleri seçip öğretmeniz gerekir. Örneğin “hadi tuvalete, çiş gelmiş” gibi. Bu komutları duya duya alışacaktır. Tuvaletini yanlış yere yaptığında o bölgeyi temizleyin, koku giderici spreyler sıkın ki aynı yere tekrar yapmasın. Tuvaletini doğru yere yaptığında onu ödullendirin (mama verin) ve onu okşayın sevin. Bunları sürekli yaptığınızda bir süre sonra kendi başına tuvalet bölgesine gidecektir.

Maltese Terrier Evde Yalnız Kalabilir Mi

Her köpek sahibiyle beraber olmak ister, ondan ayrı kalmak istmez. Mümkün olduğunca yalnız bırakılmamalı. Bu köpeğin depresyona girmemesini sağlar. Maltese Terrier türü yalnız kalmayı çok sevmez.

Maltese Terrier Tüy Döker Mi

Hayır, tüy dökmezler. Bu tüy bakımıyla da ilgilidir. Maltese Terrier türü uzun tüylere sahip olsada bilinenin aksine çok az tüy döker. Bakımı doğru yapılmalı ve uzun tüylü Malta seviyorsanız tüyleri düzenli olarak fırçalanmalıdır.

Maltese Terrier Ne Yer

Hindi, tavuk, balık, bizon, kuzu eti tercih edilebilir. Tabiki Maltese Terrier’in yiyebileceği boyutlara indirgemelisiniz. Mama kullanmak istiyorsanız uskumru, balık yağı ve somon olan mamaları da kullanabilirsiniz. Mama alırken sıfır katkı maddesi olanlardan almalısınız.

Maltese Terrier Yavru Fiyatları

Yavru fiyatları 1500 TL’den başlamaktadır. Önceden maltese terrier 200 tl, 400 tl, 500 tl ve 600 tl bandındayken günümüzde popüler olmasıyla fiyatları da arttı. Önerimiz köpek satın almayıp, sahiplenmeniz yönündedir.

Maltese Terrier Kaç Yavru Doğurur

Malta gibi süs köpekleri boyutları gereği en fazla 4 yavruya kadar doğurabilir.

Maltese Terrier Mama Önerisi

Royal Canin, Hills, Nd, Proplan. Özellikle Royal Canin’in Maltese Terrier’e özel mamaları bulunmaktadır. Mama alırken etli mama almalısınız.

Orjinal Maltese Terrier Nasıl Anlaşılır

Yavruyken anlaşılması gerçekten zordur. Anne ve babasına bakarak anlayabilirsiniz. Babasının görünüşü daha baskın olur. Bunun dışında yavru Maltese fotoğraflarına bakarak karşılaştırma yapabilirsiniz.

Maltese Terrier Siyah Renkte Olur Mu

Malta köpek türü siyah renkte olmaz. Amerikan Kulübesi Kulübü’ne göre siyah Malta türüne rastlanılmamıştır.

0 Numara Maltese Terrier Özellikleri

0 numara bir Maltese ortalama 2 ile 2.5 kilo aralarında olur.

Maltese Terrier 1 numara

1 numara olanları 30-35 cm’ye kadar büyümektedir. Ağırlığı ise 4 ile 6 kg arasındadır.

Maltese Terrier 3 Numara ve 4 Numara

3 ve 4 numaralı gruba giren Maltese türü 7-8 kiloya kadar ulaşabilmektedir.

Maltese Kaç Yıl Yaşar

Bu köpek türü 12-15 yıl yaşamaktadır. Bu süre iyi bir beslenme ve bakıma göre değişmektedir.

Maltese Terrier Saldırganmıdır

Maltese Terrier Saldırganmıdır? İyi bir eğitim verildiği sürece hiçbir köpek saldırgan değildir. Saldırgan bir köpek, kötü bir sahibi olduğu anlamına gelir. Medyada köpek saldırılarını izlesekte aslında eğitimsiz, kötü muamele görmüş köpeklerin tavırlarını görüyoruz. Bunun önüne geçmek için köpeğinizin özelliklerini araştırmalı, uygun eğitim vermelisiniz.

Maltese Terrier Orjinal

Maltese Terrier Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarım? Maltese Terrier orjinal olduğunu köpeğin boyutundan, renklerinden, davranışlarından anlayabilirsiniz. Tereddütleriniz varsa köpek bakım uzmanlarına gösterebilir, teyit alabilirsiniz.

Maltese Terrier Kaç Yıl Yaşar

Maltese Terrier Kaç Yıl Yaşar? Maltese Terrier ortalama 12 ile 15 yıl yaşar. Bu oran tabiki köpeğin bakımına, beslenmesine, veteriner kontrollerindeki sağlık müdahalelerine göre değişmektedir. Köpeğinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız veteriner kontrollerini eksiksiz gerçekleştirmelisiniz.

Maltese Terrier Yavru Fiyatları

Maltese Terrier Yavru Fiyatları Nedir? Maltese Terrier yavru fiyatları 1680 TL ile 4210 TL arasındadır. Fiyatlar her yıl değişmekte olup, köpeğin durumuna ve yaşına göre de belirlenmektedir. Maltese Terrier yavru satın almak yerine sahiplenmenizi öneririz. Fiyatlar köpeğin orjinalliğine, yaşına, cinsiyetine göre belirlenmektedir.

Maltese Terrier Mizaç

Maltese Terrier Mizaç, Nasıl Bir Karaktere Sahiptir? Maltese Terrier türü Oyuncu, Sevecen, İyi Huylu, Uysal, Zeki, Hayat Dolu, Duyarlı, Korkusuz, Aktif, Nazik bir karaktere sahiptir.

Maltese Terrier Sahiplenme

Maltese Terrier Sahiplenme: Maltese Terrier sahiplenme gibi bir isteğiniz varsa sahiplenme ilanlarına bakmanızı öneririz. Bunun dışında bulunduğunuz bölgedeki barınaklardan da ücretsiz bir şekilde Maltese Terrier sahibi olabilirsiniz.

Maltese Terrier Satılık

Maltese Terrier Satılık: Maltese Terrier Satılık ilanlarından bir köpek edinmek yerine barınaklardan veya ücretsiz sahiplenme ilanlarından Maltese Terrier edinmenizi öneririz. Maltese Terrier satın almak için vereceğiniz parayı köpeğin bakımına, sağlığına harcamanız daha hoş olur.

Maltese Terrier Barınakta

Maltese Terrier Barınakta: Maltese Terrier barınakta olan, yalnız başına sizi bekleyen Maltese Terrier türünü sahiplenmek için bölgenizdeki barınakları aramalısınız. Ücretsiz bir şekilde Maltese Terrier sahiplenebilirsiniz.

Maltese Terrier Yavru

Maltese Terrier Yavru: Maltese Terrier yavru halindeyken çok iyi bakılmalı, yaşına uygun beslenme ve egzersizler yaptırılmalıdır. Maltese Terrier yavrusu için bir veterinere danışmanızı öneririz. Maltese Terrier yavru halindeyken bakımına ve beslenmesine dikkat etmeli, ideal kiloya ulaşmasına dikkat etmelisiniz. Maltese Terrier türünün eğitimine de önem vererek çevresine uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Maltese Terrier Kaç Ayda Doğurur

Maltese Terrier Kaç Ayda Doğurur? Maltese Terrier ve diğer köpeklerin hamilelik süresi ortalama 56 ile 70 gün gündür. Hamilelik süresi boyunca herhangi bir durumdan şüphelenirseniz veterinere götürmelisiniz. Erken teşhis köpeğinizin hayatını kurtarır.

Maltese Terrier 2021 Yılı

Maltese Terrier 2021 Yılı: Maltese Terrier 2021 ilanlarından Maltese Terrier türünü ücretsiz edinebilir veya bir barınağa giderek sahiplenebilirsiniz. Unutmayın bu dostlarımızı parayla satın almak yerine ücretsiz sahiplenmek en doğru harekettir.

Maltese Terrier Yavrusu Ücretsiz

Maltese Terrier Yavrusu Ücretsiz: Maltese Terrier yavrusu ücretsiz olarak sahiplenebilmek için barınakları veya ücretsiz sahiplendirme ilanlarını ziyaret edebilirsiniz. Satın almayın, sahiplenin!

Maltese Terrier Sahiplendirme

Maltese Terrier Sahiplendirme İçin Nereye Başvurulur?Maltese Terrier sahiplendirme sitelerinden Maltese Terrier edinirken para talep edenlerden uzak durmalısınız. Satın almayın, sahiplenin! Barınaklardan da Maltese Terrier sahibi olabilirsiniz. Maltese Terrier sahiplendirme ilanlarından veya bölgenizdeki barınakları arayarak Maltese Terrier türüne ücretsiz sahiplenebilir veya ilanlar vererek köpeklerinize aile bulabilirsiniz.

Maltese Terrier Türleri

Maltese Terrier Türleri: Maltese Terrier türleri sahibine düşkün köpekler olsa da iyi bir eğitim ile çevresine de alıştırılmalıdır. Maltese Terrier türlerini yalnız bırakmamalı, ona gereken ilgiyi ve şefkati göstermelisiniz. Onunla oyunlar oynamalısınız.

Maltese Terrier Ücretsiz

Maltese Terrier Ücretsiz Nerelerden Bulabilirim? Maltese Terrier ücretsiz olarak köpek sahiplendirme ilanlarından veya barınaklardan Maltese Terrier türünü sahiplenebilirsiniz.

Maltese Terrier Renkler

Maltese Terrier Renkleri Nelerdir?Maltese Terrier türü Beyaz renklerine sahip olabilir.

Maltese Terrier Evde Yalnız Kalabilir Mi

Maltese Terrier Evde Yalnız Kalabilir Mi? Maltese Terrier duygusal hayvanlardır. Evde yalnız bırakmamalısınız, köpeğiniz psikolojik bunalıma girebilir. Maltese Terrier türü sahibine düşkündür.

Maltese Terrier Hakkında

Maltese Terrier Hakkında: Maltese Terrier hakkında tatlı, akıllı, neşeli ve sahibine düşkün bir köpektir. İyi bir eğitim ile sosyalleşmesini sağlayabilir, çevresine ve ailesine uyum içinde hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Maltese Terrier cinsine iyi bir bakım ve beslenme uygulayarak köpeğinizin daha uzun yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Maltese Terrier Köpek Cinsi

Maltese Terrier Köpek Cinsi: Maltese Terrier Köpek Cinsi yavruluktan itibaren iyi bir eğitim verilerek sosyalleşmesi ve aileye, çevresine olan tavırlarını daha olumlu hale getirebilir, iyi bir beslenme ve bakımla Maltese Terrier cinsinin ömrünün daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz.

Maltese Terrier Sahibini Öldürür Mü

Maltese Terrier Sahibini Öldürür Mü? Maltese Terrier türü sahibini öldürmez. Sahibine veya çevresine saldırgan tavırlar içinde olan köpek kötü bir eğitim almış anlamına gelir. İyi bir eğitim ile bu saldırgan tavırlarından vazgeçirebilirisniz.

Maltese Terrier Kırması

Maltese Terrier Kırması: Maltese Terrier kırması farklı köpek türleri ile Maltese Terrier köpek türünün çiftleşmesiyle oluşan köpek türleridir. Köpek bakım uzmanlarından destek alarak Maltese Terrier kırmaların hangi genetik hastalıklara sahip olacağını, hangi boyutlarda olabileceğini önceden kestirebilir, öğrenebilirsiniz.

Maltese Terrier Çiftleştirme

Maltese Terrier Çiftleştirme: Maltese Terrier çiftleştirme için uygun yaşa gelmesini beklemeli ve çiftleştirme için uygun ortamları hazırlamalısınız. Maltese Terrier çiftleştirme için eş arayışındaysanız çiftleştirme ilanlarını ziyaret edebilirsiniz.

Maltese Terrier Sahibinden

Maltese Terrier Sahibinden: Maltese Terrier sahibinden ilanlarından köpekler edinebilirsiniz. Köpekleri satın almayın, sahiplenin. Bunun için ücretsiz Maltese Terrier sahibinden ilanlarını tercih etmelisiniz. Sizden para isteyen kişilerden almak yerine barınaklardan veya ücretsiz ilanlardan almanızı öneririz. Köpekler bir ticaret aracı değildir.

Maltese Terrier Beslemek

Maltese Terrier Beslemek: Maltese Terrier beslemek için iklim koşullarına dikkat etmeli, onu alışık olmadığı iklimlerde sahiplenmemelisiniz. Köpeğin boyutuna dikkat ederek yaşama ortamını hazırlamalı, sağlığına dikkat etmeli ve sık sık veteriner kontrollerinden geçirmelisiniz. Maltese Terrier türünün yavru ve yetişkinken farklı bakımlara ihtiyaçları vardır.

Maltese Terrier 2022 Yılı

Maltese Terrier 2022 Yılı: Maltese Terrier 2022 yılında fiyatlar 1390 TL ile 4020 TL arasında değişebilmektedir. Satın almak yerine parayı ücretsiz sahiplendiğiniz Maltese Terrier türünün bakımına ve beslenmesine harcamanızı öneririz.

Maltese Terrier Fiyatları

Maltese Terrier Fiyatları Nedir? Maltese Terrier fiyatları 1390 TL ile 4020 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar belirlenirken köpeğin cinsiyetine, yaşına, bakımlı olup olmamasına göre belirlenmektedir. Maltese Terrier satın almak yerine barınaklardan ücretsiz alabilirsiniz. Önerimiz ücretsiz ilan sitelerinden sahiplenmeniz yönünde.

Maltese Terrier Kaç Yavru Doğurur

Maltese Terrier Kaç Yavru Doğurur? Maltese Terrier 5 ile 8 yavru doğurabilir. Doğumdan önce ve sonra Maltese Terrier türünü veteriner kontrollerine götürmeyi unutmamalısınız. Bir sorun olduğunda erken teşhis önemlidir.

Maltese Terrier Cinsleri

Maltese Terrier Cinsleri: Maltese Terrier cinsleri belirli bir kesim tarafından sıkça tercih edilen bir köpektir. Maltese Terrier cinslerine uygun eğitimler, beslenme biçimi ve bakım uygulamalısınız. Bunun için bir veterinere danışmanızı öneririz.

Maltese Terrier Tehlikeli Mi

Maltese Terrier Tehlikeli Mi? Maltese Terrier ve diğer türler tehlikeli değildir. İyi bir eğitim verildiği sürece hiçbir köpek tehlikeli değildir. Tehlike saçan, saldıran köpekler kötü bir eğitimden geçmiş demektir. Köpekler sahiplerinden gördüğü muameleyi yansıtır.

Malta Köpeklerinin Eğitimi

Malta’nın doğal cazibesine kapılmayın ve köpeğin eğitimini ihmal etmeyin. Kaprisleri sürekli hoşgörülen Malta köpeği, açıkçası şimarmaya başlar. Kar beyazı evcil hayvanlara yaşamın ilk aylarından itibaren görgü kurallarının temellerini öğretmek daha iyıdir ve bu cinsin temsilcilerinden büyük bir itaat beklememelisiniz. Evet, Maltalılar yeterince zeki köpeklerdir, ancak disiplin açıkça onların güçlü noktaları değildir.

Olumlu teşvik yöntemiyle Malta köpeklerini yetiştirmek gerekir: evcil hayvan, eğitim sürecinin sonunda kesinlikle bir muamele göreceğini anlamalıdır. Bu durumda köpeğin vicdanına baskı yapmanın faydası yoktur. Dersin sonunda lezzetli bir ikramiyenin olmaması hayvanlar tarafından bir aldatma olarak kabul edilir, bu nedenle Maltalılar bir dahaki sefere pratik yapma çağrınızı görmezden gelecektir.

Yavru köpeğin “Bana gel!” Komutuna doğru tepki vermesi çok önemlidir. Bunun nedeni, Malta köpeklerinin tasmasız yürüyüşler sırasında “keşif modunu” açmasıdır. Hayvanın dikkati sürekli olarak dış etkenler tarafından dağıtılır: alışılmadık bir koku kaynağı bulmak için çalıların arasında kaybolur, terk edilmiş binalara bakar vb. Bu tür durumlarda, evcil hayvanınızı size dönmesinin tek yolu, katı ve karşı konulmamış bir tonda telaffuz edilen “Bana gelin!” çağrısı olacaktır.

Önemli: Üç aylıktan küçük Malta köpeği yavrularını büyütürken dikkat etmelisiniz. Herhangi bir komuta karşılık vermeyecektir. İstisna, yasaklara cevap vermeyen, meydan okurcasına ve sistematik olarak ihlal eden son derece inatçı kişilerdir.

Maltese Terrier için ciddi bir eğitim almanın anlamı yok. Bu, rutin hizmetten çok iç dekorasyon ve ev konforu için tasarlanmış dekoratif bir türdür. Üzerinde çalışmaya değer tek şey, Malta köpeklerii için gerçekten komik olan dans ve akrobatik hareketlerdir. Ancak, basit bir dansı öğrenmenin haftalar, hatta aylar sürebileceğini unutmayın, bu nedenle sabırlı olun ve dört ayaklı sanatçıyı harekete geçirmek için önceden bir çanta dolusu güzellik (ödül) bulundurmayı unutmayın.

Çoğu insanın çekindiği Doberman türü bildiğinizin aksine çok uysal bir köpek olduğunu biliyor muydunuz? Doberman türü hakkında bildiklerinizi unutturacak yazımızı okumaya hazır mısınız?

Kaynakça

  1. https://en.wikipedia.org/wiki/Maltese_(dog). en.wikipedia.org. 27 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
  2. https://fr.wikipedia.org/wiki/Bichon_maltais. fr.wikipedia.org. 05 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
  3. https://dogtime.com/dog-breeds/maltese#/slide/1. dogtime.com. 07 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
  4. https://www.akc.org/dog-breeds/maltese/. akc.org. 27 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
Yorum yapın