blog

Rottweiler Yavru ve Yetişkin Köpek Özellikleri Nelerdir, Bakımı Nasıl Olmalı ve Nasıl Eğitilir

blog image
Rottweiler köpek cinsi nedir? Rottweiler özellikleri nelerdir? Rottweiler eğitimi nasıl olur? Bakımında nelere dikkat edilmeli? Yetişkinlerle ve çocuklarla anlaşabiliyor mu? Rottweiler köpek türünün kökeni nereye dayanmaktadır, nerede ortaya çıkmıştır? Rottweiler’lar çok uyanık köpeklerdir ve aynı zamanda sadık ve sevgi dolu arkadaşlardır. Rottweiler’lar sakin ve kendinden eminler, öğrenmeleri çok hızlı ve memnun etmeleri çok kolay. Aile, Rottweiler’lar için çok önemlidir ve hanehalkı üyeleriyle çok sosyaldirler. Çocuklar bu köpekler tarafndan sevilecek ve yetişkinler doğru eğitimle daha iyi anlaşacaktır. Çok sadık bir köpek olan Rottweiler, sahip olduğu her şeyle ailesini korumak için savaşacak. Bu köpekler, dayanıklılığı yüksek olan çok güçlü köpeklerdir. Yavruyken uygun bir sosyalleşme ve sağlam bir tutumla eğitmek, köpeğin ailede liderliği ele geçirmemesini sağlamak için bir zorunluluktur. Köpeğin yiyecek ve oyuncak bulundurmasına dikkat etmelisiniz. Bu özellikten kaçınmak için Rottweiler’ı yemek yerken okşamalı ve onu oyuncaklarını alan insanlara alıştırmalısınız. dilini cikarmis bakan rottweiler Rottweiler köpeklerinde zihinsel uyarım bir zorunluluktur, çünkü bu köpekler kolayca sıkılabilir ve bu onları agresif davranışlara, sağlık sorunlarına ve saldırganlığa yol açabilir. Rottweiler özelliklerinden biri de sosyal ırklardan biri olmalarıdır. Ancak hakimiyete doğal bir eğilimleri vardır. Saldırganlık huyları, uygun şekilde yetiştirilirse dahi değişmez ancak yine de uygun şekilde eğitilmeli ve uygun bir sosyalleşme sürecinden geçmelidir. Unutmayın, Rottweiler diğer erkeklere karşı agresif olma eğilimindedir. Gerekli olmadığında havlamazlar ve mükemmel bekçi köpekleridirler, çünkü sadece tehlike anında veya olağandışı bir şey olduğunda uyarırlar. zincir tasmali yetiskin rottweiler Rottweiler, sahiplerini memnun etmek için güçlü bir istekle aktif, mutlu ve itaatkar köpklerdir. Sert sözler ve eylemler duygularını incitir ve bunlar gerekli değildir çünkü Rottweiler’lar hızlı öğrenirler.

Rottweiler Özellikleri

Rottweiler Özellikleri Sakin, hareketsiz bir durumda, tıknaz figürü; güç, çeviklik ve dayanıklılık yayar. Orta büyüklükte bir kafaya sahıp, güçlü, orta büyüklükte bir köpek. cimenlerde oturan rottweiler
 • Kafa: Kafatası orta uzunlukta olup, kulaklar arasındaki alanda nispeten geniştir.
 • Burun: siyah renkli burun ve dudaklar.
 • Dişler: Çeneler geniş, güçlü ve toplam 42 dişe sahiptir. Isırığı diğer köpekler arasında en güçlüsüdür.
 • Gözler: Koyu kahverengi, orta büyüklükte, badem şekilli gözler.
 • Kulaklar: Küçük, yüksek set sarkık kulaklar. ve  güçlü bir boynu var.
 • Uzuvlar: Düz ve paralel, masif, rahatlamış, oldukça gelişmiş kaslar. Pençeler geniş ve ovaldir, güçlü, kemerli ayak parmakları vardır.
 • Gövde: Sırt düz ve güçlüdür. Geniş göğüs.
 • Kuyruk: Dururken düz, doğal olarak sarkık, ne yüksek ne de alçakta.
 • Kürk: Kürk, ana kürk ve alt kürkten oluşur. Sıcaklıklar düştüğünde astar düşer. Köpeği düşük sıcaklıklarda tutarken, onu nemden ve soğuktan koruyan yoğun bir astar gelişir. Tüyler kısa ve kalındır, kaba ve sıkı tüylerden oluşur. Deri kalın ama esnektir. Renk siyahtır, kırmızımsı kahverengi, keskin sınırlı desenlerle (bacaklarda, boyun ve göğsün önünde, güçlü ağzının alt kısmında ve kaşların ve uzuvların üstünde).

Rottweiler Türünün Bakımı

Rottweiler Türünün Bakımı Tabii ki dikkat etmeniz gereken en önemli şey kürk. Düzenli olarak fırçalamak özellikle önemlidir, aksi takdirde yoğun bir şekilde dökülmeye başlayacaktır. Ek olarak, Rottweiler’lar dişlerine özel dikkat gerektirir. Çok güçlü bir çeneye sahip olsalar da, Rottweiler köpek cinsi aynı zamanda ağız boşluğunda malformasyonlar geliştirebilir ve uygun olmayan yiyeceklerle beslerseniz diş çürümesine de neden olabilir . Rottweiler kulaklarını, nispeten büyük olmaları ve kiri kolayca ve hızlı bir şekilde toplamaları nedeniyle iyice ve düzenli olarak yıkayın. Evde mobilya tırmalamaya çok fazla bağımlı olmasalar da, bu köpeklerin tırnaklarını düzenli olarak kesmek iyidir çünkü bu hijyen kendi güvenliği ve siz oyun oynarken sizin için de önemlidir. uyuyan yavru rottweiler

Rottweiler Eğitimi (Rottweiler Yavru ve Yetişkin İncelemesi)

Rottweiler Eğitimi (Rottweiler Yavru ve Yetişkin İncelemesi) Rottweiler’ların gerçekten sert hareket etmesi gerekiyor! Yapmazlarsa, davranış sorunları çoğalır. Ormanda ve açık alanlarda koşmayı severler, ancak o zaman bile sahiplerinden uzun süre ayrılmak istemezler. Yetişkin Rottweilerlar günde iki veya daha fazla saat harekete ihtiyacı vardır. oyun oynayan yavru rottweiler Rottweiler köpeklerini sabit görevleri yerine getirmeleri için eğitmeyi ihmal ederseniz ne olur?
 • Çocukluğundan beri emirlere uymak ve uygulamak için Rottweiler köpeklerini eğitmeyi ihmal etmek, onları çok agresif köpekler yapar, güçlü yapıları ve büyük kas kütleleri büyüdüklerinde kolayca kontrol edilemez ve bu nedenle siz, aile üyeleriniz ve arkadaşlarınız için büyük sorunlara neden olabilir.
 • Rottweiler köpeği, büyük koruma yeteneklerinin yanı sıra, yükseltilmesi ve disipline edilmesi gereken ve farklı durumlarda kendisini sakinleştirmesi ve kontrol etmesi için alıştırması gereken şiddetli agresif niteliklerini birleştirir.
 • Bu olmazsa, köpeğinizin, saldırganlığıyla o zamanki koruma içgdüsü her türlü mantığın üstesinden geleceği için, bu kişinin varlığınızı tehdit ettiği, sorunlara neden olduğu veya size zarar vereceği inancıyla herhangi bir kişiye saldırdığını fark edeceksiniz.
 • Bazı insanlar bunun köpeklerde sevecen bir vahşet olduğunu düşünebilir, ancak gerçekte bu davranışlar uzun vadede tehlikelidir ve köpeğin ayrım gözetmeksizin aile üyelerinize veya arkadaşlarınıza saldırmasına neden olabilir.
 • Bu nedenle, bir Rottweiler yavrusu için yaşamının başlangıcından beri sürekli eğitim verilmelidir, çünkü bu egzersizler farklı durumlarda güçlü ve sakin bir kişilik kazanmasına yardımcı olacak ve sizi her yerde sorunsuz bir şekilde koruyabilecek ve size eşlik edebilecektir.

cimenlerde uzanan dilini cikarmis rottweiler

Rottweiler Kökeni

Rottweiler Kökeni Rottweiler Cinsleri 19. yüzyılda Alman kentinde ortaya çıkmıştır. Şehir, birçok ülkeden tüccarların buluştuğu çok aktif bir ticaret merkeziydi. Bunların arasında bazı yetiştiriciler ve tüccarlar, Rottweiler’lerin zekasını, gücünü ve kurnazlığını fark ettiler ve onları yetiştirmeye ve onları sürülerin idaresi ve bakımı için ve kesilen et ambarlarının sorumlusu olarak kullanmaya başladılar. Savunma köpekleri olarak da kullanıldı. O zamanlar etrafta dolaşmak tehlikeliydi ve tüccarlar, daha sonra köpeğin boynuna asılan küçük bir deri çantaya koyarak kazançlarını savunmanın bir yolunu buldular. Bir nevi banka güvenliği olarak rol oynamış. ormanda zincir tasmali yetiskin rottweiler 1930’lara kadar Almanya dışında neredeyse bilinmiyordu. Sadece 1960’larda dünyanın çeşitli ülkelerine de götürüldü. 1912’den itibaren bu köpek ırkı Alman ordusu tarafından talep görmeye başlandı ve neredeyse sadece askeri amaçlarla kullanıldı. Amerika Birleşik Devletleri’ne yalnızca 1930’da getirildi ve 5 yıl sonra Amerikan Kennel Kulübü onu resmen tanıdı. elinde top tutan tasmali rottweiler İtalya’ya ilk kez 1938’de, bir Alman kulübesinden bir çift alan Cenova’dan Paolo Serni sayesinde girdi . Bununla birlikte, İtalyanların Rottweiler yetiştiriciliği, 1950’de Como’dan iki veteriner, Armando Sala ve Gustavo Colombo sayesinde başladı. Yüzyılın başında, Rottweiler her şeyden çok büyük bir boksör gibi görünüyordu ve şimdi onu ayıran o güçlü havaya sahip değildi. Şu anda Alman polisi ve ordusu tarafından kullanılıyor ve isyan birliklerinde kullanılıyor. Aynı zamanda Avusturya polisi tarafından en çok kullanılan köpeklerden biridir ve Brezilya’da bir paraşütçü komandoya dahil edilmiştir. Aynı zamanda kişisel ve ev savunma köpeği olarak da kullanılır. Bugün, Amerika Birleşik Devletleri’nde dolaşım açısından üçüncü sırada yer alıyor ve İtalya’da da giderek yaygınlaşıyor. FCI bunu Haziran 2001’de tanıdı (Standart No. 147).

Macar Rottweiler veya Rottweiler Macar Yavru Cinsi Var Mı

Macar Rottweiler veya Rottweiler Macar Yavru Cinsi Var Mı Hayır, Rottweiler cinsi standartları bellidir. Macar Rottweiler diye bir şey yoktur, bir söylentiden ibarettir.

Rottweiler Ömrü Kaç Yıldır / Rottweiler Kaç Sene Yaşar

Rottweiler kaç yıl yaşar sorusu köpeğin bakımına göre değişmekte olup ortalama Rottweiler türünün ömrü 8-10 yıl kadardır.

Rottweiler Beslemek Yasak Mı – Rottweiler Yasak Mı

Rottweiler Beslemek Yasak Mı – Rottweiler Yasak Mı Hayır, Rottweiler Türkiye’de yasak değildir.

Rottweiler Sahibine Saldırır Mı

Rottweiler Sahibine Saldırır Mı Hayır, saldırmaz. Kötü köpek yoktur kötü sahip vardır. Sahibine saldıran bir köpek görüyorsanız sorunu sahipte aramak gerekir. İyi bir eğitim ve güzel bir davranış ile köpek en çok sahibiyle bağ kuracaktır. Köpeğinize şefkat gösterdiğiniz sürece sizden vazgeçmez, sizi ve sahip olduğunuz değerleri bilir ve korur.

Ailem Rottweiler Saldırısına Maruz Kalır Mı

Ailem Rottweiler Saldırısına Maruz Kalır Mı Her köpek için eğitim gereklidir. Rottweiler sizi ve ailenizi tanıdığı sürece, neyi yapıp neyi yapmaması gerektiğini öğrendiği sürece saldırmayacaktır. Kısaca iyi bir sahip olmanız, köpeğinizin hangi eğitimlere ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekir.

Rottweiler Evde Beslenir Mi

Rottweiler Evde Beslenir Mi Köpeğin eğitim durumuna göre ve sizin tahamülünüze değişebilen bir durumdur. Salya akıtmasını hoşgörüyle karşılıyorsanız sorun olmayacaktır. Tırnak kesimi ve tüy bakımlarını yaptığınızda mobilyalarınız için de sorun oluşmayacaktır. Tabii Rottweiler için en iyi yer bahçe alanı.

Rottweiler Mama Tavsiyesi

Rottweiler Mama Tavsiyesi Önerdiğimiz mama olarak; orijen, acana, n&d ve tow köpek mamalarını kullanabilirisniz.

Rottweiler Kaç TL – Rottweiler Fiyatları

Rottweiler Kaç TL – Rottweiler Fiyatları Rottweiler fiyatları 1000 TL ile 3500 TL arasında değişmektedir. Rottweiler fiyatları pet shop veya Rottweiler çiftliklerinden almak yerine ücretsiz rottweiler sahiplendirme ilanlarına bakarsanız hem bu işin bir meslek olmadığını anlatmış olur hemde ilgi isteyen bir köpeğe aile olmuş olursunuz.

Rottweiler Yavru Bakımı

Rottweiler Yavru Bakımı Yeni doğmuş Rottweiler yavruları 4 haftaya kadar anne sütüyle beslenir. Anne sütü yavruların tüm gereksinimlerini karşılar. Bazen bu emme süresi 5-6 haftalık yaşa kadar uzayabilmektedir. Yavru Rottweiler’ın süt dişleri çıktığında anne emmeyi bırakacaktır. Bu dönemde ise kuru veya yaş mamayla yavru Rottweiler’ı besleyebilirsiniz. Yavru olduklarından günde 3 öğün beslemelisiniz. Süt verecekseniz de sütü suyla karıştırmalısınız ki ishal olmasını önlemiş olursunuz. Sütteki laktoz belli bir yaştan sonra köpeklerde ishale neden olur ve köpekler için uygunluğunu kaybeder ve yerini mamaya bırakır.

Beyaz Rottweiler Var Mı

Beyaz Rottweiler Var Mı Hayır, Rottweiler beyaz renkte olmaz. Cinsin rengi siyahtır ve pas rengi benekleri vardır. Beyaz Rottweiler’ın olduğunu iddia eden muhtemelen “Golden Retriever” ile “Rottweiler”‘ı karıştırıyordur.

Dişi Rottweiler Özellikleri

Dişi Rottweiler Özellikleri Dişi Rottweilerların boyu 56-63 cm arasındadır. Kiloları ise 35-48 cm arasındadır. Erkeğe nazaran daha az agrasiftir. Yuvaya veya sürüye daha bağımlı ve sakin bir mizaca sahiptirler.

Rottweiler Çiftliği Nedir

Rottweiler Çiftliği Nedir Rottweiler’ları çiftleştirerek yavrularını satıp para kazanmaya çalışan insanların kurdukları oluşum. Bu oluşuma tepki olarak sadece şunu diyebiliriz; “Köpekleri satın almayın, sahiplenin.”

Rottweiler Yavru Sahiplenme

Rottweiler Yavru Sahiplenme petarkadas.com ve sahibimolurmusun.com gibi sitelerden ücretsiz Rottweiler yavru sahiplendirme ilanlarını takip ederek Rottweiler sahibi olabilirsiniz. Para isteyenlere kulak asmadan gerçekten ücretsiz veren kişileri bulabilirsiniz.

4 Aylık Rottweiler İçin Neler Yapılmalı

4 Aylık Rottweiler İçin Neler Yapılmalı Köpek 4 aylıkken iyi bir eğitime ufaktan başlamalısınız. Hayatı boyunca sizinle yaşayacağı için ileride aşırı agrasif bir köpek olmamalı ve gereken eğitimlerle uysallık kazanmalı, çevreye karşı neyi yapıp neyi yapmayacağı öğretilmelidir. Köpeğinizi yormadan eğitim vermeyi unutmayın.

6 Aylık Rottweiler İçin Neler Yapılmalı

6 Aylık Rottweiler İçin Neler Yapılmalı Köpek 6 aylığa geldiği zaman sizinle bağı çok güçlü hale gelmiş oluyor. Sözünüzü dinlemiyorsa eğitimlerde sıkıntı yaşıyorsunuz demektir. Eğitim verecek yerlerle anlaşıp köpeğinizin eğitim almasını sağlayabilir, yanında bulunarak nasıl bir yol izlenildiğini keşfedebilirsiniz. Sibirya Kurtlarını hiç merak ettiniz mi? Geçmişten günümüze kızak çeken bu türü keyifle okuyacağınızı düşünüyoruz.

Kaynakça

 1. https://de.wikipedia.org/wiki/Rottweiler. de.wikipedia.org. 20 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
 2. https://en.wikipedia.org/wiki/Rottweiler. en.wikipedia.org. 09 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
 3. https://www.rottweiler.de/rottweiler-geschichte/. rottweiler.de. 23 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
 4. https://dogtime.com/dog-breeds/rottweiler#/slide/1. dogtime.com. 14 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.

Son Yazılar