Sibirya Kurdu Özellikleri Nelerdir? Husky Yavru ve Yetişkin Bakımı

Sibirya kurdu özellikleri nelerdir? Husky köpek kökeni nedir, nasıl beslenir? Sibirya Kurtları hangi tür bakıma ihtiyaç duyar? Sibirya Kurtları nasıl eğitilmelidir? Çocuklarla iyi anlaşır mı? Fiyatları nedir?

Sibirya Kurtları veya ingilizce Husky olarak bilinir. Sibirya kurdu bilinenin aksne rahatsız edecek boyutta uluyan türlerden biri değil fakat en yaramaz, sevimli, her gördüğü yeri kazmaya çalışan biridir. Eğitilmediği takdirde bahçenizin her yerini kazacaktır. Bu cins köpekler çok aktiftir ve yalnızlığı sevmezler, bu yüzden yalnız bırakıldıklarında ulumaya başlar, aynı zamanda çukur kazarlar. Sibirya kurdu sürü hayvanlarıdır, bu nedenle sahibi olmaya karar verirseniz, bu cinsten en az iki köpek satın almanız tavsiye edilir, bu da evden uzaktayken hayvanın yalnizlığını azaltacaktır.

Hayvana gerekli etkinlikleri sağlamamış olsanız bile, köpeğinizin çiçek yatağınızı veya yeni kesilmiş çimi kazması da aklınıza gelebilir. Husky sahipleri genellikle bu cins köpeklerin bir yaşam tarzı olduğunu kabul ederler – fiziksel aktivite ihtiyaçlarını karşılamak için sahiplerinin neredeyse bir sporcu olmaları gerekir. Evcil hayvan sahibi, evcil hayvanına uzun yürüyüşler yaptırabilir, yüzdürebilir ve kışın kızak çektirebilir, Sibirya Kurdu için iyi bir yaşam tarzı olur. Deneyimli köpek sahipleri onlara bakmayı herkese önermez. Sibirya Kurduna bakmak deneyim ve disiplin gerektirir.

Sibirya Kurdu Kısa Bilgi

 • Ortalama yaşam süresi: 12-15 yıl
 • Menşe Ülke: Sibirya
 • Mizaç: Zeki, Canayakın, Atik, Dost Canlısı, Nazik
 • Renkler: Beyaz, Siyah, Siyah ve Bronz, Gümüş-Gri, Siyah Beyaz, Sable & White, Gri, Kırmızı ve Beyaz
 • Boy: Dişi: 50-56 cm, Erkek: 54-60 cm
 • Kilo: Dişi: 16-23 kg, Erkek: 20-27 kg

Sibirya Kurdu Özellikleri

 • Sibirya kurdu, uzun boylu köpek türlerinden biraz daha uzun, orta büyklükte bir köpektir. Omuz yüksekliği 50 ila 60 cm, ağırlık 20 ila 35 kg arasında değişir.
 • Sibirya Kurtları, kahverengiden maviye ve hatta farklı renklere kadar değişen renklere, dik kulaklara ve gözlere sahiptir.
 • Boyun, sırt kadar düz. Gür kuyruğu arkaya doğru kıvrılır veya bazen doğrudan arkadan dışarı çıkar.
 • Sibirya kurdunun kürkü çok yoğun ve çok fazla yumuşaktır. Boynun etrafında tüyleri hafifçe dışarı çıkar, ancak bacaklarda veya kuyrukta uzun tüy yoktur. Renk siyahtan beyaza ve aradaki tüm renkler arasında değişir. Çoğu köpeğin, özellikle göğüs ve bacaklarda beyaz lekeler vardır.

Sibirya Kurdu Karakteri

Bu tür çok arkadaş canlısı ve özenli köpeklerdir, yabancılara ve diğer köpeklere karşı orta derecede şüpheli ve agresiftir. Sibirya kurtları, en iyi bekçi köpekleri değldir. Tedbirli ve güvensizdirler, ancak bir yabancıya neden havlamaları gerektiğini açıkça anlamaları pek mümkün değildir. Bunun artıları ve eksileri var. Onları korkutabilecek çok az şey vardır, bu nedenle fiziksel etki istenen sonucu vermeyecektir.

Bu köpeklerin özgür ruhu onları kurtlara benzetiyor. Bazen bu tür inatçı olabilir, ancak bu köpek çocuğunuz için harika bir arkadaş olacak ve diğer köpeklerin davranışlarını benimseyebilir, bu nedenle evinizde yetişkin, iyi yetiştirilmiş bir köpek varsa, iyi geçinecektir.

Sibirya kurtları can sıkıntısı veya üzüntüden havlamayacak, sizinle konuşmak isteyen özel yumuşak sesler çıkartacaktır. Sibirya kurdu çok minnettar bir köpek türüdür.

ÖNEMLİ: Sibirya Kurtları için en alışık olduğu iklim serin havalardır. Ancak köpeğinizi soğukta bırakmamalısınız. Sıcak havalarda yürüme süresini kısaltmak daha iyidir çünkü bu köpekler çabuk yorulur.

Sibirya Kurdu Eğitimi

Bu akıllı köpeklerin, profesyonel eğitimle aşılabilecek bir takım dezavantajları vardır. Sibirya kurtlarının kaçma eğilimi vardır, bu da güçlü bir göç içgüdüsüne sahip kendi kendine yeten köpekler olmalarından dolayı, bu özelliklerin bir kombinasyonu köpeğin aniden kaçmsına neden olabilir. Parkta rutin bir yürüyüşte sadece birkaç dakikalığına köpeğin tasmasını çıkaran Sibirya Kurdu sahipleri iyi bir eğitim vermemişse yüksek ihtimal köpeğini bir daha göremyecektir. Erken yaşta “gel” emrini vurgulamak, köpeğin emri hiç tasmasız ve ayrıca belli bir mesafeden ve uyaranların önünde yapmayı öğrendiği bir duruma ulaşmak çok önemlidir.

Sibirya kurdu köpekleri için erken yaşlardan itibaren iletişim egzersizleri çok önemlidir, bu egzersizler olmadan Husky evin dışındaki diğer çevredeki etkenlerle sürekli meşgul olabilir ve büyüdükçe ev dışındaki sahibiyle iletişim seviyesini düşürür. Sibirya Kurdu çok enerjiktir, bunlar genetiği günde onlarca mil koşacak şekilde tasarlanmış köpeklerdir, bu nedenle cinsin serbest bırakılması zorunludur, Husky serbest bırakılmadan agrasif ve stresli olabilir. Bu nedenle, tasma olmadan gelebilmesini sağlamak için “bana gel”, “gel” komutunu öğretmek özellikle önemlidir. Husky davranışını evde öğretmek önemlidir, yani evde sakin olması gerekir ve serbest bırakılırken dışarıda koşabilir ve bu amaçlar için uygun eğitim verilmediğinde duyarsızca koşabilir, diğer insanları korkutabilir. Husky sahipleri köpeğin evin bir oyun alanı olduğunu düşündüğü bir duruma girebilir ve bu sorun mal sahibi için ağır bir sıkıntı olabilir. Bu evde dolaşan olgun bir Sibirya Kurdu için iyi bir şey değildir ve yetişkinlikte değiştirilmesi zor bir şeydir.

Bu cinsle ilgili bir diğer sorun da çok inatçılığıdır ve en inatçı ırklardan biridir. Üç aylıktan itibaren profesyonel eğitim verilmesi, köpek hala öğrenmeye yatkın ve karakteri değişime hazırken bu sorunu çözmeye yardımcı olur. Küçük yaşta Husky köpekleriyle yapılabilecek harika sonuçlar verebilecek birçok kontrol egzersizi vardır. Cinsle ilgili son büyük sorun, yemeğe olan büyük sevgisidir. Husky doğası gereği hızlı yer ve yemeği bitirene kadar agresif olur. Köpeğin yiyecek konusunda ne kadar stresli olursa, köpeğin yetişkinliğinde yiyeceğe yaklaşarak sahibini tehdit etmeye çalışması o kadar muhtemeldir. Bu tehditler çok genç Sibirya Kurtlarında da ortaya çıkabilir, ancak çoğunlukla yetişkinken görülür. Yavru Sibirya Kurdunun yiyeceğin önce sahibine sonra da kendisine ait olduğunu anlaması için yapılması gereken önemli egzersizler vardır. Egzersizler, eğitimler verilmezse sahip olduğu yemek tabağı için çevresine tehditler savuracaktır.

Üç aylıkken yapılması önerilen yiyeceklerle kontrol egzersizleri vardır, örneğin – ev sahibi köpeğin kasesinin yanında durduğunda köpeğin kaseden yemesine izin verilmez, sadece mal sahibi uzaklaşır ve mal sahibi geri döndüğünde, köpek kaseden yiyebilir. Bu alıştrmada, köpek mamasını sahibi kaseye yakınken, ancak yalnızca sahibinin elinden ve köpeğin yavaş yemesi koşuluyla vermek önemlidir. Bu şekilde köpek, elinden yiyecek veren sahibine de güven yaratır ve diğer yandan sahibi, kendisine yakın olduğunda yemek için ona yaklaşmalarına izin vermeyen grubun lideri olarak hareket eder.

Husky, çeşitli kontrol egzersizleriyle inatçılığından kurtulur. Böylece yetişkinlikte bile tehdit etmeye çalışmayacaktır.

Sibirya Kurdu Bakımı

Düzenli bakım, Sibirya Kurdu’nuzun harika görünmesini sağlamanın anahtarıdır. Bu köpeklerin tüyleri aşırı soğuk havaya karşı koruma sağlayacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle kalındır. Bu tür yünler, dikkatli bakım ve fırçalama gerektirir. Köpek gerçekten kirli olmadığı sürece Husky bakımı açısından sık sık yıkanmasından kaçınılmalıdır.

Sibirya Kurdu Hangi Hastalıklardan Muzdarip

 • Katarakt
 • Glokom
 • Hipertansiyon
 • Gırtlak felci
 • Burun depigmentasyonu
 • Erkeklerde testis tümörü
 • Korneal distrofi
 • Entropion (yüzyılın dönüşü)
 • Progresif retina atrofisi
 • Atopik dermatit
 • Dejeneratif miyelopati
 • Perianal adenom

Yetişkin Sibirya Kurdu Fiyatları

Yetişkin Sibirya Kurdu fiyatları 300 TL ile 850 TL arasında değişmektedir.

Sibirya Kurdu Yavru Fiyatları

sibirya kurdu ne kadar? Yavru Sibirya Kurdu fiyatları 400 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir. Beyaz Sibirya Kurdu yavru fiyatları ise 800 TL ile 2000 TL arasındadır. Bizim tavsiyemiz Sibirya Kurdu sahiplendirme sitelerini ziyaret ederek ücretsiz sahiplenmeniz. Unutmayın; köpekleri satın almayın sahiplenin.

Husky Yavru 300 tl

Husky yavrularını petcim.com ve ilanversen.com sitelerinde 300 tlye bulabilirsiniz. Tabii ücretsiz sahiplendirme yapan yerlerden husky yavru almanızdan yanayız.

Beyaz Sibirya Kurdu

Genelde siyah,gri renklerde olsa da Sibirya Kurdu beyaz renkte de olabilir. Birçok insana beyaz ve mavi gözlü olan Sibirya Kurtları daha ilgi çekici gelmektedir. Beyaz olması nedeniyle gösterişini kaybetmemesi adına bakımının iyi yapılması gerekir.

Evde Sibirya Kurdu Beslemek

Sibirya kurduna iyi bir eğitim verildiği takdirde evde beslemek kolaylaşır. Evde kimin lider olduğunu bilmeli ve diğer aile fertlerine nasıl davranacağını bilmelidir. Sibirya Kurtları çok aktif köpek türleri olduğundan bol bol gezintilere çıkartmalı, onunla ev yerine bahçe veya park alanlarında oynamalısınız. Evde sürekli koşuşturan bir sibirya kurdu istemiyorsanız.

Sibirya Kurdu Ne Yer

Kaliteli kuzu etli mamalar verebilir, kemik, sosis ve çiğ et yerine pişirilmiş et verebilirsiniz. Hills,proplan,royal canin markaların etli mamalarını alabilirsiniz. Çiğ et verdiğinizde midesinde kurtlanma veya parazit yapar.

Sibirya Kurdu Renkler

Sibirya kurtları beyaz, siyah, Siyah-Beyaz, Siyah-Bronz, Gri, Gri-Beyaz renklerinde olabilir.

Sibirya Kurdu Evde Beslenir Mi

Evet, evde beslenebilir. Sibirya Kurtları sahibine bağlı bir tür olduğu için sahibinden ayrılmak istemez. Evde iyi bir eğitim verilerek uyum sağlamasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki bu köpekler aşırı aktif köpeklerdir. Dışarıya çıkarmayı ve onunla oyunlar oynamayı unutmayın.

Sibirya Kurdu Çiftliği Nedir

Köpek satmayı adet edinen insanların Sibirya Kurtlarını çiftleştirerek yavrularını sattığı oluşum. Bu oluşuma tepki olarak sadece şunu diyebiliriz; “Köpekleri satın almayın, sahiplenin.”

Sibirya Kurdu Sahiplendirme

Petcim.com gibi sitelerden ücretsiz sibirya kurdu veya sibirya kurdu yavru sahibi olabilirsiniz. Sibirya Kurdu sahiplenmeden önce bu türün aktif bir yaşam tarzı gerektirdiğini unutmamalısınız.

Husky Yavru

Husky yavruları sütten kesildiği zaman yavaş yavaş eğitim vermeye başlanılmalıdır. Bu karakterinin oluşmasını sağlayacaktır. Sibirya Kurdu yavru iken sahibi ile bağı çok güçlüdür. İyi bir eğitimle olgunlaştığı zaman da çevrede nasıl davranılması gerektiği bilincini kazanmış olur.

Sibirya Kurdu Mizaç

Sibirya Kurdu Mizaç, Nasıl Bir Karaktere Sahiptir? Sibirya Kurdu türü Zeki, Canayakın, Dost Canlısı, Atik, Nazik bir karaktere sahiptir.

Sibirya Kurdu Hakkında

Sibirya Kurdu Hakkında: Sibirya Kurdu hakkında tatlı, akıllı, neşeli ve sahibine düşkün bir köpektir. İyi bir eğitim ile sosyalleşmesini sağlayabilir, çevresine ve ailesine uyum içinde hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Sibirya Kurdu cinsine iyi bir bakım ve beslenme uygulayarak köpeğinizin daha uzun yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Sibirya Kurdu Renkler

Sibirya Kurdu Renkleri Nelerdir?Sibirya Kurdu türü Beyaz, Siyah, Gray & White, Sable & White, Siyah ve Bronz, Silver-gray, Siyah Beyaz, Gri, Kırmızı ve Beyaz renklerine sahip olabilir.

Sibirya Kurdu Satılık

Sibirya Kurdu Satılık: Sibirya Kurdu Satılık ilanlarından bir köpek edinmek yerine barınaklardan veya ücretsiz sahiplenme ilanlarından Sibirya Kurdu edinmenizi öneririz. Sibirya Kurdu satın almak için vereceğiniz parayı köpeğin bakımına, sağlığına harcamanız daha hoş olur.

Sibirya Kurdu Sahiplenme

Sibirya Kurdu Sahiplenme: Sibirya Kurdu sahiplenme gibi bir isteğiniz varsa sahiplenme ilanlarına bakmanızı öneririz. Bunun dışında bulunduğunuz bölgedeki barınaklardan da ücretsiz bir şekilde Sibirya Kurdu sahibi olabilirsiniz.

Sibirya Kurdu Yavru

Sibirya Kurdu Yavru: Sibirya Kurdu yavru halindeyken çok iyi bakılmalı, yaşına uygun beslenme ve egzersizler yaptırılmalıdır. Sibirya Kurdu yavrusu için bir veterinere danışmanızı öneririz. Sibirya Kurdu yavru halindeyken bakımına ve beslenmesine dikkat etmeli, ideal kiloya ulaşmasına dikkat etmelisiniz. Sibirya Kurdu türünün eğitimine de önem vererek çevresine uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Sibirya Kurdu Saldırganmıdır

Sibirya Kurdu Saldırganmıdır? İyi bir eğitim verildiği sürece hiçbir köpek saldırgan değildir. Saldırgan bir köpek, kötü bir sahibi olduğu anlamına gelir. Medyada köpek saldırılarını izlesekte aslında eğitimsiz, kötü muamele görmüş köpeklerin tavırlarını görüyoruz. Bunun önüne geçmek için köpeğinizin özelliklerini araştırmalı, uygun eğitim vermelisiniz.

Sibirya Kurdu Yavru Fiyatları

Sibirya Kurdu Yavru Fiyatları Nedir? Sibirya Kurdu yavru fiyatları 1440 TL ile 5850 TL arasındadır. Fiyatlar her yıl değişmekte olup, köpeğin durumuna ve yaşına göre de belirlenmektedir. Sibirya Kurdu yavru satın almak yerine sahiplenmenizi öneririz. Fiyatlar köpeğin orjinalliğine, yaşına, cinsiyetine göre belirlenmektedir.

Sibirya Kurdu Kırması

Sibirya Kurdu Kırması: Sibirya Kurdu kırması farklı köpek türleri ile Sibirya Kurdu köpek türünün çiftleşmesiyle oluşan köpek türleridir. Köpek bakım uzmanlarından destek alarak Sibirya Kurdu kırmaların hangi genetik hastalıklara sahip olacağını, hangi boyutlarda olabileceğini önceden kestirebilir, öğrenebilirsiniz.

Sibirya Kurdu Sahiplendirme

Sibirya Kurdu Sahiplendirme İçin Nereye Başvurulur?Sibirya Kurdu sahiplendirme sitelerinden Sibirya Kurdu edinirken para talep edenlerden uzak durmalısınız. Satın almayın, sahiplenin! Barınaklardan da Sibirya Kurdu sahibi olabilirsiniz. Sibirya Kurdu sahiplendirme ilanlarından veya bölgenizdeki barınakları arayarak Sibirya Kurdu türüne ücretsiz sahiplenebilir veya ilanlar vererek köpeklerinize aile bulabilirsiniz.

Sibirya Kurdu Beslemek

Sibirya Kurdu Beslemek: Sibirya Kurdu beslemek için iklim koşullarına dikkat etmeli, onu alışık olmadığı iklimlerde sahiplenmemelisiniz. Köpeğin boyutuna dikkat ederek yaşama ortamını hazırlamalı, sağlığına dikkat etmeli ve sık sık veteriner kontrollerinden geçirmelisiniz. Sibirya Kurdu türünün yavru ve yetişkinken farklı bakımlara ihtiyaçları vardır.

Sibirya Kurdu Köpek Cinsi

Sibirya Kurdu Köpek Cinsi: Sibirya Kurdu Köpek Cinsi yavruluktan itibaren iyi bir eğitim verilerek sosyalleşmesi ve aileye, çevresine olan tavırlarını daha olumlu hale getirebilir, iyi bir beslenme ve bakımla Sibirya Kurdu cinsinin ömrünün daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz.

Sibirya Kurdu Sahibinden

Sibirya Kurdu Sahibinden: Sibirya Kurdu sahibinden ilanlarından köpekler edinebilirsiniz. Köpekleri satın almayın, sahiplenin. Bunun için ücretsiz Sibirya Kurdu sahibinden ilanlarını tercih etmelisiniz. Sizden para isteyen kişilerden almak yerine barınaklardan veya ücretsiz ilanlardan almanızı öneririz. Köpekler bir ticaret aracı değildir.

Sibirya Kurdu Yavrusu Ücretsiz

Sibirya Kurdu Yavrusu Ücretsiz: Sibirya Kurdu yavrusu ücretsiz olarak sahiplenebilmek için barınakları veya ücretsiz sahiplendirme ilanlarını ziyaret edebilirsiniz. Satın almayın, sahiplenin!

Sibirya Kurdu Tehlikeli Mi

Sibirya Kurdu Tehlikeli Mi? Sibirya Kurdu ve diğer türler tehlikeli değildir. İyi bir eğitim verildiği sürece hiçbir köpek tehlikeli değildir. Tehlike saçan, saldıran köpekler kötü bir eğitimden geçmiş demektir. Köpekler sahiplerinden gördüğü muameleyi yansıtır.

Sibirya Kurdu Kaç Yavru Doğurur

Sibirya Kurdu Kaç Yavru Doğurur? Sibirya Kurdu 5 ile 8 yavru doğurabilir. Doğumdan önce ve sonra Sibirya Kurdu türünü veteriner kontrollerine götürmeyi unutmamalısınız. Bir sorun olduğunda erken teşhis önemlidir.

Sibirya Kurdu Çiftleştirme

Sibirya Kurdu Çiftleştirme: Sibirya Kurdu çiftleştirme için uygun yaşa gelmesini beklemeli ve çiftleştirme için uygun ortamları hazırlamalısınız. Sibirya Kurdu çiftleştirme için eş arayışındaysanız çiftleştirme ilanlarını ziyaret edebilirsiniz.

Sibirya Kurdu Kaç Yıl Yaşar

Sibirya Kurdu Kaç Yıl Yaşar? Sibirya Kurdu ortalama 12 ile 15 yıl yaşar. Bu oran tabiki köpeğin bakımına, beslenmesine, veteriner kontrollerindeki sağlık müdahalelerine göre değişmektedir. Köpeğinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız veteriner kontrollerini eksiksiz gerçekleştirmelisiniz.

Sibirya Kurdu Orjinal

Sibirya Kurdu Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarım? Sibirya Kurdu orjinal olduğunu köpeğin boyutundan, renklerinden, davranışlarından anlayabilirsiniz. Tereddütleriniz varsa köpek bakım uzmanlarına gösterebilir, teyit alabilirsiniz.

Sibirya Kurdu Evde Yalnız Kalabilir Mi

Sibirya Kurdu Evde Yalnız Kalabilir Mi? Sibirya Kurdu duygusal hayvanlardır. Evde yalnız bırakmamalısınız, köpeğiniz psikolojik bunalıma girebilir. Sibirya Kurdu türü sahibine düşkündür.

Sibirya Kurdu Ücretsiz

Sibirya Kurdu Ücretsiz Nerelerden Bulabilirim? Sibirya Kurdu ücretsiz olarak köpek sahiplendirme ilanlarından veya barınaklardan Sibirya Kurdu türünü sahiplenebilirsiniz.

Sibirya Kurdu 2022 Yılı

Sibirya Kurdu 2022 Yılı: Sibirya Kurdu 2022 yılında fiyatlar 1400 TL ile 4890 TL arasında değişebilmektedir. Satın almak yerine parayı ücretsiz sahiplendiğiniz Sibirya Kurdu türünün bakımına ve beslenmesine harcamanızı öneririz.

Sibirya Kurdu Cinsleri

Sibirya Kurdu Cinsleri: Sibirya Kurdu cinsleri belirli bir kesim tarafından sıkça tercih edilen bir köpektir. Sibirya Kurdu cinslerine uygun eğitimler, beslenme biçimi ve bakım uygulamalısınız. Bunun için bir veterinere danışmanızı öneririz.

Sibirya Kurdu 2021 Yılı

Sibirya Kurdu 2021 Yılı: Sibirya Kurdu 2021 ilanlarından Sibirya Kurdu türünü ücretsiz edinebilir veya bir barınağa giderek sahiplenebilirsiniz. Unutmayın bu dostlarımızı parayla satın almak yerine ücretsiz sahiplenmek en doğru harekettir.

Sibirya Kurdu Kaç Ayda Doğurur

Sibirya Kurdu Kaç Ayda Doğurur? Sibirya Kurdu ve diğer köpeklerin hamilelik süresi ortalama 56 ile 70 gün gündür. Hamilelik süresi boyunca herhangi bir durumdan şüphelenirseniz veterinere götürmelisiniz. Erken teşhis köpeğinizin hayatını kurtarır.

Sibirya Kurdu Türleri

Sibirya Kurdu Türleri: Sibirya Kurdu türleri sahibine düşkün köpekler olsa da iyi bir eğitim ile çevresine de alıştırılmalıdır. Sibirya Kurdu türlerini yalnız bırakmamalı, ona gereken ilgiyi ve şefkati göstermelisiniz. Onunla oyunlar oynamalısınız.

Sibirya Kurdu Fiyatları

Sibirya Kurdu Fiyatları Nedir? Sibirya Kurdu fiyatları 1400 TL ile 4890 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar belirlenirken köpeğin cinsiyetine, yaşına, bakımlı olup olmamasına göre belirlenmektedir. Sibirya Kurdu satın almak yerine barınaklardan ücretsiz alabilirsiniz. Önerimiz ücretsiz ilan sitelerinden sahiplenmeniz yönünde.

Sibirya Kurdu Barınakta

Sibirya Kurdu Barınakta: Sibirya Kurdu barınakta olan, yalnız başına sizi bekleyen Sibirya Kurdu türünü sahiplenmek için bölgenizdeki barınakları aramalısınız. Ücretsiz bir şekilde Sibirya Kurdu sahiplenebilirsiniz.

Sibirya Kurdu Sahibini Öldürür Mü

Sibirya Kurdu Sahibini Öldürür Mü? Sibirya Kurdu türü sahibini öldürmez. Sahibine veya çevresine saldırgan tavırlar içinde olan köpek kötü bir eğitim almış anlamına gelir. İyi bir eğitim ile bu saldırgan tavırlarından vazgeçirebilirisniz.

Sibirya Kurdu Kökeni

Hem Rusya hem de Amerika Birleşik Devletleri, Sibirya kurdu üzerinde hak iddia ediyor. Cins, 3000 yıldan daha uzun bir süre önce kızak köpekleri olarak Kuzeydoğu Asya’nın göçebe bir kabilesi olan Chukchi tarafından kullanıldı.

Alaska’da altına hücum döneminde hem eğlence hem de iş için kullanılacak hayvanları seçmek için kızak köpekleriyle birçok yarış düzenlendi. Chukchi köpekleri, küçük boyutlarına rağmen büyük bir dayanıklılığa sahip olan hızlı koşucular olduklarını kanıtladılar.

Kızak köpekleri olarak şöhretleri, bir grup tarafından, Nome şehrine difteri serumu getrmek için şiddetli kar fırtınalarında yaklaşık 550 km koştuğunda popülerlik kazandı. “Balto” filmi ve aynı konudaki birçok hikaye, bu cinsin tüm dünyada tanınmasını sağlamıştır.

Bugün Sibirya Kurtlarının çoğu çok sevilen evcil köpekler olsa da, bazıları yerel yarışmalarda hala kızak çekiyor veya sahiplerinin kızaklarını çekmekten keyif alıyor.

Malta köpek türünü yakından tanımaya ne dersiniz? Hani şu bembeyaz tüyleri olan sevimli köpek? O halde Malta Köpek Türü ile ilgili yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Sibirya Kurdu Resmi – Sibirya Kurdu Fotoğrafları

Kaynakça

 1. https://en.wikipedia.org/wiki/Siberian_Husky. en.wikipedia.org. 27 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
 2. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D0%B1%D0%B8%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%85%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B8. ru.wikipedia.org. 14 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
 3. https://www.akc.org/dog-breeds/siberian-husky/. akc.org. 27 Kasım 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
 4. https://husky-passion.com/husky-siberien/. husky-passion.com. 04 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim Tarihi: 04 Aralık 2020.
Yorum yapın